כוחו של ה"ביחד" בדיור המוגן בהתמודדות עם רגעים קשים

כוחו של ה"ביחד" בדיור המוגן בהתמודדות עם רגעים קשים
כל אחד מאתנו חווה לפעמים תקופות קשות ועלינו להתמודד איתן כדי להמשיך הלאה. בגיל מבוגר ההתמודדויות יכולות להיות מורכבות יותר, וכאן מתגלה כוחה של הקהילה.
רבים לא מבינים כמה חשוב לחיות בקהילה תומכת, ולכן אנו מביאים בפניכם את היתרונות של חיים בקהילה. המשיכו לקרוא.

מה יכול להיחשב לתקופה קשה בחיים

תקופות קשות בחיים יכולות להיות מבוססות על מצבים אישיים או לחילופין ממצבים הקשורים לדברים שקורים סביבנו. 
מצבים אישיים יכולים להיות קשורים למחלות, אבל, מחלוקות משפחתיות, תאונה, בדידות ועוד. אלו יכולים להיות מצבים לתקופות קצרות או ארוכות אך אין ספק שהם משפיעים מאוד על מצב הרוח וההתנהלות היום-יומית.
מצבים שקשורים לדברים שקורים סביבנו הם יותר כלליים, ולרוב נוגעים בחייהם של רבים אחרים. אפשר לדוגמה להסתכל על מצבים כגון מגיפות קשות, כמו מגיפת הקורונה העולמית, או מלחמות ומצבים ביטחוניים מורכבים. 

התמודדות עם תקופות קשות בגיל השלישי

כמעט בכל מקרה של תקופה קשה בחיים – בין אם אישית או כללית יותר – אנו רואים שהכוח של קהילה ואנשים שעוטפים אותנו, יכול להשפיע באופן מאוד חיובי.
ההתמודדות עם אותן תקופות קשות יכולה להיות הרבה יותר פשוטה עם התמיכה הנכונה. זה נכון שאפשר לעשות כל מיני פעולות להתמודדות בעצמכם כחלק מהעניין, אך מומלץ מאוד גם להיעזר בקהילה סביבכם. אפשר לראות מגוון של התארגנויות קהילתיות להתמודדות עם מצבים שונים כמו לדוגמה:
  • קבוצות שמכינות אוכל, אוספות בגדים, ציוד ומעבירות לאן שנדרש
  • קבוצות שדואגות לתקשורת שוטפת עם אוכלוסיות מבוגרות או מוגבלות
  • קבוצות שדואגות לאיסוף תרומות כספיות והעברתן לצרכים שונים

יתרונות בתי דיור מוגן בזמן רגעים קשים

בתי דיור מוגן עבור האוכלוסייה המבוגרת, מעבר להיותם בית פיזי לדיירים במתחם סגור ומוגן מבחינה פרקטית, מהווים גם קהילה צמודה ותומכת שיכולה לסייע בכל התמודדות מבחינה נפשית ורגשית.
הקהילה בבית הדיור המוגן היא לרוב מגוונת וכל אחד יכול למצוא חברים חדשים בהתבסס על חוויות חיים דומות, תחומי עניין ועוד. חברויות אלה הולכות ומתחזקות ככל שעובר הזמן, והן מספקות קרקע יציבה ותמיכה חברית אמיתית.
מעבר לחברויות הקרובות הנרקמות, גם כלל הדיירים כקהילה נותנים תמיכה משמעותית בתקופות קשות. הדיירים יכולים להתארגן בפעילויות למען מטרה משותפת, להיפגש למפגשי תמיכה קבוצתיים ועוד. 
בנוסף לקהילתיות הזו, גם צוות בית הדיור המוגן ערוך למתן תמיכה מקצועית לרווחת הדיירים בדמות עובדות סוציאליות, וכן הוא מספק פעילויות תרבות (ככל הניתן ובהתאם למצב), שירותי אבטחה ובריאות מוגברים וכדומה – הכל בהתאם למצב. 

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם