רשתות חברתיות בגיל מבוגר - האם כדאי ואיך לשמור על הפרטיות

רשתות חברתיות בגיל מבוגר - האם כדאי ואיך לשמור על הפרטיות
תופעת הרשתות החברתיות הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, בקרב רוב האוכלוסייה, כאשר חלק יותר מעורבים וחלק פחות. בנוסף, בשנים האחרונות ניתן לראות שחלה עלייה משמעותית במספר המשתמשים ברשתות חברתיות בגיל 60 ומעלה.
ישנם יתרונות רבים לשימוש ברשתות חברתיות בגיל מבוגר. הרשתות החברתיות יכולות לספק דרך נוחה לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה, למצוא קהילות תומכות, ללמוד דברים חדשים וליהנות מתוכן איכותי.
עם זאת, חשוב להיות מודעים גם להשפעות השליליות הפוטנציאליות של השימוש ברשתות חברתיות, כגון חשיפה לתכנים פוגעניים או מזיקים, פגיעה בפרטיות, חרדה חברתית ואף התמכרות.

האם כדאי להצטרף לרשתות חברתיות בגיל מבוגר?

ההחלטה האם להצטרף לרשתות חברתיות בגיל מבוגר היא אישית מאוד וצריכה לבוא עם מודעות עצמית לאישיות ולאופי שלנו. אין תשובה נכונה או לא נכונה – כל אחד צריך לשקול את היתרונות והחסרונות באופן אישי ובהתייחסות לעצמו. גם אם חברים שלכם נמצאים ברשתות החברתיות, יכול להיות שזה מתאים להם, אבל לכם פחות.
בכל אופן, אם אתם שוקלים להצטרף לרשתות חברתיות בגיל מבוגר, שימו לב לדברים הבאים:
  • מהי מטרת השימוש ברשתות החברתיות עבורכם: מה אתם רוצים להשיג באמצעות ההצטרפות והשימוש ברשתות החברתיות? האם זה עבור שמירה על קשר עם חברים ובני משפחה, האם אתם מחפשים קבוצות וקהילות תומכות, האם אתם רוצים ללמוד דברים חדשים, או שפשוט הבנתם שאפשר כך סתם להעביר את הזמן באמצעות גלילה וחשיפה לחשבונות של אחרים?
  • ידע טכנולוגי: האם אתם בקיאים בטכנולוגיה ובממשקים של הרשתות החברתיות? אם לא, כדאי ללמוד קצת לפני שאתם נכנסים אליהן.
  • זמן פנוי: השימוש ברשתות חברתיות יכול לגבות זמן רב. אם אתם לא בטוחים שיש לכם מספיק זמן פנוי, כדאי להתחיל בקטן.

טיפים לשמירה על הפרטיות ברשתות החברתיות

רשתות חברתיות יכולות להיות כלי רב עוצמה, אך חשוב להיות מודעים לחשיבות השמירה על הפרטיות, עליה מדברים רבות. הנה כמה טיפים לשמירה על הפרטיות ברשתות חברתיות:
  • הגדירו את הפרטיות שלכם באופן מדויק בכל רשת חברתית אליה אתם נרשמים: הקפידו להגדיר את הפרטיות שלכם כך שרק אנשים שאתם מכירים יוכלו לראות את התכנים שאתם מפרסמים, במידה וזה מה שאתם מעוניינים בו. אם אתם רוצים שהתוכן שלכם יראה לכולם הגדירו בהתאם.
  • אל תשתפו מידע אישי מעבר למה שנחוץ: אל תשתפו את הפרטים האישיים שלכם כגון כתובת מגורים, מספר טלפון או מידע פיננסי.
  • היו קשובים ומודעים לחדשות בתחום הדיגיטל: מדי פעם יוצאות אזהרות חשובות לגבי טכניקות של השתלטות על חשבונות של אנשים ברשתות החברתיות באמצעות גניבת הסיסמה במרמה, ומומלץ להכיר אותן, כדי להצליח ולהימנע מהן.

טיפים נוספים לשימוש ברשתות חברתיות

הנה כמה טיפים נוספים לשימוש ברשתות חברתיות:
  • השתמשו ברשתות החברתיות באופן מאוזן: אל תתנו להן לתפוס את כל זמנכם. הקפידו להקדיש זמן גם לפעילויות אחרות, כגון משפחה, חברים, עבודה ותחביבים.
  • זהירות מפייק ניוז: פייק ניוז הוא תופעה נפוצה ברשתות חברתיות. אל תתפתו לקבל מידע מאתרים או חשבונות לא אמינים, במיוחד בתחום החדשות.
  • הקפידו על שיחה מכבדת: אל תשתמשו ברשתות חברתיות כדי לפגוע או להעליב אחרים, בין אם מדובר בקבוצות עניין או כתגובות על פוסטים ציבוריים של חברים \ חברים של חברים \ גופי תקשורת וכדומה.
 
רשתות חברתיות יכולות להיות כלי רב עוצמה עבור אנשים מכל הגילאים. אם אתם בני 60 ומעלה, והחלטתם להצטרף לרשתות חברתיות, הקפידו לשים לב ליתרונות ולחסרונות בשימוש, ולשמור על הפרטיות שלכם.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם