קורס פנסיה

קורס פנסיה
רבים כשמגיעים לגיל הפנסיה נתפסים לא מוכנים - מצד אחד המירוץ היום יומי בחיים לפני הפנסיה לא משאירים זמן רב לתכנון ומחשבה על הפנסיה ומצד שני חלקינו חושבים שיהיה זמן די ויותר כשנצא לפנסיה על מנת להתמודד עם כל הצרכים העולים מרגע היציאה לחיי הפנסיה. התוצאה: מחוסר הכנה לקראת הפנסיה היא עשויה לעלות לנו ביוקר מבחינה כספית, ואפילו למנוע מאתנו להשיג את הדברים הנחוצים לנו. במאמר זה נסקור את נושא קורס הכנה לפסיה, אם אתם לא רוצים להיתפס לא מוכנים, המשיכו לקרוא.

קורס הכנה לפנסיה - מי צריך?

לפנסיה ישנם היבטים רבים של שינויים דרמטיים בחיינו: vהיבט החברתי, הכלכלי, התעסוקתי, הבריאותי והמשפטי. כל אחד מהם מצריך תשומת לב והכנה מיוחדת על מנת להבטיח שנוכל ליהנות מחיי פנסיה בצורה הטובה ביותר. כמובן שמי שמתקרב לגיל הפנסיה נחוץ בדחיפות גבוהה יותר לקורס הכנה לפנסיה אם עדיין לא התחיל להתכונן לקראתה. אבל למעשה, ככל שנתחיל להתכונן מוקדם יותר, כך יוטב לנו. אחת הדוגמאות הטובות והחשובות היא, שככל שנתארגן בגיל צעיר יותר עם תכנית פנסיה מתאימה (דרך חברות הביטוח באופן פרטי, או דרך מקום העבודה) כך נשלם פחות מדי חודש בחודשו וכך נקבל סכומים גבוהים יותר בזמן הפנסיה. 
אז לא משנה באיזה גיל אתם, חשוב להתחיל לתכנן מוקדם ככל האפשר, וגם אם אתם דואגים להורים ורוצים לסייע להם להתכונן טוב יותר לפנסיה, קורס הכנה לפנסיה יקנה גם לכם את כל הכלים והידע הדרושים על מנת שבאמת יהיה בסדר ולא רק כאמרה ותקווה.
חשוב לדעת כי לקורסי הכנה לפנסיה ישנם חלקים כלליים שהם מיועדים לכלל המשתתפים וישנם היבטים המצריכים תכנון אישי.

למה כדאי לעבור קורס הכנה לפנסיה

ישנן סיבות רבות וכולן טובות ונכונות להשתתף בקורס הכנה לפנסיה. הנושאים הנכללים בקורסים נפרסים לאורך מישורים רבים ושונים אשר לכל אחד יש חשיבות רבה. 
להלן חלק מהסיבות למה כדאי להשתתף בקורס הכנה לפנסיה:
 • להבין את השינוי שמתחולל עם יציאה לפנסיה ואיך להתמודד אתו: ברמה האישית-פסיכולוגית, במישור הזוגי, המשפחתי והתעסוקתי
 • להתכונן לקראת האתגרים הכלכליים בזמן הפנסיה: לבדוק את התאמת תכניות הפנסיה, מסים, עלויות והתנהלות כלכלית נכונה בזמן פנסיה, ביטוחי בריאות, ביטוחי סיעוד, הכנה כלכלית לקראת דיור מוגן ועוד
 • להבין ולהתכונן לגבי הסוגיות המשפטיות הקשורות לפנסיה: ירושה, צוואה, סוגיות משפטיות הקשורות לדיור מוגן, דיני עבודה ופרישה ועוד
 • להבין את הזכויות שהחוק והמדינה מקנות לכם וגם להבין את מה שהחוק והמדינה אינם מקנים לכם
 • להבין מה הן האופציות העומדות לרשותכם מבחינת תעסוקה בגיל הפנסיה
 • ללמוד על האפשרויות הרבות לעיסוקים בזמן הפנסיה, קורסים, התנדבות, תחביבים ועוד
אך אם אתם כמו רוב האנשים, סיכוי גדול כי אינכם מבינים ומודעים לכל ההיבטים הרשומים מעלה, ואם אכן כך הדבר - כמו שהאמרה המפורסמת ממליצה "אין חכם כבעל ניסיון" - פשוט כדאי שתעברו  קורס הכנה לפנסיה. לא חסרים סיפורים על אדם זה או אחר שנמצא במצב קשה בזמן הפנסיה, בגלל שלא התכונן לכך.

מתי כדאי לעבור קורס הכנה לפנסיה?

כפי שראינו קודם, הנושאים הם רבים, מגוונים ומורכבים, שחלקם דורשים פתרון המצריך נקיטת אמצעים בגיל צעיר ככל הניתן. עם תכנון נכון באמצעות קורס הכנה לפנסיה ממצה, תוכלו להפיק את המרב מהפנסיה שלכם וחשוב לא פחות להסיר את סימני השאלה הטורדניים המעסיקים את כולנו - מה יהיה בפנסיה - שאנחנו מעדיפים לרוב לדחוק.
לכן, ככל שתתחילו להתכונן בשלב מוקדם יותר בחייכם, כך יהיה לכם טוב יותר. אין סיבה, אין הצדקה ואין הגיון לחכות עד שכבר יהיה מאוחר מדי, כדי לגלות שהייתם יכולים לעשות את הדברים אחרת לו הייתם לומדים דרך קורס הכנה לפנסיה, על כל ההיבטים החשובים והחיוניים שכדאי וביכולתכם לטפל בהם הרבה זמן קודם ליציאה לפנסיה.
אז בין אם אתם עוד עובדים, עוד רחוקים מגיל הפנסיה, מתקרבים אליו, רק התחלתם את חיי התעסוקה שלכם, אתם דואגים להורים שלכם שמה הם לא התכוננו כראוי לפנסיה שלהם - עשו לעצמכם טובה, השתתפו בקורס הכנה לפנסיה והתחילו לקחת את העתיד שלכם ושל יקירכם בידיכם.
שימו לב שבחלק ממקומות העבודה, מספקים לעובדים המבוגרים קורס כזה, לפעמים על חשבון החברה, ולפעמים בהשתתפות עצמית כלשהי.

הנושאים המרכזיים הנלמדים בקורס הכנה לפנסיה

להלן מספר נושאים מרכזיים עליהם חשוב וכדאי לשים דגש:
 • ניהול כלכלי נכון בזמן הפנסיה
 • תכניות פנסיה, השקעות, תכניות חיסכון, קרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחים לקראת הפנסיה
 • סיעוד
 • דיור מוגן או בית אבות
 • צוואות וירושות
 • מיסוי בגיל הפנסיה
 • רפואה, ביטוחים רפואיים
 • תכנון זמן, עיסוקים, תחביבים
 • צמצום כלכלי - לא בהכרח תוכלו להמשיך להתנהל כלכלית כפי שהתנהלת כשזכיתם למשכורת מהעבודה. הפנסיה לרוב תהיה נמוכה בהרבה. 
 • צמצום מגורים - הדירה או הבית לא בהכרח יתאימו לכם כשתצאו לפנסיה. יתכן כי עלויות הדיור בבית יהיו גבוהות מדי, הבית כבר יהיה גדול מדי, עלויות אחזקת הבית  (למשל גינה גדולה) יהיו גבוהות מדי, או שהוא פשוט כבר לא יתאים לצרכים שלכם בגיל מבוגר.
 • עניינים בלתי צפויים: החיים תמיד מפתיעים אותנו ולא תמיד לטובה: מחלות, תאונה, נכות, התאלמנות מבן או בת הזוג, וכדומה. לכל ההפתעות האלו אפשר להתכונן בעזרת תכנון מוקדם

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם