מעבר לבית דיור מוגן בזוג

מעבר לבית דיור מוגן בזוג
המעבר לבית דיור מוגן הוא החלטה המערבת לא מעט פרטים שיש לבדוק, ולהחליט לגביהם,  טרם המעבר עצמו. כאשר התהליך מערב את שני בני הזוג, כל אחד מבני הזוג צריך להיות שלם עם הבחירה וההחלטה. אז איך עושים זאת בקלות?

למה כדאי לעבור לדיור מוגן כזוג

ההחלטה לעבור לבית דיור מוגן הרבה פעמים נלקחת אחרי שעולות סיבות מוחשיות לכך, כמו ירידה בתפקוד, מחלות, פטירת בן הזוג ועוד. למעשה אין אנו רוצים לחשוב על נושאים אלה לפני שקם צורך אמיתי, ומעדיפים לדחות את ההחלטה למועד בו לא תהיה כבר ברירה. כמובן שזה לגמרי טבעי, הרי אנחנו לא רוצים להזדקן ולחשוב על כך, אבל חשוב להבין כי כאשר מחכים לרגע האחרון, עצם הצורך לקחת את ההחלטה הופך למלחיץ יותר - חייבים למצוא פתרון ומהר, ולכן אין הרבה זמן למחשבה ולבחירת הפתרון הטוב ביותר עבורנו.
התחלת תהליך המחשבה, החיפוש והבחירה של פתרון הדיור המוגן, כאשר אנחנו דווקא עוד במצב טוב, תאפשר לנו לקחת את הזמן הדרוש לנו בלי לחץ ולהגיע להחלטה הנבונה עבורנו. כאשר בני הזוג יכולים להגיע להחלטה במצב זה, מובטח מעבר חלק ונעים יותר לסביבה החדשה של הדיור המוגן. מעבר לדיור מוגן כזוג מהווה יתרון גדול:
  • קל יותר להסתגל לסביבה חדשה כאשר נמצאים בזוגיות ותיקה. מקבלים תמיכה אחד מהשני.
  • כל אחד מבני הזוג יכול למצוא בדיור המוגן את הדברים שמעניינים אותו: ספורט, חוגים ועוד, בצורה נגישה ובעצמאות לכל אחד מבני הזוג
  • בונים קן חדש לשני בני הזוג: מסדרים, מקשטים ומעצבים את הבית החדש ביחד 
  • מסירים את החששות לעתיד - מה יקרה אם אחד מבני הזוג יחלה, מצבו הבריאותי ישתנה, יהפוך לפחות עצמאי? אם עברתם כזוג לדיור מוגן, תוכלו להיות שקטים שיש פתרון בהישג יד לכל בעיה ושתוכלו להמשיך להזדקן בכבוד עם כל התמיכה הנחוצה לכם בדיור המוגן.

מתי לשקול מעבר לדיור מוגן כזוג

מומחים בתחום ממליצים על גיל הפרישה כגיל נכון למעבר לדיור מוגן. אבל מה שחשוב הוא, שכדאי להחליט על עצם המעבר לדיור מוגן מוקדם ככל הניתן, עוד לפני גיל הפרישה. כך תזכו להגיע להחלטה מושכלת ולא לחוצה, תוכלו לבדוק מספר מרכזי דיור מוגן, לבחון את כל ההיבטים הכספיים, מה כלול ועוד. 
דיור מוגן מספק לכם מבחינת שירותים, מיקום בית הדיור המוגן (אזור בארץ, קירבה לילדים), בחירת הדירה המתאימה עבורכם, בחירת הרהיטים שתרצו שיעברו עמכם לדיור המוגן ועוד. כך תוכלו להיות שקטים שלא רק בדיור המוגן הנכון והמתאים עבורכם, אלא שגם לאחר המעבר תוכלו להסיר את אחת הדאגות המרכזיות והמלחיצות לגבי העתיד.

האם דיור מוגן מתאים לזוגות?

בבתי דיור מוגן באופן כללי, ובבית גיל פז בפרט, תוכלו לבחור בגדלים שונים של דירות, החל מחדר וחצי עד לדירה בת שלושה חדרים כך שהדירות בהחלט מתאימות לזוגות ואפילו מאפשרות לארח את הנכדים אם תרצו. דירות דיור מוגן הן שונות מבחינת האופי, הסידור והנוף שלהן, כך שתמיד אפשר למצוא את הדירה ששני בני הזוג יהיו מרוצים ממנה. כמו כן, כאשר תבחרו דירה בבית הדיור המוגן, תוכלו אפילו לעצב ולתכנן את הדירה על פי טעמכם האישי ועל פי הצרכים האישיים שלכם ולהפוך אותה לקן החדש שלכם.  כמו כן, ולא פחות חשוב, בדיור המוגן יש היצע רחב של שירותים ופעילויות הנגישים  עבורכם במקום, כך שכל אחד מבני הזוג יוכל לבחור ולהשתתף בכל פעילות ללא כל עלות ביחד או  כזוג, ללא צורך בנסיעות מעייפות. אגב, בבית גיל פז  יש אפילו הסעות מאורגנות למרכזי הקניות באזור אם אתם חפצים לבלות מחוץ לדיור המוגן. 

החלטה משותפת על מעבר לדיור מוגן - איך לשכנע את בן הזוג המתלבט

אם החלטתם שמעבר לדיור מוגן הוא הדבר המתאים עבורכם ובן/בת הזוג מתלבט, הנה כמה תשובות לשאלות שיכולות לעלות אצל בן הזוג לגבי המעבר, שיסייעו לכם לשכנע אותם שזוהי ההחלטה הנכונה:
  • קשה לשנות את הסביבה הידועה: נכון שככל שמזקנים, ההרגלים והסביבה המוכרת הם חשובים יותר ויותר. מצד שני ככל שמחכים לעת בה המעבר מחויב מציאות, כך יהיה גם קשה יותר נפשית להתמודד עם המעבר. ככל שעוברים מוקדם יותר, כך קל יותר להסתגל לסביבה החדשה בה בחרתם בידיעה ומחשבה תחילה. תוכלו אפילו להפוך את המעבר לחוויה חיובית: תוכלו לבחור בדירה המתאימה לכם, לעצב אותה, לרהט אותה, זה כיף של ממש. הסביבה החדשה גם תספק לכם את כל הצרכים הדרושים לכם. אם חשבתם פעמיים לפני שיצאתם מהבית, בדיור המוגן הכל נמצא מעבר לדלת הדירה שלכם, אין צורך יותר להתלבט.
  • המרחק מהמשפחה: בדרך כלל כשהילדים יוצאים מהבית הם מתרחקים ממנו ויכול להיווצר ריחוק או פיזור. תוכלו לבחור בבית דיור מוגן הנמצא בטווח נסיעה קצר מבני המשפחה או נמצא ב"מקום טוב באמצע" כך שכולם יוכלו להגיע אליכם בקלות, נגיש לתחבורה ציבורית, שיש בו חניית אורחים (שהמשפחה לא תצטרך לחפש חניה כדי לבקר אתכם), כך שאז אין כלל מניעה שהמשפחה תבוא לבקר. להפך, בדיור המוגן, מלבד הדירה שלכם בה תוכלו לארח, להכין ארוחות למשפחה ואפילו להזמין את הנכדים לסוף שבוע, קיימים גם מתקנים כמו בריכת שחייה, מדשאות, פעילויות, חדר אוכל, אינטרנט ועוד שיהפכו את ביקור המשפחה שלכם לכיף גדול יותר.
  • לא מכירים שם אף אחד: אחד הדברים היפים בדיור מוגן הוא קיום אופציות רבות עבורכם. אם לא בא לכם לראות אנשים אחרים, תוכלו להישאר בדירתכם או לבחור בפעילויות יותר אישיות, אבל האפשרות לפגוש אנשים אחרים בעלי אופי ותחומי עניין דומים לשלכם, היא פשוט טובה מכדי להחמיץ. בדיור המוגן, תמצאו אנשים דומים לכם וגם שונים מכם, אתם תוכלו לבלות, להשתתף בפעילויות, לארח אחד את השני בדירות ועוד. למעשה אם בדירתכם לפני הדיור המוגן הייתם מבודדים (בדידות היא אחד הקשיים המרכזים בגיל השלישי), בדיור המוגן תהיה סביבה נוחה יותר משמעותית ליצירת היכרויות וחברויות חדשות. כמו כן, בבית גיל פז לדוגמה, עם כניסתכם לבית הדיור המוגן, אתם מקבלים ליווי צמוד מצוות הבית שמסייע לכם במציאת חברים חדשים על פי קריטריונים שונים. זה גם נותן לכם את האפשרות לבלות ביחד כזוג או בנפרד עם אנשים נוספים. כאשר אחד מבני הזוג ילך לעולמו, וזה בלתי נמנע, יהיה לבן הזוג הנותר קל הרבה יותר להתמודד עם האובדן כאשר הוא נמצא בסביבה תומכת ומוקף בחברים ומכרים, מאשר להישאר בודד בדירת המגורים.
ההחלטה לעבור כזוג היא לכן מחשבה, דאגה ואהבה לבן הזוג ביצירת סביבה אופטימלית להמשך חיים טובים.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם