ייעוץ משפטי לקשישים

ייעוץ משפטי לקשישים
אנשים בגיל מבוגר נאלצים להתמודד עם מצבים שונים בהם נדרשים ידע או הגנה משפטיים. מצבים אלו אינם דווקא נוגעים לתחום הפלילי חלילה, אלא יכולים לצוץ גם מתוך חיי היום-יום.
במאמר זה נפרוס לפניכם דוגמאות למצבים הדורשים ידע או הגנה משפטיים, ומדוע כדאי לערב עורך דין או בעל מקצוע מתחום המשפט.

ייעוץ משפטי בתחום מיצוי זכויות מבוגרים

לכל אזרח במדינה ישנן זכויות וחובות מול הרשויות השונות. אחד הנושאים המדוברים בשנים האחרונות הוא מיצוי זכויות של חולים ומבוגרים מול רשויות המדינה כגון ביטוח לאומי ומס הכנסה. במאמר זה אנו נתמקד באוכלוסיה המבוגרת כמובן.
לא כולם מודעים לזכויות הרבות ולשירותים להם הם זכאים מטעם אותן רשויות, ולכן מבוגרים רבים עלולים להמשיך לחיות בתנאים פחות טובים ממה שהיו אמורים לקבל.
הדבר נוגע לדוגמה במצב בו אדם מבוגר חולה במחלה מסוימת ואינו יכול לתפקד בתחומים מסוימים בחיי היום-יום. במקרים מסוימים אותו אדם זכאי לקבל שירות מהמדינה או עזרה בדמות מטפל שיסייע לו בזמנים מסוימים או לחילופין בקבלת קצבה למימון עזרה.
אמנם לא תמיד צריך להתייעץ עם עורך דין על כל דבר, אבל אם אתם מרגישים שבמוסד האחראי על מתן השירות מנסים להתחמק מכם או לא לסייע לכם, כדאי לפחות להתייעץ עם עורך דין המתמחה במיצוי זכויות ובמתן שירות למבוגרים.
אל תשכחו כי לאורך השנים שילמתם כסף רב עבור שירותים אלו שלרוב מגיעים לידי מיצוי רק בשנים המאוחרות לחיים, ולכן עליכם לדרוש ולקבל את המגיע לכם.

ייעוץ משפטי בתחום חוזים

במקרים שונים אנו נתקלים בצורך לחתום על חוזה או הסכם בכל מיני תחומים.
ניתן לראות דוגמה מצוינת לכך בה אדם מבוגר מעוניין לעבור לבית דיור מוגן ועליו לחתום על חוזה, שהוא אינו חוזה פשוט, מול הנהלת בית הדיור המוגן. כאן, אלא אם הדייר עצמו הוא עורך דין או משפטן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המנוסה בתחום החוזים או בכל הקשור לגיל המבוגר. חוזה דיור מוגן מסדיר את תנאי המגורים, תנאי השימוש במתקני המתחם, הסדרי התשלום, תהליך הפסקת התקשרות, הפרת תנאי חוזה ועוד.

ייעוץ משפטי למבוגרים ובני משפחתם בנושא אפוטרופסות

כאשר אדם מבוגר אינו יכול לנהל את ענייני היום-יום באופן עצמאי, הן בגלל ירידה בתפקוד המנטלי או הפיזי, ניתן למנות לו אפוטרופוס מטעם המדינה או שיהיה זה אחד מבני משפחתו. האפוטרופוס יבצע פעולות בשמו של אותו אדם כאשר טובת הקשיש בלבד עומדת לנגד עיניו.
במקרה והאפוטרופוס הוא בן משפחתו של הקשיש, חשוב שהדבר יהיה מקובל על שאר בני המשפחה, וכן שהתנאים יעוגנו במסמך חוקי מסודר ואף יפוקחו על ידי בני המשפחה האחרים. אם האפוטרופוס הוא אדם חיצוני, כגון עורך דין, גם כאן יש לדאוג שהדבר יוסדר כחוק, וכן מומלץ לפקח על פעולותיו של האפוטרופוס.

ייעוץ משפטי בנושא כתיבת צוואה

כאשר אדם מבוגר מעוניין שרכושו יחולק באופן שונה ממה שכתוב בחוק (כלומר שהרכוש לא יחולק שווה בשווה בין צאצאיו, או שהוא רוצה להוריש את כספו לגוף מסוים כתרומה, וכדומה), יש לכתוב צוואה מסודרת וברורה שתאושר על ידי עדים ונוטריון. 
פעולה כזו מומלץ לבצע כאשר המבוגר במצב צלול לחלוטין ומבין את מהותה היטב.

ייעוץ משפטי לקשישים בתחום האזרחי

אמנם הדבר לא נוגע רק בגיל השלישי, אך לפעמים נוצרים סכסוכי שכנים, צורך לתבוע אדם אחר מכל סיבה שהיא, הסתבכות כלכלית כלשהי וכדומה. כמו כן, ככל שעולים בגיל, ישנו חשש גדול יותר שאדם אחר ינצל את החולשה של אותו מבוגר מה שעלול אף להכניס את המבוגר לצרה.
לכן, אם יש תחושה של חשש מפני מצב כלשהו, בין אם מדובר בסכסוך, בקשה לכסף מאדם שלא ממש מכירים, תביעה משפטית קטנה או גדולה וכדומה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין כדי להיות בצד הבטוח ולא לעשות שגיאות מיותרות שעלולות גם להכניס את המבוגר ללחץ נפשי וגם לעלות לו בכסף רב.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם