6 הצעות לבילוי עם הנכדים בחופש

6 הצעות לבילוי עם הנכדים בחופש
הקיץ הגיע והילדים כבר יצאו לחופש הגדול, ואם אתם כמו רוב הסבים והסבתות, אתם יכולים ליהנות ממפגשים תכופים יותר עם הנכדים בתקופה זו. השאלה היא מה עושים עם הנכדים היקרים?, מה ניתן לעשות איתם יחד שלא יהיה לכם קשה מדי וגם יהיה כיף לכולם? ריכזנו כאן 6 הצעות לבילוי עם הנכדים שמתאימות לכולם.

סרטי קולנוע, הצגות ומוזיאונים עם הנכדים

פעילויות אלה מתאימות לילדים בגילאי גן, בית ספר יסודי ותיכון. 
שלוש אלו מהווים פעילויות כיפיות ומעניינות אשר לא דורשות מאמצים פיזיים מיוחדים ונמצאות במקום מוגן וממוזג. בקיץ קיים שפע סרטים והצגות מיוחדות עבור ילדים שהנכדים לבטח ישמחו לראות יחד אתכם. 
כמובן שכדאי לכם לבדוק מבעוד מועד את התאמת הסרט וההצגה לגיל הנכדים שלכם, אך הנכדים וההורים שלהם לבטח יותר מעורים וכבר יודעים מה הם מעוניינים לראות כך שלרוב רק תצטרכו לשאול אותם. אפשר גם להפתיע אותם, על ידי בחירה בהצגה המבוססת על סיפור אותו אתם מכירים מילדותכם וזו דרך נהדרת לחלוק איתם זכרונות ולהתקרב לנכדים אף יותר.
לגבי מוזיאונים, כמובן שהדבר תלוי בגיל הנכדים ואם מתאים אז קיים היצע של מוזיאונים שהם מאוד ישמחו לבקר בהם למשל: המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל בחיפה, מוזיאון הטבע בירושלים, הפלנטריום במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, מוזיאון האדם והסביבה בפתח תקווה, מוזיאון הילדים הישראלי בחולון, החוויה האולימפית בתל אביב, מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות, מרכז תיאטרון בובות בחולון ועוד המון אפשרויות. בחיפוש קצר באינטרנט תוכלו למצוא שפע של אטרקציות מעניינות המתאימות לילדים, חלקן קבועות וחלקן זמניות כך ששווה לבדוק ולהתעדכן. 

פעילות בבריכה עם הנכדים בחופש

פעילות זו דורשת תשומת לב מיוחדת בגלל הסכנות הכרוכות בכניסה למים עם ילדים. ניתן כמובן ללכת לבריכה ציבורית או לפארק מים שם קיימות גם שפע של פעילויות נוספות, אך אם אתם חוששים שלא תוכלו להשגיח על הילדים במקומות הומי אדם, אז כדאי לחפש פתרון אחר כגון בריכת שחיה בבית הדיור המוגן בו אתם מתגוררים. למשל בבית גיל פז לדוגמה, קיימת בריכת שחיה מקורה ומחוממת (כך שניתן להשתמש בה כל השנה ולא רק בקיץ) עם אזור בו ניתן לשחות ואזור רדוד שיכול להתאים לילדים מגיל מסוים. למעשה בריכת השחיה בבית גיל פז הפכה לאטרקציה של ממש עבור הנכדים של דיירי המקום.
דאגו כי לילדים, במיוחד לאלו שעדיין לא יודעים עדיין לשחות או בעלי מיומנות שחיה נמוכה, יהיו מצופים בכל זמן שהם נמצאים בתוך המים. חשוב לבצע פעילות כזו רק במידה ואתם יכולים מבחינה פיזית להיות עם הילדים במים ולהשגיח עליהם ברמה מספקת. תוכלו אפילו לשתף את הנכדים בתרגילי התעמלות אותם אתם מבצעים בבריכה ואף לבצע כל מיני תחרויות איתם - שוב - במידת האפשר. דאגו להשגיח על הילדים בכל זמן, לשמור על קשר עין אתם. אם מספר הילדים עולה על 2 אז יהיה לכם קשה לשמור עליהם לבד ועדיף ובטוח יותר להיות בזוג כדי לשמור עליהם או לחלק אותם (לא כולם יחד), אבל גם זה תלוי בגילאי הילדים. אם מדובר על ילדים גדולים - הם צריכים הרבה פחות השגחה.

אפיית עוגיות עם הנכדים

פעילות זו מתאימה לכל הגילאים (לא פעוטות) רק שצריך להיזהר מחפצים חדים, אש, תנור חם, כיריים וכל דבר העשוי לפצוע את הילדים במטבח. הילדים הבוגרים בגילאי חטיבה ותיכון אולי פחות ימשכו לסוג פעילות שכזה אך אם תצליחו לשכנע אותם הם יגלו שגם הם יכולים להינות מכך.
רוב הילדים אוהבים לאפות, ללוש בצק, לערבב חומרים, להתנסות. עבורם זה משחק לכל דבר עם פרס טעים בסופו. אין כמו לאכול עוגיות או עוגה שרק נאפו. הריח הממלא את הבית מדהים ומעורר תיאבון, וזה ממש כיף. בבית גיל פז כל יחידות הדיור הן דירות פרטיות ומצוידות בין השאר במטבח פרקטי ומאובזר, בו אפשר לאכסן את כל הציוד הנדרש והמתאים לפעילות זו. זו פעילות מאוד מתאימה אם מאיזושהי סיבה אתם מעדיפים לא לצאת מהבית באותו היום אולי פשוט חם מדי בחוץ...

פעילות יצירה עם נכדים

יצירה היא פעילות שילדים קטנים מאוד אוהבים (בדרך כלל פחות מתאים לילדים בגילאי התיכון). ניתן לצייר, לצבוע, להרכיב פאזלים, לשחק בפלסטלינה, במשחקי הרכבה ועוד. את הפעילות ניתן לבצע בנוחות ביתכם הממוזג כך שקל להשגיח על הילדים ולא צריך אפילו להזיע. ניתן להוסיף עוד עניין ולהציע לילדים מן תחרות ציור, מי מצייר את השני הכי יפה (ואם אתם יודעים לצייר היטב פשוט תציירו גרוע ותנו לילדים לנצח), לצייר את ההורים וכדומה. ניתן גם להיעזר בחוברות צביעה לקטנים יותר. עוד רעיון הוא שכל אחד מצייר משהו לפי תורו והשני צריך לגלות מה צויר (חי, דומם וכדומה). עבור הקטנים יותר זו גם הזדמנות לחזק את הידע שלהם וללמד אותם יעל צבעים שונים, צורות, חיות ועוד תוך כדי פעילות כיפית.
במקרים כאלה, מומלץ לכסות את שולחן העבודה או את הרצפה בניילון, שכן הפעילות יכולה להיות מלכלכת.

בילוי במסעדה עם הנכדים

מי לא אוהב לאכול? אפשר ללכת למסעדה כפעילות בפני עצמה, או לשלב אותה עם מוזיאון, הצגה או סרט. לא צריך להשקיע הון כדי שהילדים יהנו במסעדה. ברוב המסעדות קיימות מנות המיועדות לילדים - ניחשתם נכון, בעיקר שניצל, צ'יפס, פסטה, דברים יחסית פשוטים האהובים על יד הילדים. אין זו חובה אבל, אפשר גם לגוון ולנסות להכיר לילדים מאכלים חדשים, רק קחו בחשבון שזה עלול להיגמר בסירוב
בנוסף,אפשר ורצוי לנסות לשלב אוכל בריא יותר לטובתם וגם לטובתכם, יותר ירקות, פחות שומנים וסוכרים. ילדים בגיל התיכון בדרך כלל ישמחו לאכול המבורגר אך בגיל זה ניתן גם להפגיש אותם עם מאכלים אחרים. שוב המטרה שלכם היא ליהנות אז אין טעם לאלץ את הילדים לאכול דברים שהם לא אוהבים, אין זה מתפקידכם לחנך אותם (יש להם הורים בשביל זה). אם אתם רוצים שיכירו מאכלים חדשים, תנו להם להזמין את מה שהם אוהבים והציעו להם לטעום מהמנה שלכם. 

פעילויות מיוחדות לחופש עם נכדים

להלן מספר דוגמאות נוספות של פעילויות מיוחדות עם הנכדים:
  • משחקי מולטימדיה: הילדים כיום אוהבים לשחק במחשב, בטלפון נייד, בטאבלט ובקונסולות משחקי טלוויזיה. אתם בוודאי מכירים את זה שאתם פוגשים את הילדים ובמקום לשוחח אתכם, הם שקועים בתוך מסך הטלפון הנייד? כמובן שהאופציה הקלה היא פשוט לתת להם להמשיך, אך אפשר למצוא דרך לשחק ביחד לפחות חלק מהזמן שהם נמצאים איתכם. אם יש לכם קונסולת משחקי טלוויזיה אז אתם יכולים לשחק ביחד ואף "להתחרות" אחד בשני. קחו בחשבון שאין לכם סיכוי לנצח אותם! אבל גם אם תפסידו כמעט בוודאות, אתם גם תיהנו וגם תזכו לבצע תרגילים של מוטוריקה עדינה של הידיים תוך כדי משחק עם השלט.קיימים גם משחקים המתאימים לגילאים שונים כך שקל יהיה לרצות את כל הילדים. בנוסף, בבית גיל פז, קיים חדר משחקי מולטימדיה (הגדול בישראל!) שהוא אטרקציה עבור הילדים בפני עצמו. בחדר תוכלו למצוא משחקי מחשב מגוונים, מקרני תקרה ענקיים, קונסולות עם המשחקים הכי עדכניים. לא יהיה לכם קשה לשכנע את הנכדים לבוא לביקור… למעשה יהיה לכם קשה להוציא אותם מחדר המולטימדיה...
  • ביליארד: בנוסף לחדר המולטימדיה, בית גיל פז מציע גם שולחן ביליארד הנגיש לכל דייר ואורחיו. כמובן שאין זה מתאים כל כך לילדים קטנים, אך אלה בגיל התיכון יאהבו את זה לבטח. 
  • ביקור בשוק: שוק הוא מקום צבעוני מאוד וזו הזדמנות נהדרת עבור הילדים לחוות ריחות ואפילו לטעום דברים שונים, לראות ולשמוע את הרוכלים מוכרים את מרכולתם. שווקים קיימים רבים גם מציעים מקומות קטנים ואותנטיים בהם אפשר לשבת לאכול. ביקור בשוק מחייב לשמור על הילדים צמוד אליכם, כיוון שהמקום הומה אדם וניתן בקלות לאבד קשר עין איתם. עדיף ללכת איתם יד ביד כך שלא ילכו לכם לאיבוד.
  • פעילות עם חיות ילדים מאוד אוהבים חיות, הם תמיד ישמחו לבקר במקומות כגון גני חיות (אפילו התיכוניסטים). אפשר גם לקחת אותם לביקור בצער בעלי חיים ולקחת את אחד הכלבים העזובים שם לסיבוב הליכה. הם גם יהנו וגם יעשו מעשה חיובי.
  • פארק שעשועים: קחו את הילדים ללונה פארק, הם תמיד ישמחו על כך. קיימים מתקנים לגילאים שונים כך שתוכלו לרצות את כל הנכדים. גם הלונה פארק הוא מקום הומה אדם, אז צריך לשמור על הילדים קרוב אליכם. הילדים הבוגרים יותר יכולים להסתובב באופן עצמאי יותר כמובן. קיימים גם מתחמי טרמפולינות שילדים בכל הגילאים מאוד אוהבים, כאופציה נוספת.
  • פתחו את אלבומי התמונות הישנים שלכם, זו הזדמנות נהדרת לספר להם קצת על חייכם בהמחשת תמונות ישנות.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם