חיים עצמאיים בגיל הרביעי

חיים עצמאיים בגיל הרביעי
הגיל הרביעי משופע באתגרים הנובעים מעצם הגיל וממצבנו. אבל בין כל האתגרים הללו, עדיין אפשר לשמור על אורח חיים עצמאי ומלא, כמעט ללא עזרה בכלל.
כדי לשמור על העצמאות הזו, הכנו לכם מאמר עם טיפים שיכולים לסייע לכם להתכונן לקראת הגיל הרביעי. המשיכו לקרוא.

האם אפשר לחיות חיים עצמאיים בגיל הרביעי

ככל שתוחלת החיים הולכת ומתארכת, כך גם יש ליותר ויותר מבוגרים בגיל הרביעי אפשרות לניהול חיים עצמאיים ומלאים. שירותי הרפואה וסל התרופות (במיוחד בארץ) הם מתקדמים מאוד ולכן מבוגרים רבים יכולים להגיע לגיל הרביעי כאשר הם בריאים ומתפקדים באופן מלא בחיי היום-יום.
חלק מהמבוגרים נעזרים מדי פעם בשירותי עזרה בבית על מנת להקל על עצמם, אבל את רובן הגדול של הפעולות היום-יומיות הם מסוגלים לבצע בעצמם – היגיינה, לבוש, בישול, התניידות (ברכב או בתחבורה ציבורית), טיפול בבית וטיפוחו, סידורים שונים ועוד.

מה יכול לסייע לעצמאות פיזית בגיל הרביעי

העצמאות הפיזית בגיל הרביעי תלויה בתפקוד הגוף. ככל שהגוף יותר בריא וחזק כך נוכל לבצע יותר פעולות בקלות. ישנם 3 דברים עיקריים שמבוגרים יכולים לעשות על מנת לחזק את גופם:
 • תזונה בריאה ומותאמת: ככל שהמזון שייכנס לגוף יהיה בריא יותר ותואם את מצב הגוף, כך הגוף יפיק ממנו יותר ויישמר לזמן רב יותר. מאוד חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע כגון תזונאים / דיאטנים המתמחים בגיל השלישי והרביעי כדי לקבל רשימת מזונות שתתאים לנו באופן אישי.
 • מעקב רפואי: מומלץ שיהיה לנו רופא משפחה שינהל את התיק הרפואי במקצועיות ויפנה לבדיקות ורופאים מומחים לפי הצורך. כמו כן ישנן מגוון בדיקות תקופתיות שיש לערוך כדי לוודא את התפקוד הגבוה של הגוף, ולאבחן מחלות ומצבים במידה ומופיעים.
 • פעילות גופנית מותאמת: הגוף בכל גיל צריך לזוז בהתאם ליכולות שלו, ופעילות גופנית מותאמת אישית יכולה לסייע לו להישאר חיוני. גם כאן, מומלץ להיעזר באיש מקצוע מתחום האימון הגופני המתמחה בגילאים מבוגרים, כדי שיוכל להתאים לנו את הפעילות הנכונה מבלי שניפצע או ניפגע. 

איך שומרים על עצמאות מנטלית בגיל הרביעי

העצמאות המנטלית בגיל הרביעי תלויה בעיקר בתפקוד המוח. על תפקוד המוח ניתן לשמור באמצעות אימונו. כלומר, ישנו מגוון של פעילויות שאפשר לעשות כדי שהמוח יתפקד ברמה גבוהה. הנה כמה דוגמאות:
 • פתרון תשבצים וסודוקו
 • קריאת ספרים ועיתונים
 • פעילות חברתית הכוללת שיחה עם אנשים אחרים
 • למידה חדשה באמצעות הרצאות פרונטליות או אונליין
 • פעילות יום-יומית הכוללת הצבת מטרות והשגתן
 • נגינה
 • משחק ברידג' או שחמט
 • שינה סדירה של כ-7-8 שעות בלילה
ככל שתדאגו לבצע פעילויות אלו או לפחות חלק מהן, כך תוכלו לשמור על תפקוד המוח ועל עצמאותכם לאורך זמן.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם