חיי קהילה בגיל מבוגר

חיי קהילה בגיל מבוגר
בגיל מבוגר ישנה חשיבות גבוהה בדאגה לקיום חיי קהילה עשירים ככל הניתן, כפתרון לא רק להתמודדות עם השינויים והתהליכים השונים המתרחשים בגיל הזה, אלא גם למציאת אושר, הנאה ותחושת שייכות. במאמר זה נבחן את חשיבות חיי הקהילה בגיל מבוגר ותרומתם לחיוניות ולחיים של הנאה. 

מה המשמעות של קהילה בגיל מבוגר

באופן טבעי חיי הקהילה בגיל מבוגר עוברים שינוי ולעיתים אף טלטלה. הקהילות השונות אליהן הורגלנו ברוב חיינו כגון עבודה, חברים ומשפחה, משתנות ולהלן מספר דוגמאות:
 • אנו יוצאים לגמלאות כך שהקשרים מהעבודה עלולים להיעלם אם לא נשמור על קשר הדוק
 • חברים קרובים מהשכונה יכולים לעבור למסגרות דיור אחרות
 • בני המשפחה מתבגרים אף הם ומוצאים את עצמם עסוקים יותר ויותר בחיי היום-יום שלהם
אחד הקשיים שעלולים לצוץ מול העניין הקהילתי, הוא שכיוון שיש יותר זמן פנוי אחרי היציאה לפנסיה, נראה שצריך למלא אותו ביותר פעילויות וליזום מפגשים על מנת לא לחוש בדידות והתרחקות. אחרת, הדבר עלול להגביר את הסיכוי להופעת דיכאון, ירידה קוגניטיבית ועוד. חיי קהילה לעומת זאת יכולים לספק תמיכה רגשית, תמיכת שייכות, וכמובן גם תמיכה ממשית פיזית בכל עת שקם צורך בקבלת עזרה מהזולת. 

איפה אפשר למצוא קהילה תומכת בגיל מבוגר

חיפוש קהילה תומכת בגיל מבוגר דורש לקחת החלטה ראשונית בעניין ורצון לעשות זאת. העיקר לא להישאר בחוסר מעש בבית. מאוד קל למצוא קהילות תומכות, הן לרוב נמצאות סביבכם כל הזמן ומונגשות לכם במגוון אופנים:
 • מתנ"סים ומרכזי אזרחים ותיקים באזור מגוריכם מציעים שלל פעילויות ושירותים, כולל אירועים חברתיים, מפגשים, משחקים, חוגי התעמלות, הסעות ועוד, ולרוב הם אף ייעודיים לקהל מבוגר. 
 • חוגים הקיימים כמעט בכל נושא שניתן להעלות על הדעת – רק חשבו מה מעניין אתכם ובחרו חוג (או כמה) בהתאם. ניתן גם לבחור בחוגים מחוץ לתחומי העניין המוכרים לכם ולגלות הנאות חדשות. 
 • קהילות מקוונות מאפשרות להתחבר לאנשים אחרים, בדרך של ערוצים חברתיים, אפליקציות ייעודיות וכדומה, ויכולים לעזור ביצירת הקשרים הראשוניים. חשוב להדגיש כאן כי המטרה צריכה להיות הגעה למפגשים אמיתיים ולא רק וירטואליים. 
 • התנדבות במסגרות שונות יכולה להיות דרך נהדרת למצוא חיי קהילה תוך כדי נתינה והזדמנות לפגוש אנשים חדשים.
 • בתי דיור מוגן נולדו כפתרון מצוין לקיום חיי קהילה עשירים לגיל המבוגר העצמאי. בדיור מוגן מקבלים סביבת מגורים פרטית לצד חיי חברה תוססים ממש מעבר לדלת, במתחם עצמו. כל השירותים והפעילויות בדיור המוגן מאפשרים זאת באופן קל וטבעי, עם אנשים כמוכם שרק מחפשים להעשיר את חייהם. 

אילו פעילויות אפשר לעשות במסגרת חיי קהילה בגיל מבוגר

כאמור קיים מבחר באמת עצום של אפשרויות כך שתוכלו בקלות למצוא משהו שמתאים לכם. רק צריך לחפש ולבחור. בין האפשרויות הרבות ניתן למצוא:
 • קבוצות פרלמנט בשכונה שלכם
 • משפחה – לא תמיד זה מובן מאליו וכאשר הילדים והנכדים מתבגרים אף צריך להשקיע יותר בקיום מפגשים ופעילויות משותפות. עשו את המיטב בשמירה על קשר הדוק עם בני המשפחה, עזרו ככל הניתן, השתדלו לחגוג ימי הולדת וחגים יחד ועוד.
 • חוגי עיוניים וקבוצות לימוד קיימות בשלל נושאים, הם יכולים להיות בחינם או בתשלום, כולל אפילו אוניברסיטאות ומכללות המציעות מסלולים למבוגרים. 
 • חוגי ספורט, התעמלות, הליכה, מועדוני ספורט ועוד.
 • קבוצות תמיכה ייעודיות לנושאים שונים קיימות במסגרות שונות. 
 • קבוצות מטיילים להנאה משותפת מטיולים במקומות מגוונים המותאמים לגיל שלכם, בארץ ובעולם.
 • קבוצות תחביבים, מבשלים ביחד, רואים סרטי קולנוע ונפגשים לשיחות על קפה ועוגה, תיאטרון, ביקור במוזיאונים, בחפירות ארכיאולוגיות, קונצרטים והופעות, מסעדות, ביקור ביקבים עוד.
 • אירועים חברתיים שונים, פתיחות גלריות, אירוע התרמה, אירועים הקשורים לפעילות התנדבותית, אירועים שונים בסביבה שלכם. 

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם