עיצוב דירה בבית דיור מוגן

עיצוב דירה בבית דיור מוגן
אם לאחרונה חתמתם על חוזה בבית דיור מוגן, אתם בוודאי כבר מתרגשים לקראת המעבר הקרב ובא, ומתכננים אותו בדקדקנות. אחד הדברים שככל הנראה עברו במחשבותיכם הוא עיצוב הדירה. מן הסתם ברור לכם שהדירה קטנה יותר מדירת המגורים שלכם ולכן יש להיערך למעבר בצורה מעט שונה כיוון שככל הנראה לא תוכלו להעביר הכל אל הדירה החדשה. כמו כן, סידור הדירה החדשה ועיצובה יהיו שונים ממה שהייתם רגילים וישנם מספר דברים שכדאי לשים אליהם לב כאשר מעצבים דירה בבית דיור מוגן.

ייעוץ מעצבת פנים לגבי עיצוב פנים בדירת דיור מוגן

לפני המעבר, כדאי להתייעץ עם מעצבת פנים לגבי סידור הדירה, בחירת הצבעים והריהוט המתאים וכדומה כיוון שישנם שיקולים שהיא, כאשת מקצוע, תוכל לתת עליהם את הדעת בעוד שאתם כלל לא חשבתם עליהם.
מעצבת הפנים תוכל לקבל את תכנית הדירה ולהראות לכם הדמיות של אפשרויות שונות לעיצוב, ללכת אתכם לחנויות רהיטים על מנת לסייע לכם לבחור את הרהיטים בגודל ובצבעים הנכונים, כמו כן תוכלו לבחור יחד פריטי נוי שיתאימו לעיצוב החדש ועוד.

בחירת צבעים לעיצוב דירה בדיור מוגן

כאשר באים לבחור צבעים לעיצוב, ישנם שני קריטריונים חשובים שכדאי להתחשב בהם:
 • טעם אישי: הצבעים הנבחרים צריכים להיות כאלו שאתם אוהבים. אל תבחרו צבעים רק כי הם טרנדיים, אם אתם לא אוהבים אותם. בסופו של דבר אתם אלו שגרים בדירה ואתם צריכים להרגיש בה בנוח.
 • צבעים בהירים: כיוון שהדירה ככל הנראה קטנה יותר ממה שהייתם רגילים, רצוי לבחור בצבעים בהירים יחסית בעיצוב. צבע בהיר משרה תחושה קלילה ופתוחה. צבעים כהים לעומת זאת, נותנים תחושה כבדה יותר ומצומצמת וזה משהו שלא תרצו בדירתכם.
יכול להיות שתיתקלו בניגוד בין שני הקריטריונים הללו. לדוגמה - יכול להיות שהצבע האהוב עליכם הוא שחור, שהוא צבע כהה מאוד. מה עושים במקרה כזה? במקום לבחור ספה שחורה או רהיטים שחורים, תוכלו לבחור ספה בהירה, ולהוסיף עליה 2-3 כריות קטנות שחורות או בדוגמה הכוללת את הצבע השחור. כמו כן, תוכלו להוסיף פריטי נוי שחורים או כהים פה ושם.

איזה ריהוט כדאי לבחור לדירה בבית דיור מוגן?

פריטי הריהוט העיקריים שתצטרכו להביא לדירה הם:
 • מערכת סלון הכולל ספה, שולחן ומזנון (כמובן שיש מערכות שונות, אבל זה הרעיון הכללי)
 • מיטה ושידות צד
 • פינת אוכל
מבחינת עיצוב פריטי הריהוט הללו, מומלץ לבחור בעיצוב קליל יחסית, כלומר שלא יראה כבד ומגושם, ובצבעים בהירים. דוגמאות:
 • פינת אוכל בצבע בהיר
 • ספה בהירה עם רגליים ולא כזו עם בסיס שיושב כולו על הרצפה. חשוב לוודא כמובן שישנה תמיכה הולמת של רגל נוספת במרכז
 • מיטה עם רגליים ולא עם בסיס רחב הנמצא על הרצפה, וגם כאן חשוב לוודא שיש תמיכה טובה באמצע. כדאי שבסיס המיטה יהיה בהיר.
הפריטים בדוגמאות אלו בעצם נותנים מעט תחושה של ריחוף ופחות של כבדות כאשר מסתכלים על החלל כולו.

שילוב פריטי נוי בדירה

כמובן שלצד הרהיטים הפרקטיים וההכרחיים, אנו צריכים מקום גם בשביל פריטי נוי או מזכרות שאספנו ומעוניינים להציג. אלה הדברים שמכניסים אווירה נוספת לבית ושלא היינו רוצים לוותר עליהם, גם בגלל היופי שלהם והסגנון, ואם מדובר במזכרות, הרי שהן חלק מהחיים שלנו. בנוסף, חשוב להוסיף גם תמונות של בני המשפחה - גם הם חלק בלתי נפרד מאיתנו והם מאוד ישמחו לראות את התמונות שלהם כאשר יגיעו לביקורים.
את כל אלו אפשר להציג בכמה אופנים:
 • מדפים מרחפים שאינם עמוקים - ניתן להציג עליהם מזכרות קטנות או מסגרות קטנות עם תמונות
 • ארונית בהירה עם דלתות שקופות - אם יש לכם פריטים גדולים יותר שלא תרצו שיתמלאו באבק ניתן לאפסן אותן בארונית שקופה כך שגם רואים אותם
 • פיזור פריטים שונים במקומות שונים בדירה - אם יש לכם מזנון מתחת לטלוויזיה לדוגמה, תוכלו לשים עליו פריטים אחדים. אם יש לכם פריטי נוי גדולים כגון וואזה מרשימה, תוכלו להניח אותה על הרצפה, רק חשוב לציין כי היא צריכה להיות במקום צדדי, כך שלא תוכלו להיתקל בה בטעות.
 • תמונות עם מגנט על גבי המקרר - בקשו מילדיכם ומהנכדים להדפיס תמונות אחדות שלהם ממפגשים משותפים שלכם או מחיי היום יום שלהם, והצמידו למקרר בעזרת מגנט. זה מכניס חיים הביתה
בשורה התחתונה, עיצוב הדירה צריך קודם כל להיות נוח ונעים לכם, מבחינת צבעוניות, נוחות הריהוט ושאר הפריטים הנוספים, שכולם יחד נותנים אווירה שטובה לכם. אתם אלו שצריכים לקום בבוקר ולהיות מרוצים מהיכן שאתם חיים.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם