מחשבים ואינטרנט בגיל מבוגר – טיפים למתחילים

מחשבים ואינטרנט בגיל מבוגר – טיפים למתחילים
עולם המחשבים והאינטרנט אינו מובן מאליו לכלל האוכלוסיה. לאנשים רבים בגיל מבוגר, במיוחד לאלו שלא עבדו במהלך חייהם בסביבה ממוחשבת, חסרה המיומנות של התעסקות במחשב. אמנם לרובנו יש טלפונים חכמים, אבל מבוגרים רבים משתמשים בהם לקבלת והוצאת שיחות בלבד, בלי ליהנות ממה שהמכשיר יכול להציע בנוסף.
במאמר זה ניתן לכם טיפים כיצד אפשר להתחיל להשתמש במחשבים ובאינטרנט. 

מחשבים ואינטרנט בגיל מבוגר – להתחיל מהבסיס

בכל הקשור לטכנולוגיות (בין אם הן ותיקות או חדשות יותר), תמיד מומלץ להתחיל מההתחלה. אם ניקח כדוגמה את תחום המחשבים והאינטרנט לשימוש אישי שקיים כבר כמה עשורים, עדיין ישנם לא מעט אנשים מבוגרים שלא מצליחים להתחבר אליו – לא בתפעול הטכני ואף לא ברמת ההבנה של מה ניתן להפיק ממנו.
לכן, אם אתם רוצים להתחיל לעשות שימוש במחשב ואינטרנט, התחילו ללמוד את הבסיס: 
  • הפעלת המחשב
  • הבנת הממשק – מה רואים על המסך, איך מפעילים תוכנות וכדומה
  • שימוש במקלדת ובעכבר
  • גלישה בסיסית באינטרנט וחיפוש
קחו את הזמן ואל תצפו להבין את כל התורה בבת אחת. בנוסף, התרגול של הדברים הוא ממש קריטי – ככל שתתרגלו יותר – כך השימוש במחשב ובאינטרנט יבוא לכם יותר בקלות.
עוד משהו שיכול לעזור לכם הוא הסתייעות באדם שידריך אתכם, במסגרת פרטית אחד על אחד או במסגרת קורס. אם החלטתם לקחת קורס, שימו לב שהוא מתאים לרמה הבסיסית, ואף כדאי שיהיו בו מבוגרים נוספים בגילכם. 

איך למצוא עניין בתחום המחשבים והאינטרנט בגיל מבוגר

לאחר שהתחלתם לעשות שימוש בסיסי במחשב ובאינטרנט, תוכלו להעמיק ולמצוא תחומי עניין מוכרים או חדשים. הנה כמה דוגמאות:
  • למידה – תוכלו ללמוד דברים חדשים, בין אם באמצעות קריאה של מקורות שונים ומגוונים, קטעי וידאו, קורסים מקוונים וכדומה. האינטרנט הוא מקום נהדר ללמוד בו דברים חדשים. 
  • שמירה על קשר – השתמשו במחשב ובאינטרנט כדי לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה. שלחו להם אימיילים, שוחחו איתם בצ'אט או אפילו שיחות וידאו. כמו כן אפשר לעשות שימוש באפליקציות של תכתובות קצרות כגון וואטסאפ להן יש גרסה עבור המחשב. הדבר יקל עליכם בתפעול האפליקציה כיוון שהרבה יותר נוח לכתוב הודעות כאשר הן על מסך גדול ויש מקלדת.
  • הישארו מעודכנים – באמצעות המחשב והאינטרנט ניתן להתעדכן באופן תדיר יותר בענייני היום בארץ ובעולם. כל ערוצי החדשות מחזיקים באתרי אינטרנט המתעדכנים כל הזמן, וגם ניתן למצוא כתבות תוכן נוספות מעבר למה שמשודר בטלוויזיה.

קבעו מטרות ומשימות שתוכלו למלא באמצעות שימוש במחשב ובאינטרנט

אם יש לכם מטרות ויעדים שקבעתם לעצמכם, כגון נסיעה למקום מסוים, הרגלים שאתם רוצים לאמץ, ניהול רשימות שונות למעקב וכדומה, תוכלו גם כאן להיעזר במחשב. ישנן תוכנות שיכולות לסייע לכם כמו תוכנות האופיס למיניהן (וורד, אקסל וכדומה).
בנוסף, האינטרנט יכול מאוד להקל עליכם בתפעול משימות שונות כגון הזמנת כרטיסים (מופעים, טיסות, מוזיאונים ועוד), ביצוע רכישות, בדיקת חשבונות (בנק, ביטוח וכדומה).

הונאות רשת - חשוב לדעת

בכל הקשור לתקשורת דיגיטלית, קיימות המון הונאות וניסיונות עוקץ של אנשים תמימים (לרבות ילדים ואנשים מבוגרים) באמצעות רשת האינטרנט, ולכן מומלץ שלא לפתוח הודעות ואי-מיילים שאינכם מכירים את השולח או לחילופין להשאיר פרטים באתרים שזהותם לא ברורה. גם אם אתם מכירים את השולח או בית העסק כדאי להיות מאוד זהירים כאשר אתם מתבקשים ללחוץ על קישורים ולהשאיר פרטים. עדיף יהיה ליצור קשר ישיר ולוודא את מהימנות ההודעות או הפרסומים.
אם אינכם בטוחים בפעולה שעליכם לבצע – בקשו עזרה מהילדים או הנכדים ואל תעשו שום דבר שעלול לסכן אתכם.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם