למה חשוב להשתתף בפעילויות המוצעות בבתי דיור מוגן

למה חשוב להשתתף בפעילויות המוצעות בבתי דיור מוגן
בתי דיור מוגן מציעים, מעבר למתחם המוגן ולסביבה התומכת, גם מגוון רחב של פעילויות ולא סתם. אלו מותאמות לגיל הדיירים וליכולות שלהם, ובכך מאפשרות להם לעסוק בתחומים שונים ולהעשיר את עולמם. מעבר לפעילות עצמה שהיא מבורכת, יש עוד כמה סיבות טובות למה חשוב להשתתף בפעילויות הללו, ועל כך במאמר זה.

אלו פעילויות מוצעות לדיירים בבתי דיור מוגן

ככל שבתי הדיור המוגן התפתחו עם השנים, מגוון הפעילויות המוצעות בהם הלכו והתרבו. מגוון הפעילויות המוצעות הוא רחב ומאפשר לכל דייר ודיירת למצוא את מה שמעניין אותם ולהתמיד. 
הפעילויות כוללות 3 סוגים בעיקרון:
  • חוגים – אלו הן פעילויות קבועות ולהן חלון זמן ידוע מראש. בדרך כלל בית הדיור המוגן מפרסם לדייריו את לוח החוגים החודשי כדי שיוכלו להיערך לכך מראש.
  • הרצאות ומופעים – בית הדיור המוגן מביא לדייריו הרצאות ומופעים בנושאים וסגנונות שונים ומגוונים. גם אלו משובצים בלוח הזמנים של לוח הפעילויות החודשי מראש.
  • מתקנים – בכל בתי הדיור המוגן קיימים מתקנים שונים לרווחת הדיירים, הפועלים בטווחי שעות. הדיירים יכולים להגיע ולעשות שימוש במתקנים בזמנם הפנוי ובהתאם לשעות הפתיחה.

השתתפות בפעילויות כדי להכיר דיירים אחרים

אחת הסיבות החשובות להגעה לפעילויות המוצעות בבית דיור מוגן, היא היכרות עם דיירים אחרים, במיוחד בתקופת ההתחלה לאחר שנכנסתם לגור בדירתכם החדשה, אבל לא רק. בין אם אתם דיירים ותיקים או חדשים, תמיד נחמד להכיר אנשים נוספים איתם תוכלו לפתח קשרי חברות, למצוא נושאים משותפים לדבר עליהם ועוד. 
פיתוח קשרים אישיים מאפשר להימנע מהגעה למצב של בדידות, כיוון שידוע שבגיל מבוגר הדבר יכול להתפתח להתדרדרות מנטלית ולהתפתחות מחלות שונות. אז מעבר להנאה מהפעילות עצמה, ההיכרות עם אנשים חדשים היא חשובה לא פחות.

השתתפות בפעילויות לשמירה על פעילות המוח

סיבה טובה נוספת להשתתפות בפעילויות המוצעות בדיור המוגן, היא שמירה על הפעילות של המוח. ככל שתתנו למוח אפשרויות חשיבה חדשות ויצירת הקשרים, כך תוכלו לשמר את הפעילות התקינה שלו לאורך זמן. 
לא משנה באיזו פעילות תבחרו – כל עוד אתם מפעילים את המוח בחשיבה, מציאת פתרונות וכדומה, כך תסייעו לו יותר.

השתתפות בפעילויות להרחבת ההשכלה הכללית

אפשר ללמוד דברים חדשים ולהרחיב את ההשכלה הכללית בכל גיל. ההרצאות והחוגים השונים בבתי הדיור המוגן יאפשרו לכם לעשות זאת בסביבה מוגנת ונעימה. תוכלו ללמוד מגוון רחב של תחומים, בין אם אלו תחומי דעת ובין אם מדובר במיומנות חדשה שרציתם להכיר.
ככל שתלמדו יותר, גם יהיו לכם יותר נושאי שיחה עם אנשים אחרים, ואתם גם מפעילים את המוח באופן סדיר.

השתתפות בפעילויות לשמירה ושיפור המוטוריקה העדינה

חוגי עבודות יד למיניהן, עוזרים מאוד לשמר את התנועתיות של הידיים ואת המוטוריקה העדינה, ואף לשפר אותן. 
החשיבות של זה מתבטאת בכך שככל שהתנועתיות והמוטוריקה העדינה נשמרות, כך יותר פשוט להתנהל בחיי היום-יום כאשר צריך לבצע פעולות שונות, ללא תלות באחרים.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם