עבודה ותעסוקה לאחר היציאה לפנסיה

עבודה ותעסוקה לאחר היציאה לפנסיה
למרות שרוב האנשים מחכים בכיליון עיניים ליום בו יצאו לפנסיה, ישנם גם כאלו המרגישים שכוחם עוד במותניהם ושהם מעוניינים להמשיך לעבוד בהיקף זה או אחר. מכיוון שתוחלת החיים עלתה וגיל הפרישה מהעבודה מותיר לנו לפעמים גם עוד 20-30 שנה לחיות, צריך לחשוב על מילוי הזמן הזה, לפחות בתקופה בה ניתן לעבוד מבחינה פיזית.
ישנן לא מעט אפשרויות תעסוקה, בתשלום או בהתנדבות, עבור פנסיונרים ואנו נפרוט כמה מהן במאמר זה.

המשך עבודה לאחר גיל הפרישה

בין אם אתם זקוקים למקום עבודה בגלל עניין כלכלי (צורך במשכורת על מנת להמשיך להתקיים ולחסוך עוד כסף) או בגלל שאתם רוצים בכך על מנת למלא חלק מהיום ולהרגיש יעילים, ישנם מקומות עבודה ומעסיקים שישמחו להמשיך להעסיק עובדים גם אחרי גיל הפרישה באם זה מתאים לאותם עובדים ומקובל עליהם.
הניסיון והוותק שנצברו לאורך השנים, יכולים לבוא לטובת מקום העבודה הממשיך לתפקד היטב עם עובדים בעלי ניסיון, והעובד יכול להמשיך לעבוד ולהרגיש יעיל. ישנם מעסיקים שאף יאפשרו לעובד לעבוד בהיקף משרה נמוך יותר על מנת לא להעמיס על העובד, כך שגם העובד ירגיש את ההקלה בעומס העבודה ובשעות ויוכל ליהנות מתקופת הפנסיה.
ישנם גם כמה יתרונות נוספים בהמשך עבודה לאחר גיל הפרישה, החל מהעובדה שאתם יכולים לדחות את תחילת משיכת הכספים מהקרנות השונות לצורך מחיה עד אשר תחליטו אחרת, ועד המשך קבלת הטבות ממקום העבודה (תנאים סוציאליים כמו קרנות השתלמות והפרשות כספיות של המעסיק לערוצי חסכון שונים, שימוש ברכב מהעבודה, שימוש בטלפון סלולרי על חשבון מקום העבודה, ימי גיבוש, חופשות בתשלום ועוד)
אם אתם ממשיכים באותו מקום העבודה זה מצוין כי כבר מכירים אתכם ואת היכולות שלכם. אם החלטתם לחפש מקום עבודה חדש, תוכלו להשתמש בקשרים שצברתם לאורך השנים בתחום התעסוקה שלכם, או להשתמש בשירותי השמה למבוגרים. וודאו שברשותכם קורות חיים מעודכנים המעידים על ניסיונכם הרב ועל המוטיבציה הגבוהה שלכם לעבודה.

שינוי מסלול קריירה בגיל מבוגר

אחרי שנות עבודה רבות, ישנם כאלו המרגישים שהחמיצו הזדמנויות להתפתחות בתחום העיסוק שלהם, או שנבצר מהם לנסות תחומים חדשים המעניינים אותם. תקופת הפרישה היא זמן נהדר להתנסות בתחום חדש, ללמוד אותו ואולי לעסוק בו באופן חלקי או מלא בתקופת הפנסיה. כמובן שהדבר מצריך גב כלכלי מסוים עליו תוכלו להסתמך בתקופת ההתנסות. יש גם אפשרות לשלב המשך עבודה בעבודתכם הרגילה במשרה חלקית, והקדשת שאר הזמן ללמידה והתנסות. כך תהיה לכם הכנסה מסודרת ותנאים נוחים במקביל לכניסה לתחום החדש. ישנם גם תחומים רבים בהם תוכלו לעסוק גם כעצמאיים ולאו דווקא כשכירים.
מסלול נוסף שכדאי לשקול הוא הפיכת תחביב בו אתם עוסקים לעסק עצמאי. תחום האמנות השימושית לדוגמה יכול להפוך לעסק קטן ורווחי בו גם תיהנו מתהליך היצירה וגם מהרווח הכספי מהמכירה. אם אתם טובים בתחומי לימוד שונים כגון מתמטיקה או שפות, תוכלו להעביר שיעורים פרטיים באזור מגוריכם.
כאן גם נכנס תחום היזמות – רעיונות שהיו לכם במהלך חייכם יכולים להפוך למוצרים. הדבר ידרוש מכם השקעה כספית מן הסתם, אבל הדבר יכול להעסיק אתכם ואף להיות רווחי מאוד בעתיד הלא רחוק. אם המוצר הוא טכנולוגי, תוכלו לפתוח אפילו חברת סטארט-אפ קטנה.... התייעצו עם חברים המבינים בתחום היזמות כדי לבדוק אם הרעיונות שלכם ברי פיתוח, יישום והפצה, והכי חשוב – לוודא שאתם בנויים להרפתקה הזו. לקריאה נוספת על פתיחת עסק בגיל מבוגר - לחצו כאן.

התנדבות בגיל מבוגר

אם החלטתם שאין לכם צורך בעבודה בשכר, ויש לכם אפשרות להקדיש מספר שעות שבועיות להתנדבות בתחומים שונים, תקופת הפנסיה היא זמן מצוין לכך.
יכול להיות שכבר התנדבתם במהלך חייכם או שאתם עושים זאת על בסיס קבוע כך שתוכלו להמשיך באותה ההתנדבות ואף להקדיש לה זמן נוסף עכשיו שאינכם עובדים יותר. בררו עם האחראי במקום ההתנדבות אם אתם יכולים לתת שעות נוספות – אנו בטוחים שישמחו על ההצעה.
אם עוד לא התנדבתם בחייכם, ישנם גורמים רבים אליהם ניתן לפנות והם יבדקו אתכם לגבי כישוריכם ויכולותיכם כדי להתאים לכם את מקום ההתנדבות שיתאים לכם ביותר. כמובן שזה צריך להתאים לכם גם מבחינת החיבור לסוג ההתנדבות:
  • אם אתם אוהבי חיות – תוכלו להתנדב בעמותות ההצלה הקיימות בכל הארץ
  • אם אתם יודעים ואוהבים ללמד – תוכלו לסייע לילדים מעוטי יכולת בלימודים, ברמות שונות
  • אם יש לכם רקע בטיפול – תוכלו לסייע בעמותות תמיכה למיניהן או מוסדות טיפוליים
ישנן עוד אפשרויות רבות ואלו היו רק דוגמאות על קצה המזלג.
כל סוג של התנדבות בגיל השלישי ממלא מאוד ונותן סיפוק אדיר. אתם גם תרגישו מועילים לחברה וגם תדעו שעזרתם למישהו בדרככם.

לסיכום וכפי שצוין מעלה, אפשרויות התעסוקה הן רבות – בדקו עם עצמכם מהו המסלול המתאים לכם ביותר, ויכול להיות שתרצו לשלב כמה דברים יחד: עבודה חלקית והתנסויות חדשות, עבודה והתנדבות וכדומה. אל תעמיסו על עצמכם יותר מדי ונסו ליהנות מהתקופה הנהדרת הזו.
בהצלחה!

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם