פעילויות תרבות בדיור מוגן

פעילויות תרבות בדיור מוגן
דיור מוגן כבר מזמן הפך לאחת מהעדפות המגורים של מבוגרים בישראל. פעילויות התרבות המוצעות במסגרת הדיור המוגן הן חלק חשוב בהעשרת חיי הדיירים ויצירת חיי קהילה עשירים, ומהוות שיקול בהחלטה על המעבר למסגרת של דיור מוגן. 
מעבר לערך הבידורי של פעילויות תרבות, הן גם תורמות רבות לרווחה הכללית, ליצירת קשרים חברתיים והכי חשוב – גירוי קוגניטיבי של האוכלוסייה המבוגרת. 

למה חשוב להשתתף בפעילויות תרבות מגוונות

מעבר לכך שפעילויות תרבות מציעות עניין אינטלקטואלי ובידורי רב, הן תורמות רבות לדיירים ולכן ההשתתפות בהן חשובה. להלן מספר סיבות טובות למה חשוב להשתתף בפעילויות תרבות מגוונות:
 • מעורבות חברתית: פעילויות תרבות מאפשרות לדיירים, לפני הכל, להתקבץ במקום אחד ולתקשר ביניהם, ליצור חברויות והרגשת שייכות לקהילה. בין אם מדובר בהשתתפות באירועי תרבות או השתתפות בהרצאות על ספרות והיסטוריה, פעילויות אלו מקדמות אינטראקציה חברתית ומפחיתות תחושות של בדידות. 
 • גירוי קוגניטיבי: פעילויות תרבות מעוררות ומעודדות חשיבה ויצירת הקשרים החשובים מאוד לפעילות איכותית של המוח. כל אלו תורמים לאיכות חיים גבוהה יותר של דיירי הדיור המוגן. בגיל הדיור המוגן, קיימת חשיבות גדולה של שמירה על רמת פעילות גבוהה ופעילויות תרבות הן דרך מעולה להישאר פעיל, סקרן ומחובר לעולם הסובב את הדיירים. 
 • גירוי רגשי: פעילויות תרבות לרוב נוגעות גם ברגש ובזיכרונות. אלו יכולים להתפתח לנושאי שיחה מעניינים עם דיירים אחרים או עם בני המשפחה.

אלו פעילויות תרבות מוצעות לדיירי דיור מוגן

בבתי דיור מוגן מוצעות פעילויות תרבות שונות הכוללות לרוב:
 • חגיגות תרבות: בתי דיור מוגן מארגנים לעתים אירועים לקראת החגים, פסטיבלי תרבות ואירועים מיוחדים, תוך שילוב מאכלים מסורתיים, מוזיקה ומנהגים כדי ליצור חוויות איתן הדיירים יכולים להזדהות.
 • ספרות: מועדוני ספרים, הרצאות, מפגשי סיפורים וסדנאות חינוכיות – כל אלו מספקים גירוי אינטלקטואלי והזדמנויות לדיונים משמעותיים על ספרות, היסטוריה ואירועים אקטואליים.
 • תוכניות בין-דוריות: פרויקטים שיתופיים עם בתי ספר בהם נערכות פעילויות משותפות עם תלמידים צעירים ופעילויות בין-דוריות המקדמות היכרות הדדית, למידה, הבנה וקשרים משמעותיים בין קבוצות גיל שונות.
 • מופעים: בתי דיור מוגן רבים דואגים להביא מופעי תרבות כגון קונצרטים, אמני שירה וריקוד, וכדומה.

פעילויות תרבות בבית גיל פז

בית גיל פז מציע מגוון עשיר ביותר של פעילויות תרבות לרווחת הדיירים. חלק מהפעילויות קבועות וחלקן נוצרות בהתאם לצורך, לאירועים בהם הדיירים רוצים להיות מעורבים. כמה דוגמאות של פעילויות קבועות ומשתנות:
 • מופעי תרבות משתנים: ערבי שירה, בידור, ריקוד, מוזיקה המוצגים על ידי מגוון אמנים
 • הרצאות מיוחדות: הרצאות של מיטב המרצים בארץ בנושאי אקטואליה, תרבות, טבע, ועוד
 • תערוכות: הצגת תוצרי חוגי האומנות של דיירי הבית 
 • סיורים ברחבי הארץ: אלו כוללים ביקורים באתרי מורשת ותרבות ומספקים נגיעה בפיסות היסטוריה ותרבויות שונות בארץ

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם