טיפול סיעודי

טיפול סיעודי
רבים מהמבוגרים שהם מעל גיל 65 עלולים למצוא את עצמם עם השנים כשהם נזקקים לעזרה במשימות היומיומיות הרגילות כמו אכילה, רחצה, התלבשות, עריכת קניות, בישול וכדומה. אבל כאשר בני המשפחה הצעירים יותר מתגוררים הרחק מההורים המבוגרים, או כאשר הם לא יכולים לעזור בגלל סיבות אחרות – עולה הצורך לחפש אפשרויות אחרות, טובות יותר לטיפול בהורה המבוגר.
מבוגרים רבים שהם עצמאיים ובריאים מעדיפים להמשיך להתגורר בביתם או לעבור למסגרת של דיור מוגן שמציעה רמת דיור גבוהה ומספקת את כל צרכיהם הבריאותיים, הבטיחותיים, התרבותיים והחברתיים של הדיירים, כמו בית גיל פז.
האפשרות להמשיך ולחיות בבית הפרטי כל החיים היא לא תמיד הבחירה הטובה ביותר, גם כאשר לאדם המבוגר יש קשיים כלכליים. כאשר החיים קרבים לסופם, אנשים מבוגרים רבים זקוקים לטיפול ולסיעוד שהבית הפרטי אינו יכול לספק באופן בטוח. למצוא עובדי סיעוד שיגיעו לביתו של האדם המבוגר יכולה לפעמים להיות סיוט, ובני משפחה מתמודדים לא פעם עם הפער בין הטיפול הרצוי והמצוי, גם כשמדובר בעובד סיעודי מסור.
האתגר קשה פי כמה וכמה כאשר בדרך כלל רובנו לא חושבים עד הסוף על האפשרויות שעומדות בפנינו לפני שהבריאות שלנו מתחילה להתדרדר. התדרדרות זו עלולה להפוך את החזרה לחיים בבית בלי עזרה כלשהיא, ללא מציאותית.
מבוגרים רבים שמתגוררים בביתם ומתפקדים באופן עצמאי זקוקים לעזרה חיצונית הרבה לפני שהם נזקקים לסיעוד במשך 24 שעות ביממה. חשוב להבין שלפעמים אפילו מדרגות מהוות מכשול שהאדם המבוגר אינו יכול להתגבר עליו. היום, קיים מגוון של חלופות לסיוע, לטיפול ולדיור שעונה על הביקוש של האוכלוסייה המבוגרת ועל הצרכים שלה.
 

מגוון האפשרויות לטיפול סיעודי

לפני שקובעים מהי הבחירה האופטימאלית לבן המשפחה המבוגר, חשוב להבין בדיוק את הצרכים שלו. יש מבוגרים שזקוקים רק לסיוע קל בבית בבישול, בעריכת קניות ובניקיון, ואחרים שנמצאים במצב קשה יותר, נזקקים להשגחה מקצועית רפואית צמודה.
 

טיפול סיעודי למבוגרים בביתם

טיפול סיעודי במסגרת הבית הפרטי ניתן למבוגרים שאינם נזקקים להשגחה רפואית צמודה. אנשים אלה יכולים להמשיך להתגורר בביתם וזקוקים לעזרתו של מטפל סיעודי מספר שעות במשך היום, או לאורך כל היום, בעבודות הבית. בחירה זו, בעיקר כאשר המבוגר נצרך לטיפול סיעודי בכל שעות היום, היא נוחה למדי מהבחינה הכלכלית. כדי שהטיפול יהיה מסור ואמין, רצוי לבחור מטפל שמועסק על ידי סוכנות אמינה ובעלת מוניטין.
מומלץ לבחור במטפל סיעודי שבידיו המלצות שמעידות גם על ניסיון קודם, ושהוא דובר את שפתו של המטופל כי תקשורת טובה בין השניים תבטיח גם שמטופל יקבל את הטיפול הסיעודי המתאים לצרכיו.
 

טיפול סיעודי במחלקה סיעודית

גם כאן עומדות בפניכם אפשרויות שונות. ניתן למצוא מחלקות סיעודיות בבתי אבות, בבתי חולים, בבתי אבות סיעודיים ואפילו בדיור מוגן. בית גיל פז מציע מחלקה סיעודית ברמה גבוהה עם טיפול רפואי וסיעודי מקצועי ומסור, ברישיון משרד הבריאות. בית גיל פז מאפשר לדייר הסיעודי להמשיך לקבל את הטיפול מהמטפל שטיפל בו בביתו.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם