פיקדון דיור מוגן

פיקדון דיור מוגן
ניתן לרכוש דירה ושירותים במסגרת דיור מוגן שיתאימו לאמצעים הכספיים שעומדים לרשות הדייר הקשיש. קיימים מספר מסלולי תשלום עבור מגורים בדיור מוגן, כאשר אצלנו בבית גיל פז מוצעת לדיירים חבילת "הכול כלול”. חבילה זו ייחודית מאין כמוה שכן היא כוללת מגוון שירותים הכלולים במחיר אחד.
 

מסלול פיקדון

שיטת התשלום הרווחת במסגרת דיור מוגן היא שיטת "הפיקדון”. בשיטה זו הדייר מפקיד סכום כסף בהתאם ליחידת הדיור שבה הוא בוחר.

סכום הפיקדון נשחק כל שנה במשך 12 שנים ב- 3.456%. מקסימום סכום השחיקה לאחר 12 שנים מסך הפיקדון הוא 41.5%.

בנוסף לסכום הפיקדון הדייר משלם גם דמי שימוש חודשיים צמודי מדד. עבור תשלומים אלה מקבל הדייר סל שירותים עשיר ומגוון שמאפשר לו ליהנות מהשירותים שמציע הבית, כפי שציינו קודם, ביניהם שירותי בריאות צמודים, פעילויות חברה ותרבות ופעילויות העשרה בשלל תחומים.
 

מסלול דמי כניסה

במסלול זה סכום ההפקדה הראשוני נמוך וסכום הפיקדון נשחק בקצב מהיר יותר בכל חודש: ב-2.5%. כלומר, לאחר 40 חודשים סכום הפיקדון נחלט לגמרי. בנוסף, הדייר ממשיך לשלם דמי שימוש חודשיים צמודי מדד, בהתאם ליחידת הדיור שבה בחר.
 

מסלול פיקדון מופחת

בפני הדייר עומדת אפשרות שלא לשלם את מלוא סכום הפיקדון עבור יחידת הדיור, ולבחור במסלול תשלום חלקי של הפיקדון. בגין יתרת הפיקדון שלא שולמה, יחושבו דמי המרה שיתווספו לדמי השימוש החודשיים, או שהשחיקה השנתית תגדל בהתאם.

במסלול זה סכום הפיקדון נמוך, והוא נשחק כל שנה ב-3.456%, במשך 12 שנים.

לסיכום, כל מי שמחליט לעבור להתגורר במסגרת דיור מוגן, טוב יעשה אם ישגיח היטב על זכויותיו ויבדוק את ההסכם, את הנושאים הכספיים ואת השירותים שיקבל, ובעיקר חשוב שיבטיח את השבת כספי הפיקדון אם וכאשר יעזוב את הדיור המוגן. מומלץ לדייר לבדוק גם את זכאותו לרשום הערת אזהרה בטאבו על דירת המגורים בדיור המוגן.

לאור כל זאת, נראה כי המעבר למסגרת דיור מוגן דומה לכל עסקת נדל”ן אחרת, שדורשת ידע ומקצוענות. לכן, רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה.

 
בואו לביקור אישי. נשמח לארח אתכם.
התקשרו 09-7662626
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
   

דיור מוגן - בית גיל פז
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב גבורות 1 כפר-סבא
מתעניינים: 09-7662626
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 

מפת אתר