פעילויות זוגיות בגיל מבוגר

פעילויות זוגיות בגיל מבוגר
עם ההגעה לגיל מבוגר, נכנסים למעין שלב חדש בחיים, שלב מלא אפשרויות והזדמנויות חדשות. פעילויות משותפות בזוגיות בגיל מבוגר הן דרך מעולה לחוות את פרק החיים החדש והנפלא הזה, יחד. מעוניינים ברעיונות לפעילויות זוגיות בגיל מבוגר, להבין למה זה חשוב? המשיכו לקרוא.

חשיבות הזוגיות בגיל מבוגר

"לא טוב היות אדם לבדו" – אתם לבטח מכירים את הפסוק המפורסם מספר בראשית, ואם הוא נכון בכל גיל בוגר, הוא נכון על אחת כמה וכמה גם בגיל מבוגר. בדידות היא אחת התופעות הפחות רצויות בגיל מבוגר ולחיות בזוגיות היא אחת הדרכים להימנע מכך.
זוגיות מקנה יתרונות רבים כגון תמיכה רגשית, אפשרות שיתוף חיי היום יום, שיתוף פעילויות שונות, שיח ועניין, עידוד הדדי מבחינה מנטלית ופיזית, ובכלל אפשרות לסמוך על בן או בת זוג בכל צורך בחיי היום יום.
כמו שמוכח שלהיות לבד בגיל מבוגר עלול להזיק לבריאות הנפשית והפיזית ויכול להיות גורם למחלות רבות, חיי זוגיות בגיל מבוגר הם תרופה מונעת מצוינת שיכולה להביא לחיים מלאי משמעות ועניין.

דוגמאות לפעילויות זוגיות בגיל מבוגר 

גם בגיל מבוגר חשוב לטפח את הזוגיות (בין אם אתם נשואים 40-50 שנה, ובין אם זו זוגיות טרייה), ולהשקיע בפעילויות משותפות על מנת שהיא תפרח לממדים טובים אף יותר. להלן כמה דוגמאות של פעילויות זוגיות בגיל מבוגר:
  • טיולים בארץ ובחו"ל הם דרך נפלאה להכיר מקומות חדשים, לחוות תרבויות אחרות, להתנסות במאכלים לא מוכרים ובכלל ליצור זיכרונות חדשים יחד. טיול הוא ללא ספק הרפתקה מרגשת שמתחילה כבר בשלב הרעיון, דרך התכנון, הטיול עצמו ועד יצירה וטיפוח הזיכרונות ושיתופם עם המשפחה והחברים. 
  • התנדבות: פעילות התנדבותית בגיל מבוגר היא דרך מצוינת ליצירת תחושת שייכות, הגשמה עצמית תוך נתינה חזרה לקהילה. פעילות התנדבות בזוגיות בגיל מבוגר תעצים עוד את החוויה והפעם עם מטרה משותפת והגשמתה יחד. 
  • פעילות גופנית: פעילות גופנית היא ללא ספק חשובה בכל גיל, תרומתה לבריאות אינה כלל במחלוקת, ובגיל מבוגר היא חשובה עוד יותר. ביצוע פעילות גופנית זוגית היא הרבה יותר מהנה, ומספקת אפשרות לחלוק עוד חוויות משותפות, לתמוך, לדרבן אחד את השנייה וליהנות  מההתקדמות והתוצאות שהושגו יחד. ישנן הרבה פעילויות גופניות שניתן לבצע בזוגיות: הליכה, יוגה, שחיה, קבוצות אימון ותרגילים ועוד – הכל בהתאם לתחומי העניין המשותפים והיכולות האישיות שלכם.
  • תחביבים: אמנם תחביב הוא בדרך כלל אישי ולא תמיד משותף לבני זוג, אבל מומלץ כן לנסות את התחביבים כזוג (במידת האפשר). לצד שאוהב את התחביב זה מקנה אפשרות להדריך את הצד השני, וכן להדגים את היכולות שלו במסגרת אותו התחביב. לצד שפחות מכיר את התחביב, זאת הזדמנות להכיר תחום חדש ובכך להבין את העניין של בן או בת הזוג בתחביב ואף להכיר צדדים חדשים בזוגיות. תחביבים משותפים לבסוף הם הרבה יותר מהנים. הנה כמה אפשרויות לפיתוח תחביבים שיתופיים לזוג: בישול, גינון, ציור, פיסול, לימודים בתחומים מסוימים ועוד. 
  • סדנאות: קיים היצע כמעט אין סופי של סדנאות בתחומים רבים ומגוונים שניתן להשתתף בהן בגיל מבוגר. הסדנאות יכולות להיות קשורות לתחביב, ללימוד תחום חדש או כזה שרציתם הרבה זמן ללמוד ולא יצא, לתחומי עניין שונים שאתם כבר מכירים ורוצים להוסיף לידע, לפעילות גופנית ועוד. אמנם סדנאות מתקיימות עם אנשים אחרים, אך ההשתתפות כזוג היא דרך מעולה לחזק את הזוגיות, ליהנות יחד וכמובן גם להכיר אנשים חדשים. ניתן לקבל מידע על סדנאות גם דרך הרשות המקומית, דרך הרשתות החברתיות, דרך המלצות של חברים ועוד.
  • בילויים: יציאה לבית קפה, למסעדה, להצגות, לסרטים, לקונצרטים, למוזיאונים ועוד היא תמיד יותר מהנה בזוג מאשר לבד. ניתן גם לפגוש חברים או משפחה וליהנות יחד מבילויים שבני הזוג יוכלו להמשיך לחלוק לאחר מכן. 

פעילויות זוגיות בגיל מבוגר במסגרת דיור מוגן

אם כבר מדברים על פעילויות זוגיות בגיל מבוגר, אז אחד המקומות המאפשרים זאת בקלות הוא דיור מוגן. מתחמי דיור מוגן מיועדים לאנשים מבוגרים עצמאיים שהחליטו להעתיק את מגוריהם למקום המציע (מעבר למגורים נוחים, בטוחים ומונגשים) עניין, חוגים חברתיים, וכל השירותים הנחוצים לגיל זה, הכל בהישג יד, מעבר לדלת הדירה הפרטית.
דיור מוגן מציע כחלק מהשירותים, קשת רחבה של פעילויות בכל יום ויום. כשהכל מתרחש תחת קורת גג אחת כמו בבתי המלון הטובים ביותר. רק צריך לעיין בתכנית הפעילויות ולהגיע. מומלץ גם יהיה להתנסות בפעילויות חדשות שעוד לא יצא לכם לחוות יחד וליהנות יחד כל יום מחדש. ואם אגב, אם הגעתם לדיור מוגן לבדכם, זה אולי המקום שיהיה לכם הכי קל למצוא זוגיות חדשה ולהמשיך ליהנות מחיים אקטיביים וכיפיים. 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם