למה חשוב לחיות בקרב קהילה איכותית ותומכת בגיל מבוגר

למה חשוב לחיות בקרב קהילה איכותית ותומכת בגיל מבוגר
למרות שלא נועדנו לחיות בבדידות, בגיל מבוגר קיימת נטייה לעשות זאת מסיבות שונות, ולכך ישנן השלכות שליליות רבות ואפילו כאלה שיכולות להוביל למצבים לא אידיאליים. שמירה על מחיה בסביבת קהילה איכותית ותומכת היא אחת הדרכים הטובות יותר להבטיח כי לא תישארו לבד.

מהי קהילה איכותית ותומכת

קהילה איכותית ותומכת יכולה להיות מורכבת ממעגלים שונים של היכרות עם אנשים, אך ללא תלות במעגל ההיכרות, היא למעשה מספקת כמה דברים חשובים ביותר:
  • תחושת שייכות: תחושה זו היא צורך אנושי בסיסי המביא את האדם לרצות לנהל קשרים משמעותיים עם בני אדם אחרים, בין אם מדובר בקשר אישי או בהשתייכות לקבוצה וחשוב לפתח קהילה לה נוכל להשתייך במיוחד בגיל מבוגר. 
  • קבלת תמיכה וסיוע: חשוב שיהיה על מי לסמוך ואנשים לפנות אליהם בעת הצורך, אם לשיחה משותפת או תמיכה. 
המעגלים השונים כוללים משפחה כמובן, חברים, שותפים לפעילויות שונות, שכנים ועוד.

מה החשיבות של קהילה איכותית ותומכת בגיל מבוגר

ללא קהילה איכותית ותומכת בגיל מבוגר, ישנה סכנה מסוימת למצב של בדידות שיכולה להביא להידרדרות מנטלית וכדומה. עם קהילה איכותית ותומכת, תוכלו ליהנות מהחיים הרבה יותר, להימנע מלחצים מיותרים, לקום בבוקר עם הידיעה שתפגשו אנשים ותיקחו חלק בפעילויות שונות, לתרום ולחלוק את הידע והניסיון שלכם והכי חשוב – לדעת שאתם לא לבד. קהילה איכותית ותומכת תתרום רבות לשיפור מצב הרוח וחיזוק הערך העצמי שלכם. אנשים החברים בקהילה איכותית ותומכת, חיים שנים רבות יותר ובאופן טוב הרבה יותר.  

איפה אפשר למצוא קהילות תומכות

מילת המפתח כאן היא למצוא. כלומר אל תחכו שמישהו ידפוק על דלתכם. הקהילות נמצאות במקומות רבים ובמסגרות שונות ומגוונות. על מנת שהחיפוש והטיפוח של הקהילות התומכות שלכם יהיה אפקטיבי ונכון עבורכם, חשוב להתחיל בחשיבה: 
  • מה אתם אוהבים לעשות? אולי יש לכם תחביבים קיימים או כאלה שתמיד חלמתם עליהם? זה הזמן לחפש מקומות בהם ניתן להגשים את הדברים שאתם אוהבים לעשות. 
  • מה חשוב לכם, מהם הערכים שלכם? האם חשוב לכם לעזור לאחרים, ללמד, להעביר ידע? 
  • במה אתם מאמינים? אולי אתם רוצים לחלוק וללמוד נושאי דת, פוליטיקה ועוד? חפשו אנשים עמם תוכלו לעשות זאת. 
כיום ניתן למצוא לא מעט מסגרות תומכות בקהילה למי שחיי בביתו, כגון מתנ"סים, מרכזי יום שונים, פעילויות וחוגים לאזרחים ותיקים או לקהל הרחב, שם תוכלו לפגוש ולהתחבר עם אנשים בעלי עניין דומה לשלכם ולבנות קהילות איכותיות חדשות. כמובן גם המשפחה שלכם חשובה ביותר והיא למעשה המעגל הקהילתי הראשון שלכם. חשוב לטפח את הקשרים עם המשפחה לאורך השנים.  
כיום קיימת אופציה טובה וקלה יותר לפיתוח קהילה איכותית ותומכת, והיא המעבר לבית דיור מוגן. בדיור מוגן יהיו סביבכם אנשים איכותיים דומים לכם עמם תוכלו בקלות לפתח קשרים וחברויות חדשות, וכמובן לקבל תמיכה בו במקום בבית הדיור המוגן לכל הצרכים שלכם, מהקטנים ועד הגדולים. מאחר והכל נמצא מעבר לדלת דירתכם, כולל אפילו שירותי רפואה, אתם למעשה חיים בתוך קהילה איכותית ותומכת ויכולים להיות רגועים יותר. 

איך משתלבים בקהילה חדשה

להשתלב בקהילה חדשה יכול להישמע מאתגר עבור חלקכם, ובמיוחד לביישנים יותר. צוות בית הדיור המוגן תמיד ישמח לעזור לכם ולדרבן אתכם להשתלב בהצלחה בקהילה החדשה שלכם.
התחילו מזה שהחלטתם לעבור למקום תומך בה קיימת קהילה לרוחכם. הכירו את ביתכם החדש, את המתקנים השונים, את שלל הפעילויות המוצעות באופן שוטף, ובחרו במה שמושך ומעניין אתכם. השתתפו בכל פעם בפעילות אחרת, כך שתוכלו לפגוש ולהכיר את הקהילה החדשה שלכם. מאחר ואתם חולקים תחומי עניין דומים, יהיה מאוד קל לפתח שיחה עם אנשים רבים בקהילה שלכם, מתוכם ללא ספק תפתחו גם חברויות חדשות ומעניינות.
חשוב אבל לא להישאר רק בתוך מעגל מצומצם אחד. דאגו בכל הזדמנות לפגוש אנשים נוספים וחדשים ולהגדיל את המעגל שלכם. בסופו של דבר, כאשר חיים בקהילה איכותית בדיור מוגן, קל להתחבר וליהנות מחיי חברה עשירים ולזכות להשתתף בפעילויות רבות ומגוונות שיהפכו את היום יום שלכם לשמח וכיפי, תוך ידיעה שאתם בטוחים במתחם הדיור המוגן. זאת כל המהות של דיור מוגן והסיבה שכל כך הרבה מבוגרים בוחרים לעבור לגור בו. 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם