ציוד מומלץ לגיל השלישי

ציוד מומלץ לגיל השלישי
הגיל השלישי יכול להיות מלווה באתגרים שונים שיכולים לפגוע באיכות החיים ובבטיחות האישית ולשם כך נועד ציוד לגיל השלישי – הוא יקל ויאפשר התנהלות בצורה טובה יותר. ציוד זה לא תמיד הכרחי אבל בהחלט יכול לסייע ולכן חשוב להיות ערים לאפשרויות ולא לדחות את הנושא.

שמירה על בטיחות בבית

אתם כבר לא בני 20, ויש לכך יתרונות, אבל גם חשוב להיות ערים לבטיחות בסביבה הביתית שלכם. אמנם ביתכם מוכר לכם ואתם מרגישים כי אתם בטוחים בו וזה נכון במידה רבה, אך בגיל השלישי יש לבצע מספר התאמות בבית על מנת לאפשר התנהלות נכונה מבלי לוותר על בטיחותכם. כמובן שלכל אחד ואחת יהיו צרכים שונים, בהתאם למצב ולכן הבחירה בציוד המתאים תהיה תמיד על מנת לספק מענה לאותם הצרכים תוך כדי מחשבה עתידית. 
  • בטיחות סביבתית בבית: מומלץ להפחית בעומס רהיטים, לדאוג למעברים חופשיים ורחבים ככל הניתן, לדאוג לעיגון שטיחים לרצפה למניעה החלקה, לדאוג לתאורה מתאימה ולביטול אזורי חושך למניעת נפילות, לסדר את הדברים במטבח ובארונות כך שיהיו קלים לגישה ללא צורך בשימוש בשרפרף או סולם. חשוב לדאוג לסביבה שלא יכולה להפתיע אתכם. ניתן ומומלץ להתקין ידיות אחיזה שונות במעברים, במקלחת, באמבטיה, ובכל מקום בו אתם צריכים קצת עזרה בשינוי תנוחה ושמירה על שיווי משקל. במקלחת ובאמבטיה מומלץ גם להתקין שטיח מונע החלקה. כאשר אתם שוטפים את הרצפה, תמיד לנעול נעליים סגורות שלא מחליקות ולא כפכפים או להיות יחפים. 
  • חדר שינה: דאגו למיטה בגובה מתאים שתאפשר ישיבה וקימה בצורה קלה. מיטה מאוד נמוכה אינה מומלצת. במקרה בו יש חשש מנפילה מהמיטה בלילה, ניתן להתקין מעקות. רצוי לדאוג לתאורה טובה שתאפשר לכם ללכת מהמיטה לשירותים או למטבח בלילה בצורה בטוחה. ניתן גם לבחור תאורת לילה במסדרון כדי למנוע סנוור מהדלקת אור חזק באופן פתאומי. 
  • חדר רחצה: כאמור מומלץ להתקין ידיות אחיזה וניתן גם להוסיף כיסא רחצה אם אתם מתקשים לעמוד בזמן המקלחת או חוששים להחליק. כיסא שכזה יאפשר לכם להתקלח בנוחות. כמו כן, רצוי להתקין שטיח נגד החלקה בתוך האמבטיה והמקלחון וכן לדאוג לעיגון שטיח הרצפה כך שלא יחליק (ניתן להשתמש ברשת או שטיחון גומי לשם כך). 
  • הליכה: במידת הצורך ניתן להצטייד במקל הליכה בעל רגל אחד או יותר, או בהליכון, כדי לאפשר הליכה בטוחה ויציבה בתוך הבית. 
  • לחצני מצוקה: לעיתים בעת נפילה, החלקה, כאשר מרגישים לא טוב, צריך להזעיק עזרה ולא תמיד קל לבצע זאת. לחצני מצוקה מותקנים במקומות שונים בבית מאפשרים גישה מהירה ושליחת אות מצוקה כדי שהסיוע יגיע אליכם. רצוי גם לשמור על הטלפון הנייד בקרבתכם בכל עת כך שיאפשר לכם להתקשר לקבלת עזרה, ניתן לתכנת בטלפון חיוג מקוצר למספרים שונים לפי בחירתכם. כיום אפשר גם למצוא לחצן מצוקה בצורת מציד או שעון שימצא על פרק כף היד בכל זמן.

שמירה על בטיחות מחוץ לבית

אם הסביבה הביתית מוכרת לכם ועם התאמות נכונות תהיה בטוחה יותר עבורכם, מחוץ לבית קיימים אתגרים אחרים אליהם יש לשים לב ולהתכונן לקראתם. 
  • נעליים: מחוץ לבית הריצוף יכול להיות פחות אחיד, יכולות להיות בליטות, מדרגות, שפת מדרכה חלקה ועוד, ולכן חשוב שתהיו מצוידים בנעליים נוחות, בטוחות, סגורות ובעלות אחיזה טובה לרצפה. כמו כן חשוב לדאוג לבגדים נוחים שיאפשרו לכם לנוע בחופשיות. 
  • מניעה: בגיל מבוגר יש בכל זאת להיזהר ולא להתנהג כאילו אתם צעירים. שיווי המשקל שלכם, השמיעה, הראיה, הכושר וכדומה, כבר אינם כשהיו פעם. משמע, כדאי לבחון את הדרך שלכם ולבחור תמיד בדרך הקלה והבטוחה ביותר (לא בהכרח הקצרה ביותר). יש להיות קשובים ולהסתכל יותר פעמים לפני שעוברים את הכביש ותמיד ללכת עם עזרי הליכה המומלצים עבורכם. במידת הצורך, בקשו עזרה מהזולת, בחציית כביש או מעבר מכשול בלתי נמנע. דאגו לעצירות התרעננות ככל הנחוץ, אפשר למצוא ספסלים, לעצור להתרעננות בבית קפה, להיכנס לחנות. קחו את הזמן. אם אתם משתמשים בעזרי שמיעה או במשקפיים, אל תצאו מהבית בלעדיהם. חוסר יכולת לראות ולשמוע היטב את הסביבה מסכנת אתכם שלא לצורך. 

איך בוחרים ציוד לגיל השלישי לשמירה על הבטיחות

קודם כל משתמשים בהיגיון הבריא שלכם, בחנו את מצבכם והיו כנים עם עצמכם לגבי הציוד הנחוץ, ציוד שיעשה לכם חיים קלים ובטוחים יותר. כמו כן, ניתן לשוחח על נושא זה עם הרופא שלכם שיוכל לכוון אתכן לגבי הציוד המומלץ לכם. כיום קיים פתרון ציוד כמעט לכל צורך, מדברים קלים כמו ציוד לפתיחת בקבוקים בקלות ועד ציוד מורכב כגון מיטות מתכווננות, קלנועיות ועוד. ניתן גם להסתייע בארגונים שונים לצרכים מזדמנים לציוד עזר, אחרי ניתוח למשל, בהם הצורך קיים אך לתקופה מסוימת שאינה קבועה. את הציוד לרכישה ניתן למצוא באינטרנט, בבתי המרקחת ובחנויות מתמחות, עם דגמים שונים לבחירה.
בדקו את התאמת הציוד לצרכם ולממדים שלכם. למשל מקל הליכה, צריך להיות בגובה הנכון (יש גם כאלה מתכווננים לגבהים שונים ואף מתקפלים). בחנויות המתמחות בציוד בטיחות לבני הגיל השלישי תוכלו גם לקבל ייעוץ. בסופו של דבר, חשוב להסתכל על ציוד בטיחות לגיל השלישי כהזדמנות מעולה לאפשר לכם לנהל את חייכם בצורה קלה יותר, מהירה יותר, עצמאית יותר ובטוחה הרבה יותר. 

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם