מה מאפיין דיור מוגן יוקרתי

מה מאפיין דיור מוגן יוקרתי
כאשר בודקים בתי דיור מוגן לקראת מעבר, חשוב לבחון את כלל חוויית המגורים ולא רק קריטריונים ספציפיים. ישנו מגוון רחב של בתי דיור מוגן ורובם מציעים שירותים, מתקנים ופעילויות המתאימים לאוכלוסייה המבוגרת. אך ישנם בתי דיור מוגן הנחשבים ליוקרתיים וזאת בגלל מספר מאפיינים נוספים שמבדילים אותם מבתי דיור מוגן אחרים.
במאמר זה נפרט לגבי כמה מאפיינים בולטים הקיימים בבית דיור מוגן יוקרתי.

דיור מוגן יוקרתי עם בריכה

לא בכל בית דיור מוגן קיימת בריכה גדולה ומרווחת שניתן גם לסגור ולחמם אותה בחורף. מתחם הדיור המוגן צריך להיות נרחב מספיק על מנת להכיל בריכה בגודל מספק שתשרת את כלל הדיירים. כמו כן, הבריכה צריכה להיות כזו שאפשר יהיה לחמם אותה בחודשים הקרים יותר ובעונות המעבר על מנת שבאמת ניתן יהיה ליהנות ממנה לאורך כל השנה.
בריכה היא גם מקום בו ניתן לקיים אירועים למשפחות הדיירים בקיץ, מה שמקובל מאוד בבתי דיור מוגן יוקרתיים. הדבר משמח מאוד את הדיירים וזהו יום פעילות שלם לכל הגילאים.

פעילויות העשרה בבית דיור מוגן יוקרתי

לכל בית דיור מוגן יש לוח פעילויות מגוון להעשרת הדיירים ולמילוי יומם בתעסוקה מהנה. בבית דיור מוגן יוקרתי יותר, הגיוון הוא גדול יותר:
  • חוגים מעניינים וחדשניים יותר
  • מתקנים חדישים (לדוגמה בבית גיל פז קיים חדר מולטימדיה בו מתקיים חוג ייחודי לדיירים)
  • יציאות מרוכזות לטיולים
  • יציאות מרוכזות למופעים, קונצרטים והצגות מחוץ למתחם
  • קיום הרצאות מעניינות
  • חדר כושר
ועוד...
דיור מוגן יוקרתי ידאג להביא לדייריו את הפעילויות האיכותיות ביותר ולחדש מעת לעת את המבחר, כמו לדוגמה בתחום החוגים.
כמו כן, מתחם הדיור המוגן יהיה מאובזר ומאויש בהתאם לפעילויות השונות – חדרי חוגים המכילים את החומרים והמכשירים הדרושים לקיום החוגים, אנשי מקצוע כגון מדריך חדר כושר, רכזת תרבות הדואגת לארגון ולתפעול הפעילויות וכן לידוע הדיירים בכל המתרחש, וכדומה.

צוות בית דיור מוגן יוקרתי

אחד הדברים החשובים ביותר המניעים בית דיור מוגן להצלחה הוא הצוות המאייש את המקום. אלו הם לא רק אנשים שבאים בבוקר למקום עבודתם. בבית דיור מוגן יוקרתי, אותם עובדים באמת דואגים ואכפתיים כלפי הדיירים והמקום. כל אחד בתחומו – דואג שהעבודה תיעשה על הצד הטוב ביותר, בעיקר כיוון שהדבר נוגע לאנשים המשתייכים לחתך האוכלוסייה המבוגרת. הנה מספר דוגמאות:
  • המקום חייב להיות נקי ומסודר גם כדי שלא יהיו מכשולים פיזיים וגם כדי שהמבוגרים, להם מערכת חיסונית חלשה יותר, יידבקו בכמה שפחות וירוסים ומחלות.
  • לאנשים מבוגרים יש נטייה להיות מדויקים בזמנים ולהגיע למקום הפעילות כמה דקות לפני המועד, ולכן חייב להיות איש צוות הדואג שהפעילויות במקום יצאו לפועל בזמן.
  • בתחום האחזקה, דיירי המתחם יקבלו שירות וסיוע כאשר הם צריכים עזרה לדוגמה בתליית תמונה או כאשר משהו בדירה מתקלקל.
  • תמיכה נפשית – עובדת סוציאלית תשהה במקום על מנת לתת לדיירים מקום להתבטא ולהתייעץ, והיא גם תלווה את הדיירים החדשים ותדאג שהם נקלטים במקום בנחת.
אלו הם רק חלק מפונקציות הצוות הקיים בבית דיור מוגן יוקרתי. חשוב מאוד לשים לב שהצוות מיומן, והכי חשוב אדיב וסבלני. אם לדוגמה בני הגיל השלישי לעיתים מתנהלים יותר באיטיות, הצוות צריך להיות מסוגל להכיל את המצב הזה.

חשיבות המיקום של בית דיור מוגן יוקרתי

עניין שיכול להיות קריטי בהבדל בין בתי דיור מוגן הוא המיקום. ישנם מתחמי דיור מוגן שהם אולי חדישים, אך ממוקמים באזורים פחות טובים של העיר מה שהופך את השהיה בהם לפחות נעימה בגלל הרגשת חוסר ביטחון אישי.
בית הדיור המוגן צריך להיות ממוקם באזור שנוח להגיע אליו, גם עבור הדייר במידה והוא אוהב לצאת ולהסתובב, וגם עבור בני המשפחה. מצד אחד, הימצאות תחנות תחבורה ציבורית היא חשובה וכן קירבה לצירי תנועה ראשיים, אך מצד שני המתחם צריך להיות מתוכנן היטב על מנת שאלו לא יהוו מטרדי רעש – זה דבר שבהחלט צריך להילקח בחשבון. בבתי דיור מוגן יוקרתיים ישנן גם הסעות מסודרות לאזורים אחרים בעיר החשובים לדיירים.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם