לימודים לגיל השלישי

לימודים לגיל השלישי
מדי שנה שומעים על אזרח ותיק כלשהו, לפעמים אפילו בשנות השמונים לחייו, שסיים זה עתה תואר אקדמאי ראשון. חלקכם אולי חושבים שזה חמוד לראות את סבא או סבתא מסיימים את הלימודים. האמת לאמיתה היא שצריך להעריץ אנשים אלה שמשתמשים בתקופת הגיל השלישי כדי להשיג לעצמם השכלה.

הסוד הוא, שבעצם כל אזרח ותיק יכול לעשות זאת. הוכח שהלימודים לא רק מעשירים את חייהם של אזרחים אלה, אלא גם מאריכים אותם.
 

אף פעם לא מאוחר ללמוד

מעבר מסוד כמוס למיתוס – האמת הפשוטה היא ש”כלבים זקנים עדיין יכולים ללמוד טריקים חדשים”. אולי אותם סטודנטים מבוגרים לא מתכננים להפוך למנתחי מוח או למדעני פיזיקה גרעינית, אבל לעיתים קרובות הם משלימים ידע בתחומים שתמיד מאד עניינו אותם.

למשל, אחת הבוגרות המבוגרות שכל ימיה קראה ספרים והתעניינה בספרות. הודות לתואר הראשון שעשתה בספרות, יש לה עכשיו יכולת הבנה עמוקה יותר באשר לתנאים שהשפיעו על הסופרים האהובים עליה, ומה הם ניסו להביע ביצירות שלהם, וכעת יש בידיה כלים להעריך את הסיבות שבגינן יצירות אלה נחשבות לגדולות. בוגר אחר הוא מהנדס בגמלאות שקיבל תואר בהיסטוריה והיום הוא יכול להבין טוב יותר את ההתפתחות ההיסטורית של תחום המקצוע שלו.

לאלה שמהססים אם הם בכלל יכולים להרשות לעצמם ללמוד לקראת תואר אקדמאי, כאשר כל הכנסתם מצטמצמת בפנסיה החודשית, יש עוד מיתוס שאפשר בקלות למוסס. מתברר שחברות גדולות בעולם מעניקות למבוגרים סיוע כספי לצורך לימודים אקדמאיים. בארה”ב, חברות שכאלה הקימו תוכניות מיוחדות לסיוע כספי לאנשים מעל גיל 35, ובכללם בני הגיל השלישי. גם מכללות מציעות תוכניות לימוד שמיועדות במיוחד לקשישים, ובמסגרתן הן מספקות הקלות לדרישות הקבלה. בארה”ב יש גם מדינות שמציעות לימודים מיוחדים לבני גיל 65 ומעלה.
 
מבוגרים החיים במסגרת דיור מוגן, יכולים להצטרף לפעילויות לימודיות קלילות במתחם הדיור המוגן, כגון לימודי שפות, לימודי אומנות ועוד. פעילויות אלה לרוב כלולות גם במחיר השהייה במסגרת הדיור המוגן ומתקיימות במקום ללא צורך בנסיעות ובטרחה.
 

אפשרויות לימוד באינטרנט

לימודים מקוונים במסגרת מכללה כלשהי הם דרך פופולארית שבה בוחרים סטודנטים גמלאים כדי לקדם את השכלתם.
הסיבה לכך שמבוגרים רבים מעדיפים ללמוד באמצעות האינטרנט היא, שבעוד שהראש והמחשבה עדיין חדים וחריפים, הבלאי שנגרם לגוף לאחר חיים של יותר משישים שנה, גובה מחיר פיזי לא פשוט. לכן, היום, באמצעות מחשב, מבוגרים יכולים להרשות לעצמם תקשורת אינטרנטית, ולחסוך את הצורך לצאת לנסיעה ללימודים מחוץ לבית. בנוסף, כשמדובר בקורסים מקוונים, אפשר להשתתף בשיעורים מתי שנוח, ולא להיפך.
 

מוח פעיל – תנאי לאריכות ימים

באשר לסוגיית אריכות החיים, המדענים כבר הכירו מזמן בעובדה ששמירה על מוח פעיל ומגורה, היא חיונית לחיים ארוכים יותר. גם אם האזרחים המבוגרים בוחרים ללמוד תחומים מוזרים, לימודים אלה מסייעים לשמור על מוח פעיל ועל יכולת מחשבתית זריזה, ובכך מוסיפים שנים לחייהם. אז בפעם הבאה שאתם קוראים בעיתון או באתר אינטרנט מאמר שמהלל אקדמאים שזכו בתואר רק בגיל מתקדם, כדאי להתבונן באדם זה בהערצה ובכבוד. כאשר המבוגרים חוזרים לספסל הלימודים, הם בעצם פועלים לטובתם, כשרבים עושים זאת באמצעות קורסים מקוונים, ונעזרים במענקים שנותנות מכללות מקוונות לקבוצת בני גיל הזהב.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם