האם אנשים מבוגרים מאושרים יותר

האם אנשים מבוגרים מאושרים יותר
בגיל מבוגר חלים לא מעט שינויים: נעשים איטיים יותר, קשה יותר לנוע, יש לפעמים כאבים, שינויים שונים שמקשים על החיים, אבל למרות כל זאת, נראה שמבוגרים מאושרים יותר. מחקרים רבים בכל העולם מעידים על כך שמבוגרים אכן מאושרים יותר, ללא קשר למצב הסוציו-אקונומי, מוצא ומין, בגיל מבוגר מאושרים יותר מאשר בגיל 20. 

מהו אושר

אושר הוא מצב אמוציונלי בו חשים תחושות של שמחה, סיפוק, שביעות רצון ועוד. אושר הוא באמת מושג מאוד רחב ומאוד אישי, יש כאלה שמאושרים עם מעט ואחרים לא. באופן כללי, אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים שרציתם, שמצב חייכם משביע רצון, שהשגתם את מה שרציתם בחיים, שאתם מרוצים מחייכם ומרגישים חיוביים יותר משליליים, אז תדעו שאתם מאושרים.
אושר אינו מצב קבוע של שמחה, אלא כאשר אתם חשים יותר אמוציות חיוביות מאשר שליליות בחייכם. אנשים מאושרים עדיין חשים את כל האמוציות שאחרים חשים, כעס, עצב, שעמום, בדידות ועוד, מפעם לפעם, אך התחושה הכללית הדומיננטית אצלם היא של אופטימיות, שבכל מצב יוכלו להתמודד ויחזרו במהרה להיות מאושרים. 

מדוע מבוגרים מאושרים יותר

נראה שלאנשים מבוגרים נוטים לזכור, בשלב זה בחייהם, דברים טובים ולשכוח דברים פחות טובים. כמו כן אנשים מבוגרים יודעים יותר מה עושה להם טוב, למשל הם לרוב ימנעו מלפגוש אנשים שנותנים להם להרגיש פחות טוב. אנשים מבוגרים הם בעלי ניסיון חיים רב, ויודעים שגם אירועים קשים חולפים, שניתן להתמודד אתם ולחזור להיות מאושרים.
כמובן גם שלאנשים מבוגרים, יש יותר פנאי לעסוק בדברים החשובים להם שמהם הם נהנים יותר. אנשים מבוגרים אינם מחפשים אחר מטרות ארוכות טווח, הם מרכזים את המאמצים שלהם אחר מטרות ופעילויות שמסיבות להם אושר (ובגיל זה כבר יודעים מה מביא להם אושר). אנשים מבוגרים נבונים יותר ויבצעו החלטות נכונות יותר עבורם כאשר הם משוחררים מהסטרס שכולם חשים בגיל צעיר יותר.  

טיפים נוספים לשמירה על חיים מאושרים בגיל מבוגר

פשוט תעשו את מה שטוב לכם, לא מה שאחרים מצפים שתעשו. כמובן כל עוד הדברים לא פוגעים בבריאות שלכם. זה הזמן ליהנות, ללמוד דברים חדשים, לעסוק בדברים שתמיד רציתם לעסוק בהם, אולי תחביב חדש. פגשו אנשים אחרים ובנו לעצמך רשת חברתית מתאימה עם אנשים חיוביים עמם אתם מרגישים טוב. 
ואל תשכחו לחייך! אתם יודעים שגם דברים קשים חולפים. שמרו על חוש הומור, צאו מהבית, לבית קפה, להצגות, לקולנוע, לטבע, לטיול. ואם כבר אתם מאושרים, למה לא גם לתת בחזרה, להתנדב, לשתף את הידע והיכולות שלכם? תראו שגם זה יסב לכם אושר צרוף. 
התרכזו במה שאתם כן יכולים לעשות ולא במה שאתם לא. העסיקו את עצמכם, אל תישארו מול הטלוויזיה שעות ארוכות. חגגו את הדברים הטובים בחייכם, עם האנשים היקרים לכם, קבעו לכם זמנים לעצמכם לדברים שרק אתם אוהבים, ותמשיכו להיות סקרנים, ללמוד, להרחיב אופקים. היפרדו מדברים מעיקים, מעצבנים, מקשים. אם יש לכם חלום בר השגה, הגשימו אותו, אל תחכו למחר!
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם