שיטת פלדנקרייז - כיצד זה עוזר לאנשים מבוגרים

שיטת פלדנקרייז - כיצד זה עוזר לאנשים מבוגרים
אין ספק כי העיסוק בפעילות גופנית מומלץ ומסייע למבוגרים לשמירה על בריאות פיזית ולשפר את התפקוד היום-יומי שלהם. קיימות לא מעט שיטות ואפשרויות והדבר יכול להקשות על הבחירה בזו שתתאים לנו, למרות שניתן לשלב מגוון של פעילויות.
אחת הפעילויות המומלצות למבוגרים נקראת פלדנקרייז ואם אתם תוהים מהי, למי היא מתאימה ואילו יתרונות היא מציעה, המאמר הזה בדיוק בשבילכם. 

מה זה פלדנקרייז 

מטרתה של שיטת פלדנקרייז היא שיפור היציבה ושיפור תנועות הגוף המובילים לשיפור היכולות התפקודיות הכלליות. שיטה זו היא תוצרת כחול לבן והומצאה על ידי ד"ר לפיזיקה בשם משה פלדנקרייז ז"ל. הוא חיפש דרכים לשפר את תנועת הגוף מבלי שיהיה צורך להשקיע מאמצים רבים. בעקבות כך, הוא המציא את השיטה אשר מביאה לשינוי הרגלים קיימים לכאלה בריאים וטובים יותר כך שיתאפשר לנו לעשות שימוש טוב יותר בגוף שלנו.
השיטה מתבססת על האנטומיה והפיזיולוגיה של מערכת התנועה והעצבים של בני האדם ואף בוחנת את התפתחות התנועה של האדם. שיטת פלדנקרייז מערבת את כל הגוף עם דגש על מרכז הגוף כך שלומדים לאזן את המאמצים בכל חלקי הגוף ובכך הפעולות והתנועות הופכות לקלות הרבה יותר. השיטה עושה שימוש בלימוד, התנסות, משחק וגילוי, בדומה לצורה בה תינוק לומד לנוע. המטרה היא שיפור יציבות ותנועתיות. 

מי יכול להתאמן בשיטת פלדנקרייז

שיטת פלדנקרייז מיועדת לכל הגילאים, תינוקות ומבוגרים ואינה דורשת מצב גופני מיוחד אך כן יש צורך להיות במצב גופני טוב וסביר. בגיל מבוגר אין כלל מניעה, ואף להיפך, להתאמן וללמוד את שיטת פלדנקרייז. שיטה זו רק יכולה לתרום לכם ולשפר את היציבה שלכם, תוך הפחתת כאבים שונים (גב, ראש, ידיים, רגליים, מפרקים שונים), שיפור יכולות הנשימה שלכם, שיפור יציבות וקואורדינציה ואף את כוח הריכוז שלכם.
השיפור שיכולה לספק השיטה בנוסף גם יתרום רבות בהפחתת מתחים מנטליים שרבים בגיל מבוגר חשים. לספורטאים המבוגרים מביניכם, שיטה זו לא רק תביא לשיפור ביצועים אלה גם תלמד אתכם להימנע ממצבים שעלולים לגרום לפציעות מיותרות. אם אינכם ספורטאים ולא מתכוונים להפוך לכאלה בגיל מבוגר, ומוצאים את עצמכם יושבים שעות ארוכות על הספה, מול המחשב ועוד, שיטה זו תלמד אתכם לשמור על גופכם בצורה אופטימלית ולמנוע פגיעות מצטברות עקב שהייה בתנוחה קבועה לאורך זמן ארוך. 
שיטה זו גם מומלצת לשיפור לאחר מצבים שונים כמו תאונות, ניתוחים, מחלות קשות וכדומה, אך רק לאחר אישור רופא שניתן לעשות זאת מבחינה פיזית. מאחר והשיטה משפרת תנועתיות בצורה לא אגרסיבית היא מתאימה מאוד לזירוז ושיפור השיקום. 

מה היתרונות של פלדנקרייז לאימון מבוגרים

קודם כל, שיטת פלדנקרייז דורשת מצב גופני טוב שקיים אצל רוב האנשים, ולכן כל אחד ואחת יכולים להתחיל, בכל גיל. אף פעם לא מאוחר.
שיטה זו מציעה יתרונות רבים נוספים לאימון מבוגרים:
 • השיטה מאפשרת למבוגרים להמשיך להיות אקטיביים
 • זוהי שיטה לימודית ומעניינת, בה לומדים לזוז מחדש בצורה נכונה תוך קשב והבנה למה שקורה לגוף שלנו בתנועה בכל תנוחה
 • כל אחד לומד מחדש לנוע בצורה טובה ויעילה יותר תוך הפחתת מאמץ, כאבים ומגבלות תנועה
 • בין אם אתם מעדיפים ללמוד לבד או בקבוצה, שיטת פלדנקרייז מציעה הן שיעורים אישיים והן קבוצתיים. השיעורים האישיים מותאמים במיוחד למתאמן ועשויה לספק שיפורים יותר מהירים, בעוד שבקבוצה הלימוד כללי יותר אך כל מתאמן מתאים את הנלמד לגופו
 • השיטה נפוצה מאוד בישראל וניתן למצוא חוגים ומורים בכל מקום בארץ
 • השיטה יכולה לשפר את הבריאות הכללית שלכם ואת המרגש
 • השיטה יכולה לשפר את יכולות הריכוז וההקשבה שלכם
 • השיטה יכולה לסייע בהפחתת כאבים
 • השיטה יכולה לסייע לכם בביצוע פעולות שונות בצורה קלה יותר, עם פחות כאבים ופחות מאמץ
 • השיטה יכולה לשפר את היציבה שלכם, את התנועה והקואורדינציה
 • השיטה יכולה לשפר את יכולות הנשימה שלכם
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם