מאפייני הגיל השלישי

מאפייני הגיל השלישי
הגיל השלישי הוא הזדמנות לבנות לעצמכם חיים חדשים, מלאי פעילות, הנאות, חברה, למידה ועוד. אם אתם מתקרבים לגיל זה או כבר חווים אותו, אז חשוב שתדעו איך לפעול לשמירה על איכות חיים טובה ביותר עבורכם תוך הבנת המאפיינים הייחודיים שלו.

מאפייני הגיל השלישי - מה קורה לגוף 

במהלך החיים החל מסיום גיל ההתבגרות, הגוף מתחיל להזדקן, ובגיל השלישי הוא לרוב עובר שינויים מורגשים יותר. בגיל השלישי יתכן כי יופיעו מגבלות גופניות בדרגות שונות. הרי לבטח כבר שמעתם מישהו מבוגר אומר "אני כבר לא בן 20" וזהו ביטוי של תהליך טבעי ונורמלי לגמרי. ההזדקנות יכולה לבוא לביטוי במראה החיצוני וכן בתפקודי גוף שונים. תהליך ההזדקנות הוא טבעי ובלתי ניתן לעצירה, אך בהחלט ניתן להאט את התקדמות התהליך עם שמירה על הבריאות שלכם ועל מצב הגוף. איך עושים זאת? 
 • תזונה נכונה: שמרו על תזונה נכונה, מאוזנת ואיכותית. הימנעו ממאכלים מתועשים, בשלו לעצמכם עם מרכיבים איכותיים וטריים, דאגו להכניס מספיק ירקות לתפריט ואכלו בצורה התואמת את אופי הפעילות שלכם. 
 • פעילות גופנית: שמירה על פעילות גופנית המותאמת לגיל וליכולות הגופניות בצורה סדורה, היא דרך מעולה לשמור על מערכות הגוף. היעדר פעילות גופנית עלולה להזמין האצה של תהליך ההזדקנות והופעת בעיות גופניות שונות. 
 • בריאות כללית: היו קשובים לגוף שלכם. אם אתם חשים בתופעה יוצאת דופן, בררו מול הרופא שלכם ואל תחכו להתפתחות מחלה או מצב כלשהו כאשר כבר יהיה קשה יותר לטפל בהם. הקשיבו לרופא שלכם ושמרו על נטילת התרופות שלכם באופן מדויק. במידת הצורך, פנו לקבלת חוות דעת נוספת (בעיקר כאשר מדובר במקרים מורכבים).
גופכם ובריאותכם הם באחריותכם, בחירה במניעה ו/או בבדיקות מקדימות תמיד עדיפה.

מאפייני הגיל השלישי - מה קורה כשיוצאים לפנסיה 

עם היציאה לפנסיה סדר היום משתנה מעיסוק יומיומי בעבודה, במחיצת קולגות ותחת מסגרת קפדנית ומסודרת, למצב בו כל שעות היום של כל פנויות. כולנו מחכים ליציאה לפנסיה וחולמים על כל הדברים שרוצים לבצע ולחוות שלא יכולנו בזמן שעבדנו. חשוב מאוד לתכנן בגדול את הפנסיה שלכם על כל ההיבטים ולא לחכות בחיבוק ידיים שדברים פשוט יקרו. זה באמת הזמן לעשות, לחוות, להתנסות בדברים חדשים ומהנים. העיקר שתישארו עסוקים, ובחברת אנשים. אז מה אפשר לעשות?
לצאת מהבית: בתקופה הראשונית של הפנסיה בה נוטים לנוח וליהנות מהחופש החדש וזה כמובן בסדר גמור, אבל חשוב להגביל את התקופה כלל האפשר ולא להאריך, או לחילופין לאזן את הזמן בבית עם פעילויות מחוצה לו. גם אם אין לכם כל תכנית לדבר המצריך יציאה מהבית, הקפידו לצאת כל יום, אם רק להליכה, לקניות קטנות או לסידורים.
דאגו לחברה: פגשו חברים, משפחה, נכדים, ילדים וכל מי שחשוב לכם לשמור אתו על קשר. 
דאגו לעיסוקים: את היום שלכם חשוב למלא ולא להשאיר ריק:
 • במקרים מסוימים ניתן להמשיך לעבוד בתצורה דומה או שונה מזו של לפני הפנסיה
 • יש לכם ידע, ניסיון ורצון טוב? התנדבו לארגונים שונים, לגנים, לבתי ספר ועוד
 • חזרו ללמוד, באוניברסיטה, מכללות, חוגי העשרה ועוד
 • השקיעו בתחביבים שלכם או פתחו חדשים
 • תכננו חופשות, טיולים ועוד
 • לכו להרצאות, הצגות, סרטים בקולנוע עוד
 • שלבו פעילות גופנית קבועה או מספר סוגי פעילות גופנית
 • למדו לבשל
 • למדו לנגן, לשיר, לשחק
 • פגשו חברים למשחקים שונים
איכות חייכם לאחר היציאה לפנסיה תלויה במידה רבה בכם. אם עבודה נתפסת כחובה ולא דבר שבוחרים כל כך מרצון לרוב, פשוט כי צריך, אז לאחר היציאה לפנסיה, זה הזמן שלכם לשמור על פעילות גבוהה ומגוונת, מרצון. מגיע לכם ליהנות מתקופה נפלאה זו בחייכם!

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם