מעבר לבית דיור מוגן: תכנון חכם למעבר קל

מעבר לבית דיור מוגן: תכנון חכם למעבר קל
מזל טוב! חתמתם על החוזה ומתוכנן לכן מעבר לבית הדיור המוגן שבחרתם בקרוב. יש לכם את כל הסיבות להתרגש וזה גם הזמן להתחיל בהכנות. במאמר זה נספק לכם טיפים חשובים לתכנון ומעבר נכון לבית דיור מוגן, כך שיהיה לכם קל ומהנה.

פגישה מקדימה וסיור בדירה החדשה שלכם 

הצוות בבית הדיור המוגן יזמין אתכם לפגישה מקדימה כדי להעביר אליכם את הכל המידעים החשובים לקראת המעבר. זהו הזמן גם לסייר בדירה החדשה שלכם. לסיור מומלץ להצטייד בסרט מדידה ורשימת מידות של כל החפצים והרהיטים שאתם מתכננים להביא אתכם לדירה החדשה. אם אתם מתכננים לרכוש רהיטים חדשים אז חשוב למדוד נכון כדי שתוכלו להזמין רהיטים מתאימים. עבור פריטים כמו ארונות, חשוב גם למדוד את גובה התקרה אם אתם מתכננים לרכוש ארון גבוה. וודאו שכל המידות תואמות לרהיטים הקיימים או החדשים כך שלא תהיה לכם הפתעה ביום המעבר. טיפ: חשוב לבדוק את רוחב המעברים והדלתות, וכן זוויות של פניות כדי לוודא שחפצים גדולים יוכלו לעבור בקלות למיקומם הייעודי.
אם אתם מתכננים להתקין וילונות, רשמו את המידות של מפתחי החלונות השונים, כולל גובה. 
לגבי פריטי אומנות ופריטי דקורציה שונים – רשמו לאן אתם מייעדים כל אחד כדי לוודא שיש מקום לכולם. גם עם בגדים יתכן ויהיה צורך בצמצום. בטוח קרה לכם שרכשתם פריטי לבוש שכמעט ולא לבשתם לאורך השנים, ולכן זה זמן מצוין להיפטר מכמה כאלה ולהגיע לדירה החדשה שלכם עם הגדים שבאמת משמשים אתכם. 

קבלת החלטות לגבי ריהוט וחפצים קיימים

עכשיו כשאתם מצוידים ברשימת מידות, ואפילו סקיצה או תכנית, זה הזמן להחליט מה מהרהיטים והחפצים הקיימים יעברו לדירה החדשה אתכם. זאת כנראה לא הפעם הראשונה שאתם עוברים דירה בחייכם, אם כי לרוב לאורך השנים עברתם לבית גדול יותר ויותר עם התרחבות המשפחה. המעבר לדירה בדיור מוגן כרוך לרוב בצמצום מסוים, הדירות קומפקטיות יותר כך שסביר כי לא תוכלו להביא את כל החפצים והרהיטים הקיימים לדירה החדשה. פשוט לא יהיה מקום לכל. חשוב לזכור גם שמומלץ להימנע מעומס יתר בדירה החדשה, כלומר לא להעמיס בכוח כל דבר אפשרי, אלא באמת רק את ההכרחי תוך שמירה על דירה שתהיה נעימה ומאווררת.
טיפ קטן: כאשר צריכים לבצע צמצום ולבחור רק חלק מהפריטים מתוך כמות גדולה של פריטים אהובים – דרגו אותם בהתאם לרמת נחיצותם והתאמתם לדירה החדשה ולכמה הם באמת חשובים לכם. בחרו במספר פריטים קטן ככל האפשר שהם בראש הרשימה וותרו על השאר. כך לפחות תעבירו את הדברים שבאמת חשובים לכם. 
את מה שלא תיקחו אתכם, תוכלו לחלק לילדים, למכור, לאחסן או לתרום למי שזקוק. אל תחכו לרגע האחרון, ליום המעבר כדי להחליט, בצעו את המיון מבעוד מועד כך שבהגעתכם ליום המעבר רק הדברים שתרצו לקחת יישארו בבית. זה ימנע טעויות בהובלה.

יום המעבר לדירה החדשה בבית הדיור המוגן 

שירותי הובלה מציעים גם שירות אריזה ופריקה כיום. בחרו בחברת הובלה מקצועית כדי להבטיח אריזה נכונה (גם כדי להגן על החפצים בזמן ההעברה). חברת הובלה טובה גם תשלח נציג לביקור בביתכם הקיים כדי לראות את כל מה שצריך להוביל, וגם בדירה החדשה שלכם בדיור המוגן כדי לבדוק שלא צפויות להם בעיות הובלה והעברה של חפצים ביום ההובלה. תהליך זה חשוב ביותר וימנע טעויות מיותרות.
ניתן לבצע את האריזה והפריקה בעצמכם, אך זהו תהליך מאוד מעייף שעדיף להימנע ממנו אם ניתן, בעיקר בגיל מבוגר.
הכל מוכן? הגעתם ליום המיוחל, יום המעבר לדירה החדשה בבית הדיור המוגן, איזה כיף! מומלץ שביום זה תבקשו מקרוב משפחה או חבר להיות נוכח בעת האריזה, ההובלה והפריקה בדירה החדשה. קרוב לוודאי שתהיו במצב אמוציונלי כזה שלא תוכלו לשים לב לכל דבר, ולכן אדם נוסף מביא עוד זוג עיניים שיוכלו לוודא שהכל מתבצע בצורה תקינה. אם בחרתם בחברת הובלה שגם תפרוק ותסדר את הכל עבורכם בבית החדש, פשוט תתיישבו, בחנו, ספקו הוראות בנחת עד שיסיימו את עבודתם. עם סיום התהליך, אפשר כבר לסגור את הדלת ולהגיד "תתחדשו!" החיים החדשים מתחילים עכשיו. 

אחרי המעבר לדירה החדשה - מתחילים ליהנות 

צוות ביות הדיור המוגן יסייע לכם בתהליך הקליטה שלכם. אתם תקבלו הסברים לגבי כל הדברים החשובים שאתם צריכים לדעת עליהם לגבי החיים במקום וכל שאלה שלכם תיענה. בתקופה הראשונית, תעברו תהליך הסתגלות לסביבה החדשה שלכם. אל תמהרו. ישנן הרבה אופציות של פעילויות כל יום, מתקנים רבים וגם אנשים חדשים – הדיירים האחרים שתזכו להכיר.
טיפ: כמו שהחלטתם להתחיל בחיים חדשים בדיור מוגן, מומלץ להתנסות בכל הפעילויות והמתקנים במקום, גם אם אתם חושבים שזה לא עבורכם או לא לטעמכם. תתפלאו לגלות פתאום תחומי עניין מרתקים והנאות חדשות. בכל יום נסו משהו אחד וחדש. השתדלו לגוון את הפעילויות כך שכל יום יהיה שונה ומלא עניין. נסו להיפגש ולהכיר כמה שיותר דיירים במקום כדי לבנות לעצמכם רשת חברתית חדשה, אנשים עמם תשמחו לבצע פעילויות, טיולים, יציאה למקומות בילוי ותרבות עוד. בדיור מוגן יש באמת היצע ומגוון רב של אפשרויות, אתם רק צריכים לבחור ליהנות!
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם