רופאים גריאטריים – מידע כללי

רופאים גריאטריים – מידע כללי
אנשים מבוגרים מטופלים על ידי רופאים עקב מגוון רחב של מצבים רפואיים, החל מדלקת פרקים, סוכרת ואובדן שמיעה וכלה בסרטן. כלומר, פעמים רבות מבוגרים נאלצים להתמודד עם מספר רב, ולפעמים מבלבל, של רופאים מקצועיים.

היכולת לפענח את כל אותן ההתמחויות בתחום הרפואה, נראית לפעמים כאילו היא כשלעצמה מצריכה תואר אקדמי. ולרוע המזל, הבריאות שלכם עלולה להיות תלויה בבחירה ברופא הנכון. לכן, אם אתם מזדקנים וסובלים מבעיות רפואיות שונות, כדאי לכם לשקול ביקור אצל רופא שמתמחה ברפואה גריאטרית.
 

רופא שמתמחה בבני 65 ומעלה

רופא גריאטרי הוא רופא שסיים התמחות ברפואה פנימית או ברפואת משפחה ובנוסף עבר גם הכשרה והתמחות כרופא גריאטרי בנושאים רפואיים, חברתיים ופסיכולוגיים שנוגעים לאנשים המבוגרים באוכלוסיה.

חשיבותה של התמחות זו הולכת וגוברת עקב הזדקנות האוכלוסיה והתארכות תוחלת החיים. בימינו, שכבת הגיל שמעבר ל-85 שנה היא השכבה שגדלה במהירות הרבה ביותר באוכלוסיה הכללית וזה כבר לא נדיר לראות אנשים שחיים עד גיל מאה.

רופא גריאטרי מתמחה בטיפול באנשים שהם בני 65 ומעלה. ובדיוק כמו רופא הילדים שקשוב לצרכים של הילד, הרופא הגריאטרי דואג לצרכים המיוחדים של המבוגרים. רופאים גריאטריים מטפלים בצרכים המיוחדים של כל מטופל באופן אינדיבידואלי, והם בעלי הידע והמומחיות שדרושים כדי להתמודד עם בעיות של מבוגרים.
 

זקנה אינה מחלה

אנשים מבוגרים בדרך כלל מקשרים את הזקנה עם מחלות. עם זאת, ההזדקנות היא לא זו שגורמת למחלות. אמנם קשישים רבים מאמינים שהם לא מרגישים טוב בגלל שהם נעשים יותר מבוגרים, אבל זה לא תמיד נכון. הבעיות שלהם יכולות להיות קשורות למחלה כלשהי או לפציעה. לא הכול בגלל הגיל. זו הסיבה שבגינה התייעצות עם רופא גריאטרי יכולה להועיל.

סוג זה של התמחות רפואית אינו כולל רק יכולת לאבחן את הבעיה הפיזית ולטפל בה. כי רופאים גריאטריים אוספים מידע גם על אורח החיים של המטופל, על הסביבה והחברה בה הוא חי, על המשפחה שלו, ובכלל אמורים להכיר את כל ההיסטוריה הרפואית שלו.

כלומר, הגריאטריה כוללת יותר מאשר טיפול בבעיות הפיזיות, שכן הרופא הגריאטרי בודק גם את המידה שבה המצב הבריאותי משפיע על הקשיש מבחינה חברתית ורגשית ולהיפך.
 

במה עוסקת הרפואה הגריאטרית?

  • בחקר תהליך ההזדקנות ובמתן טיפול מתאים לאנשים מבוגרים
  • במניעה של דמנציה ובטיפול בבעיה
  • בקידום הבריאות בקרב אנשים מבוגרים על ידי מניעה וטיפול במחלות או בנכות
  • בטיפול אישי שמבוסס על הצרכים הייחודים של המטופל, ועל היכולת להבחין בין מחלות לבין ההשפעות הנורמליות של הזקנה
  • בבדיקת היכולת התפקודית, מידת העצמאות ונושאים אחרים שקשורים לאיכות החיים של המטופל
המונח המתאים ביותר לרופא שמתמחה בטיפול באנשים מבוגרים הוא רופא גריאטרי, ולא גרונטולוג. בדרך כלל גרונטולוג אינו רופא, למרות שרופאים שמתמקדים בחקר ההזדקנות, יכולים להיחשב גם כגרונטולוגים.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם