מה כולל חוזה דיור מוגן

מה כולל חוזה דיור מוגן
ככל שאנו מתקדמים בשנים, וישנה עליה בתוחלת החיים, כך גם גובר הביקוש למעבר למגורים בבתי דיור מוגן, המספקים מתחם מגורים, פעילות, והגנה על בני הגיל השלישי.
אם בחרתם לעבור להתגורר בבית דיור מוגן וליהנות משירותי המקום מעכשיו ולאורך שנים רבות קדימה, עליכם לדעת שהדבר דורש חתימה על חוזה מסודר מול בית הדיור המוגן. כיוון שזו עסקה לכל דבר, יש להסדירה בחוזה כששני הצדדים יודעים למה הם מצפים מהצד השני וכן מה מצופה מהם.
כמו כן, מעבר לתנאים של כל בית דיור מוגן, החוזה לא יכול לכלול סעיפים הנוגדים את חוק דיור מוגן, ולכן כדאי מאוד להכיר את החוק לפני שחותמים על החוזה.

מה כולל חוזה עם בית דיור מוגן

חוזה מול בית דיור מוגן, כולל מספר נושאים עיקריים הנוגעים למאפיינים שלו:
  • הנושא הכספי – איזה מסלול תשלומים נבחר וכיצד מועברים התשלומים
  • השימוש במתחם – הדירה, שירותי דיור מוגן הכלולים במחיר הבסיסי, שירותי דיור מוגן בעלות נוספת, שימוש במתקני המתחם (כגון בריכה, חדר כושר, חוגים ועוד) וכדומה.
  • תהליך סיום ההתקשרות בין הצדדים – באילו מקרים מסתיימת ההתקשרות בין הדייר לבין הדיור המוגן
בתוך נושאים אלו, מוגדרים החיים בבית הדיור המוגן וכן מהן הפרות חוזה אפשריות הן מצד הדייר והן מצד הדיור המוגן. 

בחירת מסלול תשלום

מכיוון שהעלויות של מגורים בבית דיור מוגן הן משמעותיות ביותר, יש להבין קודם את העיקרון האומר שהדייר משלם עבור הזכות להתגורר במתחם ובדירה פרטית משלו, אך אין לו זכויות של בעלות על הנכס. כלומר, על אף העלויות המדוברות, הנכס אינו עובר לרשות הדייר בטאבו.
להלן פירוט קצר על מגוון המסלולים:
  • מסלול פיקדון: שיטת תשלום זו היא הפופולרית ביותר בתחום התשלומים לבתי דיור מוגן. בשיטת הפיקדון, הדייר מפקיד סכום כסף התואם את יחידת הדיור בה הוא בוחר לגור. סכום הפיקדון שהופקד נשחק כל שנה, במשך מספר שנים ראשונות עד סכום שחיקה מקסימלי בתום התקופה. בנוסף לסכום הפיקדון המדובר, ישולמו על ידי הדייר גם דמי שימוש חודשיים הצמודים למדד. עבור תשלומים אלה מקבל הדייר סל שירותים עשיר ומגוון המאפשר לו הנאה מפעילויות ומתקנים רבים המוצעים על ידי בית הדיור המוגן. כיוון שהמחירים משתנים מעת לעת, מומלץ ליצור קשר ולקבל הצעת מחיר עדכנית - לחצו כאן למחשבון הדיור המוגן
  • מסלול דמי כניסה: מסלול זה מציע לדייר הפקדת סכום ראשוני נמוך הנשחק בקצב מהיר יותר בכל חודש. בנוסף, הדייר ישלם דמי שימוש חודשיים צמודי מדד, בהתאם ליחידת הדיור בה הוא מתגורר.
  • מסלול פיקדון מופחת: במסלול זה, הדייר לא ישלם את כל סכום הפיקדון, ובגין יתרת הפיקדון הוא ישלם דמי המרה שיתווספו לדמי השימוש החודשיים, או ששחיקת הפיקדון תהיה גבוהה יותר. 

תנאי שימוש במתחם הדיור המוגן

אחד הדברים החשובים ביותר בחוזה מול בית הדיור המוגן הוא וידוא לגבי מכלול השירותים והמתקנים במתחם. כיוון שהמעבר לבית דיור מוגן הוא לא דבר פשוט עבור הדייר, צריך לבדוק כי המתחם נותן מענה לכל הצרכים שלו כך שהוא מקבל תמורה הולמת לכספו. החוזה צריך לכלול פירוט של מגוון השירותים אותם יקבל הדייר (תחזוקה, ניקיון, פעילויות וכדומה) וכן אילו מתקנים ניתנים לשימוש (בריכה, חדר כושר, חדר אוכל וכדומה).
בנוסף, יש לבדוק כי מתחם הדיור המוגן מאפשר העסקת מטפל סיעודי הכוללת לינה במקום, כמובן בעד תשלום נוסף. זאת כאמור כל עוד הדייר עצמאי שרק זקוק לעזרה וסיוע בחיי היום יום. לא מדובר על מקרים בהם מצבו הבריאותי של הדייר הופך לסיעוד, שכן אז הוא אמור לעבור לדיור מוגן סיעודי שם השירותים והמתקנים הם שונים ומותאמים לדיירים שאינם עצמאיים.

תנאי סיום התקשרות

בחוזה מול בית הדיור המוגן חייב להיות חלק בו יתואר באילו תנאים ניתן לסיים את ההתקשרות בין הצדדים, בין אם הדייר רוצה לעזוב ובין אם להנהלת המתחם יש סיבות לכך שהדייר יפסיק להתגורר בדירתו.
להלן מספר דוגמאות:
  • חלה הרעה במצבו של הדייר והוא הופך לסיעודי, ולכן זקוק למסגרת מגורים אחרת התומכת במצבו
  • הדייר הולך לעולמו
  • חלה הרעה בתנאי המגורים \ הפעילויות \ המתקנים בבית הדיור המוגן
  • הדייר הפר תנאי בחוזה הנוגע להתנהלותו בבית הדיור המוגן (שימוש לרעה במתקנים, התנהגות בלתי הולמת וכדומה)
מומלץ גם להתייעץ עם עורך דין העוסק בנושא ולוודא שאתם מבינים את כל הסעיפים והכללים, על מנת שהשהות שלכם במקום תהיה מהנה ורגועה, וכדי להימנע מאי-נעימויות.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם