חיים עם משמעות בגיל השלישי והרביעי

חיים עם משמעות בגיל השלישי והרביעי
מציאת משמעות בחיים היא תכונה אנושית מאוד, ופילוסופים רבים לאורך ההיסטוריה האנושית דנו בשאלה "מהי משמעות החיים". אין בכך פלא לכן שגם בגיל השלישי והרביעי, לחיים עם משמעות יש חשיבות לא מבוטלת.

חיים עם משמעות בגיל מבוגר - מה זה אומר

חיים עם משמעות בגיל מבוגר היא למעשה התחושה שקיימת משמעות בחיינו, תחושה של סיפוק מהחיים ושאנו שווים ותורמים. לאורך החיים אנו מוצאים משמעות בדברים רבים, עבודה, משפחה, חברים, התנדבות, דת, לימוד ועוד, וכאשר מגיעים לגיל מבוגר לעיתים הרבה מהדברים שנתנו משמעות לחיינו משתנים מסיבות שונות ומגוונות. כבר יש פחות צורך לדאוג לילדים, לרוב כבר לא יוצאים לעבוד, לעיתים גם מעגלי החברים מצטמצמים, ולכן אנו מחפשים משמעויות חדשות לחיינו.
קיימים מחקרים המעידים שאנשים מבוגרים המרגישים שחייהם משמעותיים, נמצאים במצב טוב בהרבה בכל ההיבטים. חיים עם משמעות תורמים באופן חיובי מאוד לבריאות, לתחושת האושר, לרמת הפעילות, לאיכות השינה, להעלאת מצב הרוח ועוד. לחיים עם משמעות יש השפעה כללית חיובית אשר שומרת עלינו ואף יכולה להאריך את חיינו. 

פעילויות בגיל השלישי והרביעי להרגשת נחיצות ויעילות 

באופן כללי מאוד, הכל מתחיל מעשייה. עשייה תורמת לחיים משמעותיים. עשייה יכולה להיות שונה בין אדם אחד לשני וכן סוג העשייה אשר תורמת ליצירת משמעות בחיים בגיל מבוגר. 
חשוב לכן להיות פעילים, לא להישאר בבית שלא לצורך, לראות פחות טלוויזיה, לצאת ולבלות יותר זמן עם אנשים אחרים, משפחה, חברים ועוד. לחלק מהמבוגרים, זה כבר יהיה מספיק על מנת לספק להם משמעות בחייהם, אחרים אולי ירצו לעשות צעדים נוספים. נושא הנתינה והתנדבות למשל הם דרך מעולה לחיים עם משמעות. לרובנו יש ידע, ניסיון, הרבה זמן ולעיתים גם יכולות כספיות שכדאי לנצל לטובת מטרות נעלות. ניתן להתנדב עם גופים וארגונים שונים, לתת שיעורים בחינם, לספק ייעוץ בחינם, לעזור לאנשים, לבשל לאחרים, לתמוך במשפחה ועוד. לא חסרות אפשרויות לסייע וללא ספק זה יעזור לאחרים וגם לכם. 

פעילויות בגיל מבוגר להנאה והעלאת מצב הרוח 

לחיים משמעותיים יש פנים רבות, כאמור כל אחד יפרש זאת מעט אחרת, אבל בסופו של דבר, עשייה היא המפתח, ולכן כל עשייה היא מבורכת, גם כזו שמכוונת לעצמכם. 
עם העלייה בזמן הפנוי שלכם כדאי להתחיל להשתתף בפעילויות שגורמות לכם להנאה ככל הניתן. 
לדוגמה מומלץ להצטרף למסגרות שונות של חוגים למבוגרים בהתאם לתחומי העניין שלכם, וגם לכאלה שלא חשבתם שתעשו ועכשיו יש לכם זמן לנסות ולהתנסות. כיום קיים היצע רב ביותר של חוגים, ספורט, הרצאות, מלאכה, אמנות, שפות, תיאטרון, קולנוע, פוליטיקה, היסטוריה, יהדות, משחקים, בישול ועוד. אין כל ספק שאם רק תתעניינו תמצאו במהרה מספר חוגים מתאימים. 
דרך נוספת להגביר את משמעות החיים היא לטייל, בכל אופן בו תבחרו בין אם לבד, בזוג או בטיולים מאורגנים, בארץ ובחו"ל. טיולים הם דרך נהדרת לא רק לראות מקומות ונופים חדשים אלא גם ללמוד על תרבויות ולפגוש אנשים חדשים, דברים שנותנים סיפוק רב.
צאו למסעדות ובתי קפה עם חברים ומשפחה, השתתפו בפרלמנט השכונתי שלכם, צאו להצגות, לקונצרטים והופעות, לכו לרקוד, התחברו מחדש עם חברי ילדות, צבא ועוד. התחילו ללמוד דברים חדשים, לבשל, לצייר, לפסל, שפה חדשה, לנגן ועוד. אף פעם לא מאוחר ללמוד ועצם הלמידה תסב לכם סיפוק רב. 
שמרו על גוף בריא, תזונה נכונה, פעילות גופנית מתאימה, לכו לקבוצת יוגה, טאי צ'י, פילאטיס ועוד. גוף בריא לא רק תורם לבריאותכם הפיזית הכללית אלא גם לבריאות נפשכם. 

החשוב ביותר הוא להיות פתוחים לחוויות, לאנשים, לרצות לעזור לאחרים, להיות מסופקים ממה שיש לכם עם רצון לעשות עוד. 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם