מעבר לדיור מוגן - הכנה מוקדמת

מעבר לדיור מוגן - הכנה מוקדמת
ההחלטה לעבור להתגורר בדיור מוגן אינה החלטה של מה בכך. מדובר בניתוק מכל מה שמוכר ומעבר למקום חדש ולאורח חיים אחר. כמעט כמו להגר למדינה אחרת ועוד בגיל מבוגר…

שינוי דרמטי כזה דורש הכנה פיזית ונפשית גם יחד. לעיתים ההחלטה "מתבשלת” לאיטה אצל בני הזוג עצמם, ולעיתים הילדים הם אלה שמעודדים את הוריהם המתבגרים לשקול מהלך שכזה. כשבני הזוג חיים יחד ותומכים אחד בשני, מעבר לדיור מוגן במשותף יכול להקל על ההסתגלות לחיים החדשים בדיור המוגן.

בכל מה שקשור למעבר, מילות המפתח הן "הכנה נכונה”. הטבע הנחיל לאדם מספר תכונות טובות שמאפשרות לו להמשיך בחייו גם בעתות מצוקה, ואחת מהן היא היכולת להדחיק. אולם קשיי הגיל שמתבטאים בקשיי הגוף, מעידים כאלף עדים על הצורך לחשוב על העתיד. תכנון מוקדם וסוף מעשה במחשבה תחילה יקלו על קשיי מעבר לדיור מוגן. בעלי מקצוע שמעורים בנושא מעידים מניסיונם כי דיירים שהגיעו בשלים ומוכנים, הסתגלו ביתר קלות לאורח החיים החדש והאחר שמציע דיור מוגן. 

איך מתכוננים לתהליך מעבר לדיור מוגן

הכנה מוקדמת לתהליך מעבר לדיור מוגן, כוונתה בראש ובראשונה להגעה להחלטה פנימית שזה הדבר הנכון לעשות. לאחר מכן יש להתחיל ולחפש את הבית המתאים ביותר, בלי לחץ ובראש שקט. מציאת דיור מוגן מתאים אינה דומה למציאת בית רגיל. יש צורך להכין רשימה של בתים מתאימים ושל אזורים מועדפים. חשוב לארגן פגישות עם נציגי הבתים, לסייר בהם ולתכנן את הנושא הכספי הקשור במעבר.

אנשי המקצוע ממליצים להתחיל בהכנות למעבר גם אם הדיירים המוגנים הפוטנציאליים עדיין מהססים וטרם החליטו סופית לגבי המעבר. ההכנות כוללות, בין היתר: עריכת סקר שוק, איסוף מידע על כל בית ועל הפעילויות שהוא מציע, קבלת המלצות מאנשים אמינים והכנת תכניות למימון המעבר (עבור כך יש לבדוק את הנכסים הנתונים ואת מצב הכספים על מנת לוודא שישנו תקציב הולם למעבר ושניתן לעשותו ללא בעיות פיננסיות). 
הכנת התשתית תועיל להסתגלות קלה יותר למעבר והתכנון המוקדם יביא לבחירה נכונה ומתאימה יותר. כאשר נראה שיש התקדמות במחשבה על המעבר העתידי מבחינת הדייר, אפשר להתחיל לסייר בין המקומות השונים ולבדוק אותם יותר לעומק.

חשוב לזכור שלכל אדם יש העדפות משלו. יש מי שחשובה לו הפעילות החברתית, אחר מקפיד על שמירת הפרטיות שלו, יש מי שמעדיף דיור מוגן שמרבה בפעילות תרבותית ואחר יחפש דיור מוגן שכולל גם מכון כושר. לכן, אין להחמיץ את האפשרות להתארח ולהתרשם מהמקום.

למידע על הפעילויות ושירותי דיור מוגן בבית גיל פז.

שירותים לדיירים מטעם בית גיל פז

מעבר למגורים במתחם דיור מוגן הוא המעשה הנכון לאנשים מבוגרים שמחפשים המשך חיים עצמאיים, חיוניים ומלאי חיי חברה ופעילויות. גם במקרה המצער שבו אחד מבני הזוג הולך לעולמו במהלך המגורים במקום, בן הזוג שנותר ימצא את עצמו מוקף בחברים שחווים את אותן חוויות, מבינים את המצב ומסוגלים לתמוך בו. הדיירים והצוות בדיור המוגן הם משענת ומספקים סביבה תומכת בתקופת האבל ולאחריה.
שירותים נוספים אותם ניתן לקבל בבית גיל פז: מרפאה פעילה, סופר מרקט מאובזר, שירותי כביסה וגיהוץ, שירותי ניקיון, מספרה, חדר ספא, ספריה, מועדון כושר, בריכה, קפיטריה ומסעדה ועוד.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד.
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם