טיפים לניהול זמן איכותי ולפעילויות עם הנכדים והנינים

טיפים לניהול זמן איכותי ולפעילויות עם הנכדים והנינים
לקחת חלק בחיים של הנכדים והנינים הוא אחת ההנאות הגדולות של החיים. במאמר זה נשתף טיפים לניהול זמן איכותי עם הדורות הצעירים יותר, כדי שתוכלו לחזק את הקשרים הקיימים, לקדם ולטפח את כל המשפחה.

כמה מילים על ניהול זמן בגיל השלישי

בגיל השלישי, ניהול זמן משמעותי ויעיל הופך להכרחי עבור כל אדם המעוניין ליהנות מחיים מאושרים, מגוונים ומלאי משמעות. בין אם אנו רוצים להשקיע במשפחה, בתחביבים חדשים, במערכות יחסים חברתיות או בתרומה לקהילה, ניהול זמן מוקפד מאפשר לנו למקסם את ההזדמנויות המוצעות ולפתח את היכולות שלנו. לכן, חשוב לפתח מודעות לערך של הזמן שלנו, לעבוד על קביעת מטרות ותכנונים ברורים ולשמור על איזון בין ההרגלים השונים של החיים. כך נוכל ליהנות מהגיל השלישי כשהוא מלא תוכן ומשמעות.

התכוננו מראש

כשמתכננים מפגש עם הנכדים והנינים, חשוב להתארגן מראש. קבעו מועדים מראש למפגשים אלו ותכננו פעילויות משמעותיות שיכולות לעניין את כולם. כמובן שהדבר תלוי בגיל שלכם ושל הנכדים או הנינים, אך פעילויות כגון קריאת ספרים, משחקים (קלפים, קופסה וכדומה), ציור או פעילויות יצירתיות אחרות ברמות שונות, תמיד מתקבלות בברכה.

חיבור דרך תרבות ומורשת

חלק חשוב מהקשר בין סבים לנכדים ונינים הוא העברת התרבות והמורשת המשפחתית. תוכלו לחלוק איתם סיפורים מהעבר, תמונות, מסורות משפחתיות ושירים עממיים. למדו אותם על היסטוריה משפחתית ועל השורשים של המשפחה. אלו הם חלק בלתי נפרד מחיי המשפחה. שתפו את הנכדים בסיפורים על הוריהם, על ילדותכם ועל דמויות משפחתיות מרתקות מהעבר. כך תוכלו לחבר אותם לשורשיהם ולעבר המשפחתי. קחו בחשבון שהשיתוף צריך להתאים לגיל השומעים, כך שהם יבינו היטב את המסופר להם ויוכלו להתחבר.

חיבור דרך הטבע

קחו את הנכדים לטיולים בטבע, חקרו את הסביבה ולמדו על צמחים וחיות. פעילויות אלו מחזקות את הקשר עם הטבע ומאפשרות לכם להעביר לצעירים את האהבה לטבע ולסביבה, כמו גינון, טיפול בצמחים או קיום פרויקט ירוק משותף.
אינכם חייבים לצאת לטיולים ארוכים ומורכבים – ישנן שמורות טבע קטנות ומרתקות כמעט בכל אזור בארץ, וגם הפארקים העירוניים מאוד מפותחים וניתן למצוא בהם פינות חמד עם תוכן שיכול לעניין את כולם.

חיבור דרך מטבח

בישול ואפייה משולבים בין כיף, יצירה ולמידה. למדו את הנכדים והנינים מתכונים משפחתיים והעבירו להם טעמים ומסורות ייחודיות. כמו כן, תוכלו לנצל את ההזדמנות וללמד אותם על תזונה נכונה והיגיינה במטבח. גם כאן, התאימו את הנושא והרמה למשתתפים.

ייחודיות של כל נכד וזמן איכות אישי

לפעמים ייתכן שיש ערך לקיום פעילויות בלעדיות עם נכד אחד בלבד. זה מאפשר לכם להתמקד בקשר האישי עם כל נכד ולהרגיש מחוברים זה לזה באופן מעמיק יותר. דאגו לקדם את היכולות הייחודיות של כל נכד ולהביע עידוד ותמיכה תוך כדי. השתתפו בפעילויות המועדפות עליהם וחגגו יחד את ההישגים שלהם. זה יחזק את הקשר וישפר את הביטחון העצמי של הילדים. תוכלו במסגרת זו להגיע איתם לחוג הקבוע שלהם או לעשות איתם כל פעילות פנאי שהם אוהבים. 

קשר ממרחק

אם אינכם חיים בקרבת הנכדים והנינים, נסו להישאר בקשר באמצעות טכנולוגיה. קיימו שיחות וידאו קבועות, שלחו הודעות טקסט וכדומה כדי לקיים קשר מתמשך ומשמעותי.

שיתוף תובנות חיים

כל אחד יכול ללמוד מהניסיון ומהחכמה של הדורות הקודמים. שתפו עם הנכדים והנינים את תובנות החיים שקיבלתם במהלכם גם אם זה לא נראה לכם תמיד רלוונטי. התובנות האלה יכולות להיות ערכים שונים שאימצתם, טיפים מעניינים להתנהלות בחיים (עבודה, זוגיות, חברויות ועוד), תובנות חשובות ועוד. 

קבלה והבנת עולמם של הצעירים

כסבים וסבתות, חשוב לקבל ולהבין את השינויים התרבותיים והטכנולוגיים שמשפיעים על חיי הנכדים והנינים שלנו. נסו להתעדכן במה שקורה בעזרת קריאה, שיחות עם ההורים ושיתוף הנכדים והנינים עצמם. כך תוכלו ליצור קשר משמעותי עם הדור הצעיר יותר ולהבין את עולמם. גם אם אתם לא מבינים לגמרי את כל הניואנסים והמושגים, עדיין זו יכולה להיות פעילות מהנה ואיכותית בה הם משתפים אתכם.

הקשבה פעילה

להקשיב בצורה פעילה ומלאת תשומת לב הוא כלי עוצמתי ליצירת קשרים עמוקים. שאלו את הנכדים והנינים על החוויות שלהם, התחביבים שלהם ועל דעותיהם. עידוד שיח משמעותי יסייע לפתח קשר בין הדורות. 
 
לסיכום, יצירת קשרים חזקים עם הנכדים והנינים מחייב זמן, מחשבה ומאמץ, אך התוצאות הן בלתי נשכחות ומשמעותיות לכם ולהם. על ידי קיום פעילויות שונות, תוכלו ליצור זמן איכותי עם הנכדים והנינים ולהעמיק את הקשרים המשפחתיים. השקיעו בקשרים אלו כדי להבטיח שמורשת המשפחה תימשך לדורות הבאים.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם