לעבור לבית דיור מוגן מול הרצון להישאר בבית

לעבור לבית דיור מוגן מול הרצון להישאר בבית
אחת השאלות הגדולות והמטרידות ביותר את בני גיל הזהב היא האם לעבור לבית דיור מוגן או להישאר בבית. היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות מביאים להתלבטות לא קטנה בנושא. במאמר זה תוכלו לקרוא על האספקטים השונים של מעבר לדיור מוגן מול ההישארות בבית, בהתאם למצב הפיזי והמנטלי. 

מתי כדאי להתחיל לחשוב על מעבר לדיור מוגן?

סביר להניח שעם צאתכם לפנסיה תהיו בעיצומו של תכנון המשך חייכם מעתה והלאה, מבחינה כלכלית, תעסוקתית וכדומה. 
אנשים רבים חושבים שכל עוד הם עצמאיים ובריאים בגופם ובנפשם, אין להם צורך במגורים בבית דיור מוגן או בבית אבות, שכן הם יכולים לגור לבד ולהסתדר. ישנה נטייה לחשוב שמוסדות אלו נועדו לאנשים מבוגרים מאוד ועצמאיים באופן יחסי אך שחייבים בהשגחה כלשהי. אבל לא כך הדבר – לבתי דיור מוגן היום מגיעים אנשים רבים שמודעים לכך שהם במצב מצוין, אך הם מחפשים בכל זאת איזשהו ביטחון, במקום מוגן שנותן להם שירותים ברמה גבוהה, על מנת שיוכלו ליהנות מתקופת החיים הבאה.

למה קשה לחשוב על עזיבת הבית בגיל מבוגר?

רוב המבוגרים, בעיקר אם מדובר בזוג שחי יחד אך גם אלו החיים בגפם, יעדיפו להישאר בבית אותו הם מכירים, וזאת מתוך כוחו של ההרגל. סיבות נוספות לרצון להישאר בבית הן:
  • הימצאות בסביבה תומכת קרובה כגון חברים ופעילויות ייעודיות למבוגרים
  • מגורים בקרבת המשפחה
  • עצמאות מוחלטת הנוגעת לכל תחומי החיים
  • סיבות רגשיות הנוגעות לעזיבת הבית המוכר והזיכרונות 
לכל הסיבות שצוינו ישנם פתרונות ותשובות גם כאשר עוברים לבית דיור מוגן.

סיבות טובות לעבור לבית דיור מוגן

יש הרבה סיבות כן לעבור למקום מוגן עבור מבוגרים ולהלן העיקריות:
  • ביטחון אישי: כאשר מבוגר חי בדיור מוגן או בבית אבות, הוא נמצא במקום בו יש שמירה 24 שעות ביממה (הן על הדיירים והן על הדירות והרכוש), עזרה ראשונה רפואית במידת הצורך, לחצני מצוקה ועוד. כל אלה מאפשרים לדייר לחיות בשלווה עם הרבה פחות דאגות. כמו כן, הדירות מונגשות לדיירים מבחינת עזרי בטיחות, גודל הפתחים וכדומה.
  • חברה וחברים: דיור מוגן הוא מקום בו תוכלו להיות בחברת אנשים כמוכם, ולהשתתף בפעילויות חברתיות מהנות. לאחר המעבר, ידאגו לשלב אתכם בפעילויות המתאימות לכם ולחבר אתכם לדיירים אחרים. הפעילויות במקום מותאמות לגיל כמובן והן מגוונות ומעניינות – בין אם מדובר בחוגים הקבועים או בהרצאות המתחלפות ובטיולים. חשוב לציין כי שהייה בחברה בגיל מבוגר היא חשובה מאוד שכן בדידות יכולה להביא אדם למצב נפשי לא טוב שעלול לגרום לדיכאון.
  • תחזוקה: כל ענייני התיקונים, החיבורים וכדומה מתבצעים על ידי אנשי מקצוע המועסקים במקום וללא תשלום נוסף. טלפון אחד לקבלה ואתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו טיפול מסור. אין צורך יותר לחפש בעלי מקצוע ולהתמקח על מחירים, ולקוות שלא יעשקו אתכם... ואגב, גם ניקיון שבועי של הדירה – כלול!
  • עצמאות: בית דיור מוגן נותן לכם דירה לבחירתכם, בה אתם חיים ושומרים על עצמאות כמו שחייתם עד עכשיו בבית שלכם. רק כאן, אתם בטוחים יותר ופנויים יותר להתעסק בדברים שאתם אוהבים. פחות התעסקות בתחזוקה וחיפוש אחר פעילויות מתאימות.
  • מיקום: בתי אבות ובתי דיור מוגן מפוזרים בכל הארץ. אם אתם רוצים להמשיך לגור ליד המשפחה, או לחילופין לעבור לגור ליד המשפחה, תוכלו לעשות כן – כך תמשיכו להיות עצמאיים ותוכלו לראות את הילדים, הנכדים והנינים לעיתים קרובות יותר. 

מעבר לבית דיור מוגן בקלות

גם אם אדם החליט לעבור לדיור מוגן, כנראה שעדיין יהיו לו חששות מהמעבר עצמו ומההתארגנות במקום החדש. במקרה כזה, חשוב ללוות את אותו אדם ולא לעשות דברים במהירות – אריזת חפצים, בחירת הריהוט שעובר לדירה החדשה, זריקה ומסירה של חפצים שאין בהם צורך יותר ועוד. 
בדרך כלל הדירות בבתי הדיור המוגן קטנות יותר מהבית הישן ולכן יש לברור מה לוקחים. יכול להיות שיהיה צורך לרכוש ריהוט חדש, ועדיין כדאי לקחת פריטי ריהוט גם מהבית, אפילו אם זה רק לצורך ההרגשה הטובה. בעניין זה, גם כדאי לבחור את הזיכרונות (חפצים, אלבומי תמונות, וכו') אותם לוקחים לדירה החדשה שכן לא יהיה מקום לאפסן את הכל.
בבתי דיור מוגן ובבתי אבות יוקרתיים, מועסק אדם הדואג לדיירים החדשים לנחיתה רכה במקום. אותו אדם ממליץ לדייר על פעילויות השונות המתאימות לו לאחר ראיון עמו, וכן דואג לחבר בינו לבין דיירים ותיקים שילוו אותו באותן פעילויות. 
גם למשפחה יש תפקיד חשוב במעבר לדיור מוגן – ביקורים והשתתפות בפעילויות שונות הם מבורכים. לדוגמה – ניתן להצטרף אל הדייר להרצאה מעניינת, הנכדים והנינים יכולים לבוא לפעילויות משותפות המיועדות להם (בקיץ ובחגים הדבר מקובל מאוד) ועוד. חשוב שבני המשפחה יסייעו ויראו ששום דבר לא השתנה.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם