שיפור איכות החיים בגיל השלישי

שיפור איכות החיים בגיל השלישי
אין כל ספק כי כל אחד ואחת מכם מעוניינים בשיפור איכות החיים ובמיוחד בגיל השלישי, אך לא תמיד ברור איך ומאיפה מתחילים כדי באמת להגיע לשיפור המיוחל. 

במה מתבטאת איכות חיים גבוהה בגיל השלישי 

כמובן שלכל אחד מאתנו משמעותה של איכות החיים היא מעט אחרת והיא תלויה בלא מעט גורמים שחלקם אינם בהכרח תלויים בנו ואחרים כן. איכות חיים בסופו של דבר הוא מצב בו ניתן ליהנות מהחיים בצורה מיטבית בהתאם לציפיות ריאליות.
איכות חיים גבוהה בגיל השלישי תלויה במידה רבה בכמה דברים:
  • דיור איכותי אשר מאפשר ניהול חיים קל
  • בריאות פיזית – ככל שאנו יותר בריאים אז כך איכות החיים גבוהה יותר
  • בריאות המנטלית
  • תעסוקה (לא בהכרח מדובר כאן על עבודה)
  • פעילות ומעטפת חברתית / משפחתית
ועוד.
כלומר איכות חיים גבוהה בגיל השלישי מושפעת גם מדברים שאינם בשליטתנו וגם מדברים עליהם יש לנו שליטה חלקית או מלאה. החתירה לאיכות חיים גבוהה בגיל מבוגר היא לרוב עניין של החלטה ועשייה על מנת לשפרה כל הזמן.

שיפור איכות הדיור בגיל השלישי

לא מעט בגיל השלישי נרתעים משינויים הנתפסים כאיום מסוים  כאשר שינוי / שיפור הדיור היא דרך יחסית קלה לשיפור איכות החיים. יתכן כי הבית בו אתם חיים הרבה שנים היה מתאים בתקופות קודמות יותר, אבל כיום כבר פחות עד כדי השפעה שלילית על איכות החיים. למשל כאשר קשה לצאת מהבית (בגלל מדרגות רבות למשל), הסביבה לא נעימה יותר, רועשת מדי, הדירה גדולה מדי או לא נוחה לשימוש, רחוקה מחנויות, בתי קפה, ועוד, כך שלבסוף יוצאים פחות ופחות מהבית, ואז נגרמת פגיעה קשה באיכות החיים.
מעבר לדיור מתאים יותר יכול לפתור ולשפר את איכות החיים בגיל השלישי אם לעבור לבית מתאים יותר, במיקום נוח ונעים יותר, בגודל נשלט יותר, או לעבור לבית דיור מוגן שהוא פתרון נהדר כיום לבני הגיל השלישי העצמאיים פיזית ומנטלית המחפשים שיפור באיכות החיים שלהם.

שיפור הבריאות הפיזית והמנטלית בגיל השלישי

העלייה בגיל מלווה בשינויים גופניים ומנטליים שיכולים לבוא לביטוי מהר יותר או פחות ובצורות שונות. 
הבשורה כאן היא שניתן בהחלט להאט את התופעות ולשמור על בריאות פיזית ומנטלית גבוהה ככל הניתן וזה תלוי לא מעט בכם. עם בחירה בחיים פעילים ככל הניתן, הן פיזית והן מנטלית, תוכלו ללא כל ספק לשמור ולשפר את איכות חייכם. זה כולל שמירה על בריאות גופנית באופן אקטיבי עם הליכה, תרגילים, חוגי התעמלות ועוד. הבריאות המנטלית שלנו תלויה לא מעט בבריאות הפיזית שלנו, ואם אתם שומרים על הבריאות הפיזית שלכם, אז אתם כבר בדרך לשיפור איכות חיים מנטלית גם. חשוב לשמור על המוח שלכם עסוק. את המוח שלנו, גם אם הוא מזדקן, ניתן לאמן ולשפר בעזרת פעילות מתאימה המערבת אותו באופן שוטף. זה יכול להיות קריאת ספרים, לימודים שונים, משחקי חשיבה וזיכרון, וכל דבר אחר שמעניין אתכם וגורם לכם לחשוב ולעשות הקשרים, וגם מחייב אתכם לזכור בדרך מהנה. 
חשוב להבין שהאויב הגדול בגיל הזה הוא חוסר מעש הן פיזית והן מנטלית. בגיל מבוגר לעיתים יותר קשה לשמור על פעילות סדירה וקבועה אך אתם חייבים להתחיל ולא לוותר. 

שיפור איכות התעסוקה והפעילויות בגיל השלישי

כבר ציינו קודם שחוסר מעש הוא אחד האויבים הגדולים שלכם. המעבר לגיל השלישי כרוך בשינויים רבים. אחד מהם הוא יציאה לפנסיה שנתפס כחלום לאורך החיים. אבל לא מעט לאחר היציאה לפנסיה מוצאים את עצמם אחרי תקופה ראשונית של חופש מוחלט מהעבודה, מול סדר יום ריק ותחושה שקשה להעביר את הזמן הרב שפתאום עומד לרשותם, עם ניתוק מהמסגרת התעסוקתית, האנשים, חברים מהעבודה ועוד.
לכן חשוב ביותר בגיל השלישי למצוא חלופות וליצור מסגרות תעסוקתית ופעילויות חדשות על מנת לשמור על איכות חיים גבוהה. אין זה בהכרח אומר להמשיך לעבוד, אלא למצוא חלופות מעניינות ומהנות למילוי סדר היום שלכם.
ניתן להתנדב במסגרות שונות ולתרום את הידע והניסיון או פשוט את היכולות שלכם עבור אחרים. ניתן למצוא פעילויות שונות מהן תיהנו: חוגים, תחביבים, הרצאות, לימודים, טיולים, למידת תחומים חדשים ועוד, ובעצם כל דבר שישמור עליכם עסוקים ומחוברים וכמובן נהנים. שוב, כאן הרבה תלוי בכם ובהחלטה פשוטה שלכם להיות עסוקים ולא להרים ידיים.
חשוב לשמור על סדר יום קבוע וכולל פעילויות שונות ומגוונות לאורך כל השבוע, במידת הצורך הכריחו את עצמכם, בנו לכם תכנית שבועית והשתדלו לעמוד בה (אבל בלי להלחיץ את עצמכם).
לא קשה למצוא מה לעשות בגיל השלישי, כיום קיים היצע רב ומגוון ביותר, חלקן גם חינמיות, בכל עיר ועיר. נסו כמה שיותר דברים חדשים, גם כאלה שנשמעים לכם פחות מעניינים עד שתמצאו מספיק תעסוקה לשמירה על רמת עניין והנאה בחייכם. 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם