כיצד להיערך לעונות השנה מתוך תודעה בריאותית בגיל השלישי

כיצד להיערך לעונות השנה מתוך תודעה בריאותית בגיל השלישי
התחום של בריאות הגוף והנפש הוא תחום חשוב במיוחד לאנשים בגיל השלישי. עם התקדמות הגיל, ישנן הפרעות בריאותיות שונות והתמודדות עם השינויים בעונות השנה עשויה להיות קשה יותר מאשר בעבר. עם זאת, הכנה מראש עשויה לסייע ולהקל על התהליך הזה ובכך לקיים חיים בריאים וארוכים יותר. במאמר זה, נבחן כיצד להיערך לעונות השנה מתוך תודעה בריאותית בגיל השלישי.

הכנה לכל עונה

עם כניסתה של כל עונה, יש להכין את הגוף והמערכת החיסונית לקראת האתגרים שכל עונה מביאה אתה. לרוב, עונת החורף היא המאתגרת ביותר מכיוון שמזג האוויר הקר משפיע מאוד גם על הגוף מבחינה פיזית, וגם על מצב הרוח.
בכל עונה יש להיערך מהבחינות הבאות:
  • תזונה מותאמת
  • לבוש עונתי
  • הכנת הבית
  • פעילות גופנית
  • מוכנות פיזית בריאותית

תזונה בריאה ומספקת

תזונה בריאה ומספקת היא חלק חשוב מאוד בהכנות לעונות השנה. יש לצרוך מזון עשיר בוויטמינים, מינרלים וחלבונים, כמו גם להימנע ממזון מעובד ולהעדיף מזון טרי ומלא בערכים תזונתיים. שימו לב לאכול מאכלים המתאימים לעונה, כגון מרקים ממלאים בחורף, אוכל מצונן יותר בקיץ, פירות וירקות עונתיים, וכדומה.
כמו כן, יש לשתות מים במידה מספקת כדי להתמודד עם צרכי הגוף ולמנוע יובש והתייבשות (בכל עונות השנה).

לבוש עונתי

וודאו כי יש לכם מספיק פריטי לבוש המתאימים לכל עונה ולהרגשתכם האישית. לדוגמה – בגדים ארוכים ומחממים לחורף, סריגים נעימים ומאווררים לאביב ולסתיו, בגדים קצרים לקיץ. אם אתם מכירים את עצמכם מספיק ויודעים שאתם סובלים מקור או חום באופן כללי, דאגו לפריטי לבוש נוספים שיכולים להקל עליכם. לדוגמה, אם אתם סובלים מקור גם באביב או אפילו בקיץ, דאגו לסריג שתוכלו ללבוש בעונות אלו ולהסירו אם יהיה לכם חמים יותר פתאום.

הכנת הבית לעונות השנה

ישנם פריטים שונים בבית שנחשבים לעונתיים, כגון שטיחים, מכשירי חשמל (תנור חימום או מאוורר), שמיכות ועוד.
וודאו כי יש לכם את הפריטים הרלוונטיים לכם, על מנת שתוכלו לעשות בהם שימוש בעונה הרלוונטית. בנוסף שימו לב כי הפריטים בהם אתם משתמשים הם בטיחותיים ושמישים. לדוגמה, בבתים של בני הגיל השלישי, יש לוודא כי אם מעוניינים בשטיחים, יש להם גם משטח מונע החלקה וגם שהם כבדים מספיק כדי להיות צמודים לרצפה. דוגמה נוספת היא מכשירי חשמל – דאגו לכך שהם תקינים ועובדים על פי המצופה מהם. אם יש להם בעיה טכנית – הביאו איש מקצוע לתקן אותם או החליפו בחדשים.

פעילות גופנית

פעילות גופנית המתאימה לעונות השנה יכולה לסייע לחיזוק הגוף ולתחושת חום. עם זאת, חשוב לזכור לעשות חימום קל לפני הפעילות הגופנית כדי להפחית את הסיכון לפציעות. חימום נכון יכול לסייע להפחית את הכאבים בשרירים ובגפיים, ואף לסייע בגמישות הגוף. שימו לב שאתם לא עושים פעילויות מסוימות בעונות שאינן מתאימות. לדוגמה – בחורף השתדלו לבצע אימונים במקומות מקורים עם מיזוג ואוורור מתאימים, ובעונות החמות יותר תוכלו לצאת להליכות ארוכות בשעות בהן נעים יותר ועומס החום יורד.

מוכנות פיזית בריאותית

ישנם כמה דברים שאתם יכולים לתת עליהם את הדעת מבחינת המוכנות הפיזית שלכם, ולהלן 2 דוגמאות:
  • שינה מספקת היא חלק חשוב מהכנה לעונות השנה. יש להיות רגועים ולישון מספיק שעות בלילה כדי לסייע לגוף להתאושש לקראת יום המחר. חשוב להימנע מהכנה לשינה בלילה עם פעילויות כמו צפייה בטלוויזיה או שימוש בטלפונים סלולריים.
  • העור הוא האיבר הגדול של הגוף וצריך לטפל בו בצורה מתאימה ומספקת. יש להתאים את הטיפול בעור לפי עונת השנה ולהימנע מפעילויות שיכולות לגרום לייבושו או פציעתו, במיוחד בגיל השלישי אז העור הופך עם הזמן לדק ופגיע יותר. כדאי להשתמש בקרם הגנה מתאים לשמש הישראלית ובמוצרי טיפוח המתאימים לפי הצרכים המיוחדים לכל אדם.
לסיכום, התאמה לעונות השנה עם תודעה בריאותית בגיל השלישי עשויה להיות מאתגרת אבל מאוד חשובה כדי לקיים חיים בריאים וארוכים יותר. הכנה מראש עם תזונה בריאה ותרגול פעילות גופנית כמו גם הכנת הגוף לעונות השנה, עשויים לסייע.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם