פתרונות דיור למבוגרים עצמאיים

פתרונות דיור למבוגרים עצמאיים
עבור מבוגרים, נושא הדיור הוא בעל חשיבות גדולה מאוד. הצרכים משתנים, אולי הבית הקיים כבר גדול מדי ולא פרקטי, אולי קשה להגיע מהבית למקומות שונים מחוצה לו, אולי קשה להגיע לבית אם אין מעלית, אולי הילדים והנכדים עברו לעיר אחרת ואתם רוצים להיות קרובים יותר, ועוד הרבה סיבות לכך שנושא הדיור הופך להיות מרכזי עם ההגעה לגיל מבוגר. במאמר זה נבחן את הפתרונות השונים העומדים בפני מבוגרים עצמאיים כדי לסייע לכם להחליט איזה מהם מתאים יותר לכם.

האם כדאי לעזוב את הבית בגיל מבוגר 

כאמור מאמר זה מתייחס למבוגרים בעלי עצמאות מלאה, הן פיזית והן מנטלית. עבור מבוגרים בעלי מוגבלויות לעיתים אין בכלל שאלה אם צריך לעזוב את הבית ולעבור למסגרת תומכת מתאימה. 
נשאלת השאלה האם בכלל כדאי לעזוב את הבית שלכם בגיל מבוגר? הרי ביתכם הוא מבצרכם, הוא מהווה סביבה מוכרת, אתם רגילים לשכונה ולמה שיש לה להציע. אז למה בכלל לחשוב על מעבר? להלן מספר סיבות מרכזיות שיכולות להוביל להחלטה לעזוב את הבית בגיל מבוגר:
 • הבית גדול מדי: הילדים כבר מזמן עזבו ונשארתם עם בית שכבר לא פרופורציוני לצרכים שלכם, קשה לנקות, והוא מרגיש גדול עליכם, והגיע הזמן לעבור לבית בעל ממדים יותר מתאימים לצרכים שלכם בגיל מבוגר. אולי יש לכם בית עם גינה גדולה שכבר הופכת למטלה קשה בתחזוקה שוטפת ואתם מעוניינים לעבור לדירה שהיא קלה יותר לתחזוקה?
 • הגישה לבית קשה: אולי אין מעלית והבית בקומה גבוהה, דבר שלא הייתה בעייה בגיל צעיר יותר אך אט אט הופך קשה יותר ויותר עד כדי כך שאתם בוחנים שוב ושוב אם הכרחי לצאת מהבית.
 • סביבת הבית לא מתאימה: יתכן והמרחק לחנויות, בתי קפה, מרכזי תרבות שהייתם פוסעים אותו בקלות מרגיש יותר גדול. הרי זה טבעי שבגיל מבוגר, לרוב, לא גומעים מרחקים כמו בגיל צעיר. אולי הבית ממוקם בסביבה כפרית מדהימה אך רחוקה מכל מרכזי שירות, בתי חולים, מרכזי תרבות, חנויות ועוד. 
 • לא רוצים להיות לבד: בגיל מבוגר הבדידות הוא האויב המר ביותר. מעבר לסביבה בה תוכלו למקסם את הקשרים החברתיים ולא להיות לבד היא סיבה טובה מאוד למעבר.
 • מעוניינים בשינוי שיוביל לחיים יותר מהנים.
ישנן סיבות נוספות כמובן, ולכל אחד יש את הצרכים הייחודיים שלו. במקרים רבים חוששים ממעבר מגורים בגיל מבוגר, זה נשמע לא פשוט, מסורבל וחוששים. חושבים שעדיפה צרה מוכרת על צרה לא ידועה? אם תבחרו נכון, אין סיבה לחשוש, מעבר מגורים יכול להיות אפילו כיף והזדמנות מרעננת ואם כדאי לכם לעבור מקום מגורים אז לבטח עדיף לבצע זאת כאשר כל כוחותיכם עמכם מאשר לחכות לזמן שאולי לא תהיה לכם כבר ברירה והמעבר יהיה מאולץ, שזה הרבה פחות נעים ונוח. אז כן, כדאי לעזוב את הבית בגיל מבוגר, מוקדם ככל האפשר כדי להבטיח כי תיהנו מהתהליך ומהבית החדש ומכל מה שיש לו להציע לכם. חשבו על זה כהזדמנות, שינוי לטובה.

אילו פתרונות דיור קיימים למבוגרים

אז אם כדאי לעזוב את הבית בגיל מבוגר, איזה פתרונות דיור קיימות?
 • דיור מוגן: מתחמי דיור מוגן מזמן הפכו לבחירה העדיפה למבוגרים העצמאיים שמחפשים המשך חיים בסביבה שכולה קיימת כדי לספק להם הנאה ולענות על כל הצרכים. דיור מוגן מתאים רק למבוגרים עצמאיים (בניגוד לבתי אבות - ראו בהמשך). בדיור מוגן חיים בדירה פרטית משלכם הממוקמת בתוך מתחם פרטי. ניתן להתנהל בפרטיות מלאה בתוך הדירה שלכם והיא מתוכננת לספק את כל הצרכים בכך שהיא כוללת מטבח פרקטי, חדר אמבטיה, סלון, אולי מרפסת, חדר שינה אחד או שניים, חיבורים לטלוויזיה, אינטרנט, טלפון וכמובן מערכת מצוקה למקרה הצורך. הדירות בדיור מוגן הן קומפקטיות אך פונקציונליות לחלוטין. עד כאן, ההבדל העיקרי מביתכם הקודם, יהיה גודל הדירה אבל מלכתחילה אחת הסיבות למעבר בגיל מבוגר הוא צמצום. מעבר לדלת הדירה תמצאו שלל מתקנים, החל מקבלה מאוישת, שמירה, מרפאה, מינימרקט, חדר אוכל, חדר אירועים, חדרי פעילויות, חדר כושר, בריכת שחיה ועוד. בבתי דיור איכותיים תוכלו גם להנות משירות ניקיון בתוך הדירה אם תרצו, שירות כביסה וגיהוץ ועוד, ממש כמו בבתי המלון הטובים ביותר. בדיור מוגן מחכות לכם שלל פעילויות תרבות, העשרה, טיולים מאורגנים ועוד לבחירתכם, תמיד יש מה לעשות ואיך להנות. בנוסף, כמוכם, חיים דיירים נוספים בדיור מוגן, אנשים דומים לכם עמם קל לתקשר ולהתחבר. תוכלו בקלות לחבר קבוצת חברים לפעילויות שונות וכיפיות. הצוות בדיור מוגן קיים במטרה לענות על כל שאלה וצורך שלכם ולהפוך את חייכם לקלים וחסרי דאגות. 
 • בתי אבות: גם בבתי אבות קיימים שירותים שונים ופעילויות אך לרוב לא תזכו לדירה פרטית אלא תחלקו בחדר עם עוד אדם אחד או יותר. בדרך כלל בית אבות הוא לא פתרון שמבוגרים עצמאיים חושבים עליו אלא בלית ברירה, כאשר כבר חייבים לעבור. בדרך כלל עלות בית אבות תהיה פחותה מזו של דיור מוגן מאחר ולא קיים מרכיב של דירה פרטית וכן הפעילויות והמתקנים הם בסיסיים יותר. 
 • להישאר בבית: זאת תמיד אופציה כמובן, למה לעבור אם אפשר להישאר? אם אינכם חוששים מבדידות, אם הדירה נגישה וקלה לתפעול, אם הסביבה מתאימה ונגישה, אז בהחלט האפשרות צריכה להישקל. חשוב להבין אבל מה מקבלים עם חלופות אחרות.  

שיקולים בהחלטה היכן לגור בגיל מבוגר

השיקולים בהחלטה היכן לגור בגיל מבוגר דומים לאלה שבגיל צעיר עם מספר הבדלים:
 • אין צורך להגיע לעבודה כל יום, מרחק נסיעה לעבודה לכן כבר לא שיקול לרוב.
 • אם בגיל צעיר יותר קסם לכם לגור בכפר מרוחק, בגיל מבוגר לרוב תרצו להיות קרובים לכל מה שאפשר.
 • קרבת מרכזים רפואיים איכותיים
 • קרבת מרכזי תרבות ופנאי
 • האם חשוב להיות קרוב לילדים ונכדים?
 • האם חשוב לכם להישאר בקרבת הסביבה המוכרת לכם שנים רבות?
 • האם קיימת תחבורה ציבורית בהיקף ותדירות מספקת המאפשר להגיע לכל מקום רצוי בנוחות? 
 • האם אתם מעוניינים בסביבה דינמית וחיי חברה עשירים?
 • האם חשובה לכם הפרטיות, להמשיך לגור בדירה פרטית?
 • האם אתם מוכנים פיננסית? קיימים הבדלים בין אפשרויות מגורים השונות, עלויות שונות, בחלקם נדרש פיקדון ותשלום חודשי. האם תצטרכו למכור את ביתכם כדי לממן את המעבר?
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם