לעבור לדיור מוגן ולהרגיש בבית

לעבור לדיור מוגן ולהרגיש בבית
אדם המגיע לגיל בו הוא מתחיל לשקול מעבר לדיור מוגן, עלול לחשוש מכך שלא ירגיש בבית. כדי להפיג את החששות, הכנו לכם מאמר שיכול לסייע בהבנת הקריטריונים לבחירת דירה בבית דיור מוגן כך שתתאים באופן מיטבי לדייר שיגור בה, וכן מספר טיפים מעשיים להפיכת הדירה בבית הדיור המוגן למקום בו תרגישו בבית.

מה הקריטריונים לבחירת דירה בבית דיור מוגן

בתי דיור מוגן בישראל בנויים במתחמים סגורים, הכוללים מבנה גדול המכיל את כל שירותי הדיור המוגן הניתנים לדיירים, וכן את הדירות בהן הם מתגוררים. בדרך כלל בית הדיור המוגן מציע מגוון של סוגי דירות ביניהם יכול לבחור הדייר את הדירה המתאימה לו ביותר.
נתחיל מכך שכל הדירות מונגשות ומותאמות לאנשים בגיל השלישי והרביעי – פתחים ומעברים גדולים ונוחים, כפתורי מצוקה ועוד.
בבואכם לבחור דירה בבית דיור מוגן, ישנם כמה קריטריונים חשובים שיש לקחת בחשבון:
  • מצב משפחתי – האם הדירה צריכה להיות מותאמת לזוג או ליחיד
  • העדפות אישיות – חיי היום-יום וההעדפות האישיות צריכים להתבטא גם הם בבחירת הדירה. הנה מספר דוגמאות: האם אוהבים לארח, האם נמצאים הרבה בדירה במהלך היום, האם נכדים\נינים מגיעים לישון לעיתים, האם ישנם תחביבים המצריכים מקום\פינה בגודל מסוים ועוד.
  • תקציב – מעבר להעדפות הדייר ולמצבו, יש להתחשב גם בתקציב הנתון. כלומר, יכול להיות שלדייר יש ציפיות מסוימות בקשר לגודל הדירה ולהרכבה, אך התקציב יאפשר לו דירה אחרת.

למה חשוב שהדירה תהיה מותאמת למצבו ולהעדפותיו של הדייר

התאמת הדירה לגיל הדייר, למצבו ולהעדפות שלו היא חשובה מאוד. העניין הוא שרוב דיירי הדיור המוגן עוברים מדירות ובתים גדולים יותר, שם היה להם מרחב מסוים, אל דירות הדיור המוגן שהן קטנות יותר. הדבר אומר שעליהם יהיה להתרגל הן לגודל והן למבנה החדשים, ולהרגיש שהדירה היא ביתם החדש, וכמובן להתרגל לאורח החיים החדש אותו בחרו.
לכן, הדירה צריכה להיות מותאמת לצרכי הדייר כמה שיותר. כך הוא יתרגל מהר יותר לדירה החדשה, יוכל למקם בה את חפציו והדברים החשובים לו ולהרגיש בה כמו שהרגיש בביתו הקודם.

טיפים – איך תרגישו בבית בדירה החדשה בדיור המוגן

כדי להכניס לדירה בבית הדיור הוגן את ההרגשה של הבית המוכר והאהוב, הכנו לכם רשימה של כמה רעיונות וטיפים:
  • ריהוט – אמנם לא בטוח שכל הריהוט הקיים בביתכם יתאים בגודלו לדירה החדשה, אבל תוכלו לבטח להביא פריטי ריהוט כמו כורסה אהובה, שידה, מיטה וכדומה.
  • פריטי נוי – מומלץ להביא מבחר פריטי נוי שאתם אוהבים במיוחד או שיש לכם סנטימנטים אליהם, מתוך כל הפריטים שיש לכם בבית.
  • פריטים אישיים – תמונות ואלבומים, מזכרות, כרטיסי ברכה, וכדומה. פריטים אישיים אלו יכולים להיות תלויים על הקיר או להיות מונחים במגירה, אבל הם שם בשבילכם.
  • עצבו את הדירה – הוסיפו וילונות, עציצים, יצירות אמנות, פריטי נוי, גופי תאורה ועוד – הכל על פי טעמכם האישי.
  • מלאו את המטבח במוצרי מזון אהובים – גם אם אתם אוכלים באופן יום-יומי במסעדה של בית הדיור המוגן, השתדלו גם להכין ארוחות ביתיות מדי פעם. בדירות ישנו מטבח בכל דירה, המאובזר בכל הדרוש להכנת ארוחות כמו שהייתם רגילים בבית. הביאו אתכם את המתכונים החביבים עליכם כדי שיהיו לכם זמינים תמיד.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם