יתרונות הלמידה בגיל מבוגר

יתרונות הלמידה בגיל מבוגר
יתכן כי הגעתם לגיל מבוגר ואתם חושבים שאתם כבר יודעים את כל מה שחשוב, שכבר אין צורך ללמוד עוד ושזה אף מאוחר מדי להתחיל ללמוד דברים חדשים. אולי אתם חוששים שבגיל מבוגר, ללמוד הוא משימה קשה ואף בלתי אפשרית? דעו כי ללמידה בגיל מבוגר יש יתרונות רבים שחשוב להכיר ולנצל. וחשוב מכך – אף פעם לא מאוחר מדי.

האם אפשר ללמוד בכל גיל

אם יתכן שככל שמתבגרים, כך קשה יותר ללמוד דברים חדשים, אין זה אומר שזה בלתי אפשרי. למעשה אין מניעה ללמוד בכל גיל. אולי התהליך ייקח זמן ארוך יותר לרכישת ידע חדש, אך ניתן בהחלט ללמוד.
עדות לכך היא אנשים מבוגרים שלוקחים על עצמם לרכוש מיומנויות חדשות, או אפילו ללמוד לקראת תארים באוניברסיטה. למידה היא חלק מהחיים, והמוח שלנו זקוק לתמריצים וגירויים על מנת להמשיך לתפקד היטב.
בגיל מבוגר, האתגר העיקרי הוא התאמת התכנים וקצב הלמידה, ליכולות של גיל זה. כלומר שלא בהכרח ניתן יהיה ללמוד במסגרות רגילות בהן לומדים אנשים צעירים (למרות שרבים בוחרים באפשרות זו, וזה מצוין למי שמתאים לו) אלא במסגרות מותאמות, עם מורים ומדריכים שמכירים ומבינים את הצרכים של הגיל המבוגר. למזלנו כיום קיימות מסגרות רבות והיצע של אפשרויות מגוונות ללמידה בגיל מבוגר. 

למה צריך להמשיך וללמוד גם בגיל מבוגר 

קודם כל, צריך להמשיך ללמוד כי זה חלק מהחיים – כל יום לומדים דברים חדשים, אפילו אם לא שמים לב לכך. אבל בגיל מבוגר, לעיתים אנו לא מאתגרים את המוח מספיק ולכן כדאי גם ללמוד דברים חדשים באופן יזום. להלן היתרונות של למידה בגיל מבוגר:
 • למידה ממקדת את מוח, תורמת לשימור ושיפור הזיכרון. למידה גורמת לתאי המוח לעבוד ולתקשר אחד עם השני ובכל ליצור הקשרים חדשים. כמו שריר, המוח צריך אימון תדיר על מנת לשמור על כושרו. הוכח כי למידה בגיל מבוגר תורמת ליצירה מוגברת של נוירונים במוח. לכך יש השפעה ישירה על הזיכרון, ריכוז, חשיבה והנמקה. 
 • למידה בגיל מבוגר עשויה להפחית את הסיכוי ללקות בדמנציה ואלצהיימר. 
 • למידה בגיל מבוגר תורמת ליכולת ההתמודדות עם מצבי חיים בצורה טובה ורגוע יותר. לכך יכולה להיות השפעה לא קטנה על הפחתת מתח נפשי, מתח שרירים וגובה לחץ הדם. 
 • למידה בגיל מבוגר, זה כיף, זה תורם לערך עצמי גבוה, לתחושת עצמאות ולהרגשת אושר מוגברת.
 • למידה בגיל מבוגר היא גם דרך מצוינת לפגוש אנשים אחרים, בעלי תחומי עניין דומים, שקל הרבה יותר להתחבר אליהם.
 • למידה בגיל מבוגר מאפשרת לכם להשלים את מה שתמיד רציתם ללמוד ולא היה לכם זמן לכך. סוף סוף בגיל מבוגר, יש את הזמן הפנוי להתחיל בלמידה, להשלים לימודים. לכל אחד יש תחומים שתמיד עניינו אותו במהלך החיים אבל נאלץ לוותר כי פשוט לא היה מספיק זמן להקדיש כאשר יש עבודה, ילדים ועוד. עכשיו זה הזמן להפוך את החלומות למציאות. 

אילו סוגי למידה קיימים לגיל מבוגר 

כיום קיימות אופציות רבות ומגוונות למי שמעוניין ללמוד בגיל מבוגר ובמסגרות שונות. קיימים חוגים רבים, קורסים במכללות ואוניברסיטאות, קורסים מקוונים (דרך רשת האינטרנט), גופים אשר מתמחים בקורסים לגיל המבוגר, קורסים של משרד החינוך, קורסים דרך מחלקות החינוך בעיר המגורים שלכם, קורסים דרך מתנ"סים וגם במסגרת בתי דיור מוגן.
לא משנה איזה תחום מעניין אתכם, איזו מיומנות אתם רוצים לרכוש, סיכוי גבוה כי תוכלו למצוא מסגרת לימודית מתאימה בקלות. אפשר גם, למי שמעדיף, ללמוד לבד, דרך ספרים (ניתנים להשאלה דרך ספריות שונות) אך בדרך זו תפספסו את המימד החברתי של הלמידה. 

למידה במסגרת דיור מוגן 

אם כמו מבוגרים עצמאיים אחרים רבים, עברתם (או שאתם שוקלים) לגור בבית דיור מוגן, אתם במקום טוב עם נגישות גבוהה לתחומי לימוד שונים ומגוונים. 
כמובן שבכל בית דיור מוגן קיימות פעילויות לימודיות שונות ולרוב היקף היצע רחב כך שתמיד תוכלו למצוא משהו שמעניין אתכם. אפשר גם לבחור להשתתף וללמוד דברים שעל פניו לא חשבתם שיעניינו אתכם ואולי תגלו אהבות חדשות וזה גם נפלא. חלק מהלימודים נערכים במסגרת חוגים בתדירות של פעם או פעמיים בשבוע, וחלק מהלימודים נעשים במסגרת הרצאות חד פעמיות או סדרות של מספר הרצאות בנושא מתמשך.
להלן כמה דוגמאות:
 • סדנאות רישום וציור
 • סדנאות פיסול
 • סדנאות גילוף עץ
 • סדנאות קרמיקה
 • סדנאות אומנות הזכוכית
 • סדנאות תיאטרון ומשחק
 • סדנאות רקמה
 • סדנאות ניגון מוזיקה ולמידה נגינה על כלים שונים
 • הרצאות וחוגים על אמנות, ספרות, שירה, חדשות, תנ"ך, שפות זרות, מחשבים, משחקים שונים (ברידג', שחמט, סודוקו, חשיבה, מולטימדיה ועוד), שירה, ריקודים
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם