מה זה ייעוץ גרונטולוגי ולמי הוא מומלץ

מה זה ייעוץ גרונטולוגי ולמי הוא מומלץ
לבטח כבר שמעתם את המושג גרונטולוגיה ולא תמיד ברור במה למעשה מדובר. המילה גרונטולוגיה מקורה בשפה היוונית, "גרון" שמשמעותו אדם מבוגר ו"לוגיה" שמשמעותה חקר של. משמע גרונטולוגיה היא למעשה חקר של אספקטים חברתיים, תרבותיים, פסיכולוגיים, מנטליים וביולוגיים של ההזדקנות. אם עכשיו ברור מהי גרונטולוגיה, במאמר זה נספק לכם מידע על ייעוץ גרונטולוגי, מה מטרתו, מי הם אנשי מקצוע שיכולים לספק ייעוץ גרונטולוגי ובכלל למי ייעוץ שכזה מתאים?

מה זה ייעוץ גרונטולוגי

ייעוץ גרונטולוגי בא לספק מידע, הבנה וכלים להתמודדות עם הזדקנות האדם. להלן מספר דוגמאות:
  • שינויים שהאדם המזדקן עובר וצפוי לעבור, וכן השלכות פוטנציאליות על חייו וסביבתו.
  • סיוע למשפחה להתמודדות עם הצרכים השונים כולל טיפולים נפשיים וסיוע מעשי ביום יום.
  • סיוע וייעוץ במיצוי זכויות האדם המזדקן ומשפחתו מול רשויות וגופים שונים.
  • סיוע במציאת הדרכים המתאימות והטובות ביותר למתן תמיכה הולמת לאדם המזדקן, גם כאשר הוא אינו מוכן לקבלה.
  • ייעוץ לגבי אפשרויות טיפוליות קיימות – רפואיות ופסיכולוגיות – בהתאמה לצרכים של המשפחה והאדם המזדקן.
  • ייעוץ להתמודדות עם משברים שונים – מנטליים ופיזיים – ודרכי פעולה.
  • ייעוץ גרונטולוגי כולל בתוכו התמחויות שונות ורבות כגון עבודה סוציאלית, בריאות, משפט, זכויות, דיור, טיפול, ועוד. בסופו של דבר, מטרת הייעוץ הגרונטולוגי היא ברורה, סיוע לאדם המזדקן ומשפחתו להתנהל בצורה יעילה תוך שיפור איכות חייהם ומתן מענה ופתרונות למצבים מאתגרים. 

מי יכול לשמש כיועץ גרונטולוגי

כאמור הייעוץ הגרונטולוגי כולל לתוכו תחומים רבים ולכן יועצים גרונטולוגים מגיעים ממקצועות רבים ומגוונים וקיימת כיום שישראל הכשרה ייעודית עם תעודה עבור בעלי תואר ראשון המעוניינים לסייע לאנשים מזדקנים ולמשפחתם. הם יכולים להיות גם אנשי בעלי הכשרה מתאימה באחד התחומים הרלוונטיים עם ניסיון מעשי עשיר כך שיוכלו לספק ייעוץ הולם ונכון. חשוב לכן לוודא שיועץ גרונטולוגי בעל הידע המתאים והמקיף בתחומים שונים כגון בריאות, חברה, פסיכולוגיה, תפקוד ועוד. במקרה הצורך תוכלו גם לבחור להתייעץ עם יועצים גרונטולוגים בעלי התמחויות שונות למציאת פתרונות מתאימים ושלמים.

למי מתאים ייעוץ גרונטולוגי

ייעוץ גרונטולוגי מיועד לאדם המזדקן וסביבתו התומכת, משפחתו. הייעוץ יכול להיות ביוזמת האדם המזדקן לבדו טרם הופעת שינויים בחייו שיצריכו שינוי אורח חיים וקבלת תמיכה מתאימה על מנת לתכנן את עתידו ואת רשת התמיכה שיכולה להיות נחוצה בעתיד, או כמובן בכל שלב לאחר מכן.
ייעוץ גרונטולוגי גם חשוב למשפחה התומכת באדם מזדקן על מנת להבין את הצפוי להם, לקבל כלים להתמודדות עם מצבים שונים תוך שמירה על אורח חייהם התקין. כלומר הגישה של ייעוץ גרונטולוגי היא הוליסטית ובאה לספק תשובות וסיוע בכל מגוון הצרכים הקיימים והעתידיים להתמודדות עם ההזדקנות, לאדם המזדקן ולמשפחתו, כל שיוכלו לחיות בכבוד ובצורה הטובה ביותר. 

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם