עריכת צוואות

עריכת צוואות
עריכת צוואה שתגדיר במפורש את רצון המוריש, היא הדרך הבטוחה להבטיח שהרכוש שנצבר במהלך השנים יעבור לידיים הנכונות ויחולק לפי רצון המוריש לאחר פרישתו לעולם הבא. עובדות החיים מוכיחות שרק במקרה שבו קיימת צוואה חוקית, יכול עורך הצוואה להיות שקט ובטוח שאכן לאחר פטירתו רצונו ימולא והרכוש שלו יחולק לפי הצוואה ולא באופן אחר.

יש סיבה נוספת בגינה חשוב לערוך צוואה. זאת, משום שחוק הירושה קובע שאם לא נמצאה צוואה חוקית של הנפטר, יחולק רכושו בין בן או בת הזוג לבין וילדיו באופן שבו בן הזוג יורש מחצית מהרכוש והילדים מתחלקים במחצית השניה באופן שווה בין כולם. לכן, מי שמעוניין שרכושו יחולק בשונה מהכתוב בחוק, חייב לערוך צוואה שתגדיר במפורש את אופן חלוקת הרכוש בו מעוניין המוריש.
 

חשיבות עריכת צוואה

עם העליה בתוחלת החיים והשינויים הדרמטיים שחלו במבנה המשפחה המודרנית (חיים משותפים של בני אותו מין, משפחות חד הוריות רבות, כמו גם ריבוי של בני זוג גרושים), עלתה החשיבות של עריכת צוואה שתאפשר למוריש להבטיח את זכויות היורשים. לפיכך, חשוב לערוך צוואה בכלל, אך בעיקר במקרים הבאים:
  • בני זוג שעומדים בפני הליכי גירושין
  • בני זוג נשואים אך חיים בנפרד
  • בני זוג החיים יחד אך ללא נישואין
  • רצון הנפטר להוריש את רכושו בשונה מהמפורט בחוק הירושה
  • רצון הנפטר להוריש חלק מרכושו למי שאינו נמנה על בני המשפחה שלו
  • רצון הנפטר להוריש את כל רכושו למי שאינו נמנה עם בני המשפחה שלו

חשוב לדעת שחוק ההתיישנות אינו חל על צוואה. לכן, כל עוד לא נערכה צוואה אחרת, הצוואה הקיימת תקפה ואין בלתה. לפני שעורכים צוואה חשוב מאד להכין את רשימת כל הנכסים שנמצאים בבעלותו של המוריש, כגון: כספים נזילים שמופקדים בחשבונות בנק שונים, רשימת נכסי נדל”ן, מכוניות וכל רכוש אחר, לרבות אוספי אומנות במידה שהם נמצאים במקומות שונים וכל דבר ערך שנמצא במקום כלשהו.
 
קיימים מקרים שבהם חלק מהיורשים מערערים על חוקיות הצוואה (בעיקר מי שהמוריש החליט לנשלו מהצוואה), בטענה שמצבו הנפשי של הנפטר היה רעוע. על מנת למנוע סחבת באישור הצוואה מומלץ להכין אישור רפואי שמוכיח את מצבו הנפשי החיובי של עורך הצוואה ולצרפו כנספח לצוואה.
 

אילו סוגי צוואות קיימים?

ישנם סוגים שונים של צוואות, כאשר הנפוצות הן צוואות שנערכות בכתב ידו של המוריש או צוואה מודפסת. הצוואה המודפסת צריכה להיות חתומה בפני עורך דין ולשאת את חתימתם של שני עדים. על מנת שצוואה כזו תהיה תקפה עליה לשאת תאריך ולהיות חתומה על ידי המצווה וחתומה על ידי עדים שהמצווה הצהיר בפניהם שזו אכן צוואתו וזה רצונו. חתימת העדים  מוכיחה קבל עם ועדה שאכן כך ציווה המוריש לחלק את רכושו.
 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם