מעבר לדיור מוגן - הכנה מוקדמת

מעבר לדיור מוגן - הכנה מוקדמת
ההחלטה לעבור להתגורר בדיור מוגן אינה החלטה של מה בכך. מדובר בניתוק מכל מה שמוכר ומעבר למקום חדש ולאורח חיים אחר. כמעט כמו להגר למדינה אחרת ועוד בגיל מבוגר…

שינוי דרמטי כזה דורש הכנה פיזית ונפשית גם יחד. לעיתים ההחלטה "מתבשלת” לאיטה אצל בני הזוג עצמם, ולעיתים הילדים הם אלה שמעודדים את הוריהם המתבגרים לשקול מהלך שכזה. כשבני הזוג חיים יחד ותומכים אחד בשני, מעבר משותף למגורים בדיור מוגן יכול להקל על ההסתגלות לחיים החדשים בדיור המוגן.

בכל מה שקשור למעבר לדיור מוגן, מילות המפתח הן "הכנה נכונה”. הטבע הנחיל לאדם מספר תכונות טובות שמאפשרות לו להמשיך בחייו גם בעתות מצוקה, ואחת מהן היא היכולת להדחיק. אולם קשיי הגיל שמתבטאים בקשיי הגוף, מעידים כאלף עדים על הצורך לחשוב על העתיד. תכנון מוקדם וסוף מעשה במחשבה תחילה יקלו על קשיי המעבר לדיור מוגן. בעלי מקצוע שמעורים בנושא מעידים מניסיונם כי דיירים שהגיעו בשלים ומוכנים, הסתגלו ביתר קלות לאורח החיים החדש והאחר שמציע דיור מוגן.
 

איך מתכוננים למעבר לדיור מוגן

הכנה מוקדמת, כוונתה בראש ובראשונה להגעה להחלטה פנימית שזה הדבר הנכון לעשות. לאחר מכן יש להתחיל ולחפש את הבית המתאים ביותר, בלי לחץ ובראש שקט. מציאת דיור מוגן מתאים אינה דומה למציאת בית רגיל. יש צורך להכין רשימה של בתים מתאימים ושל אזורים מועדפים. חשוב לארגן פגישות עם נציגי הבתים, לסייר בהם ולתכנן את הנושא הכספי הקשור במעבר.

אנשי המקצוע ממליצים להתחיל בהכנות למעבר גם אם הדיירים המוגנים הפוטנציאליים עדיין מהססים וטרם החליטו על מעבר לדיור מוגן. ההכנות כוללות, בין היתר: עריכת סקר שוק, איסוף מידע על כל בית ועל הפעילויות שהוא מציע, קבלת המלצות מאנשים אמינים והכנת תכניות למימון המעבר. הכנת התשתית תועיל להסתגלות קלה יותר למעבר והתכנון המוקדם יביא לבחירה נכונה ומתאימה יותר.

חשוב לזכור שלכל אדם יש העדפות משלו. יש מי שחשובה לו הפעילות החברתית, אחר מקפיד על שמירת הפרטיות שלו, יש מי שמעדיף דיור מוגן שמרבה בפעילות תרבותית ואחר יחפש דיור מוגן שכולל גם מכון כושר. לכן, אין להחמיץ את האפשרות להתארח ולהתרשם מהמקום.

למידע על הפעילויות ושירותי דיור מוגן בבית גיל פז.

שירותים מטעם בית גיל פז

מעבר למגורים בדיור מוגן הוא המעשה הנכון לאנשים מבוגרים שמחפשים המשך חיים עצמאיים, חיוניים ומלאי חיי חברה ופעילויות. גם במקרה המצער שבו אחד מבני הזוג הולך לעולמו במהלך המגורים בדיור המוגן, בן הזוג שנותר ימצא את עצמו מוקף בחברים שחווים את אותן חוויות, מבינים את המצב ומסוגלים לתמוך בו. הדיירים והצוות  בדיור המוגן הם משענת ומספקים סביבה תומכת בתקופת האבל ולאחריה.

 
בואו לביקור אישי. נשמח לארח אתכם.
התקשרו 09-7662626
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
   

דיור מוגן - בית גיל פז
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב גבורות 1 כפר-סבא
מתעניינים: 09-7662626
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 

מפת אתר