כל מה שרציתם לדעת על בתי דיור מוגן

כל מה שרציתם לדעת על בתי דיור מוגן
יותר ויותר ישראלים מחליטים לעבור בגיל מבוגר למסגרת של בתי דיור מוגן. אין זה ממש עניין של אופנה אלא של החלטה לחיים טובים ומוגנים יותר. אם גם אתם שוקלים את העניין, להלן הדברים החשובים שיש לבדוק, כולל ההיערכות הכספית למעבר ומה כלול בחוזה בתי דיור מוגן. לכל השאלות נספק תשובות במאמר זה כך שהכלים הנחוצים יהיו בידכם כדי לבצע בחירה נכונה. 

בתי דיור מוגן - מה הסטנדרט

בתי דיור מוגן בישראל פועלים תחת רגולציה של חוק דיור מוגן המפרט את השירותים הבסיסיים ומגוון הפעילויות שחייבים להתקיים בכל בית דיור מוגן. על אף שקיים חוק, לא בכל בית דיור מוגן מקבלים בדיוק את אותם השירותים והפעילויות. הבסיס קיים, אבל הסטנדרטים יכולים להיות שונים באופן מהותי מבחינת איכות, היקף, תדירות וכדומה. לא קיים דירוג רשמי של הסטנדרטים עבור בתי דיור מוגן, ולרוב רק הדיירים במקום יכולים להעיד עליהם, בהתאם לציפיות איתם הגיעו. כמו כן, סיור במקום ואף התגוררות בו לתקופת ניסיון קצרה יוכלו לגלות לכם מהם הסטנדרטים בפועל.

איך בוחרים מבין בתי הדיור המוגן 

הבחירה בין בתי הדיור המוגן חייבת להיות מבוססת על נתונים אמיתיים, אובייקטיביים – מהו באמת הסטנדרט אותו מספק בית הדיור המוגן. להלן מספר נקודות שכדאי לבדוק לעומק במסגרת ההשוואה שלכם בית הבתים:
 • מיקום: איפה ממוקם בית הדיור המוגן, האם במקום נגיש תחבורתית, האם בקרבת מרכז עיר גדולה, האם בקרבת שירותים חיוניים איכותיים כגון בתי חולים, האם סביבה ירוקה ופסטורלית או עירונית ורועשת? מיקום בית הדיור המוגן אינו חייב להיות בעיר מגוריכם הנוכחי, יתכן שכדאי יהיה לעבור מקום שקט יותר אך עדיין קרוב להכל. 
 • מתקנים: האם המתקנים איכותיים, גדולים מספיק לכמות הדיירים (לדוגמה בריכת שחייה קטנה בבית דיור מוגן גדול תקשה על השימוש של כולם), האם הם מתוחזקים בצורה מתאימה? האם קיימים מתקנים נוספים שלא ראיתם בכל בית דיור מוגן? למשל חדר כושר מאובזר ומתקדם, ספא, ספר, מכון יופי, מינימרקט עם כל מה שחשוב ליום-יום, חדר משחקים ומולטימדיה, בית קפה ועוד? 
 • פעילויות: מהו מגוון הפעילויות, האם הן מתאימות לכם? (חוגים, הרצאות, הקרנות, הצגות, טיולים ועוד)
 • דירות: האם הדירות יפות, מתוחזקות ומאובזרות בכל הנחוץ, כולל פעמון מצוקה, מעקות?
 • דיירים: חשוב שבבית הדיור המוגן בו תבחרו תהיה התאמה טובה לדיירים ולאופיים. 
 • שירות: האם קיימים שירותים שלא ניתנים בכל בית דיור מוגן? למשל שירותי כביסה וגיהוץ עד הדלת? האם צוות העובדים אדיב, עוזר? האם יש מספיק אנשי צוות במקום? 
 • ביקורות והמלצות: המלצות מחברים וביקורות רבות הניתנות באתרי דירוג שונים, יכולים לסייע בהחלט, אך אין טוב יותר ממראה עיניים. בקרו במקום, דברו עם הצוות ועם דיירים במקום וקבלו מהם משוב. בחלק מבתי דיור המוגן תוכלו אפילו להגיע למספר ימי ניסיון במקום. 

מימון המעבר לבית דיור מוגן - איך עושים את זה נכון

אם כבר חקרתם את נושא הדיור המוגן, אתם בוודאי יודעים שהמעבר מערב עלויות לא קטנות הנחלקות בין פיקדון ראשוני ותשלומים חודשיים (בהתאם למסלול בו תבחרו, גודל הדירה וקריטריונים נוספים).
גובה הפיקדון לרוב יהיה בסדר גודל של עלות דירה 2-3 חדרים ממוצעת. את הפיקדון משלמים עם הכניסה לבית הדיור המוגן כך שחייבים להיערך מראש כדי שסכום זה יהיה זמין לכם. חלק מוכרים את הדירה הקיימת שלהם על מנת לממן את המעבר לדיור מוגן במידה והסכום הנחוץ אינו נמצא זמין. צריך גם לקחת בחשבון את העלויות החודשיות העתידיות שיהיה עליכם לשלם וכן דמי מחיה. למי שמתקשה עם עניינים פיננסיים, ניתן כמובן לפנות ליועצים מקצועיים שיעזרו לכם להתכונן נכונה לקראת המעבר לדיור מוגן.  

מה כולל חוזה של בתי דיור מוגן

חוזה דיור מוגן יפרט את כל תנאי ההתקשרות שלכם עם בית הדיור המוגן, זכויותיכם וחובותיכם. בין הסעיפים החשובים תמצאו:
 • מסלול התשלום (פיקדון מלא, פיקדון חלקי, דמי שכירות קבועים או מסלול מיוחד עליו הגעתם להסכמה עם בית הדיור המוגן)
 • הדירה בה בחרתם
 • עלויות חודשיות
 • שירותים כלולים ושירותים בתשלום
 • חובות וזכויות בית הדיור המוגן 
 • זכויות ותנאי שימוש במתחם והמתקנים
 • תנאי סיום התקשרות
כמו כל חוזה, גם חוזה דיור מוגן מכיל לא מעט סעיפים ומומלץ להתייעץ עם עורך דין לבדיקת החוזה, תוך שמירה על זכויותיהם בהתאם לחוק וכדי להסיר כל דאגה מראשכם כך שתוכלו להתרכז בהנאה הצרופה שמחכה לכם.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם