חוק דיור מוגן

חוק דיור מוגן
המעבר לדיור מוגן אינו רק שינוי בסגנון החיים, אלא גם מהלך עסקי. לכן, לפני שאתם חותמים על חוזה, קחו בחשבון שכמו בכל מהלך עסקי, גם במהלך של מעבר לדיור מוגן יש היבטים כספיים שמשולבים בהם היבטים חוזיים משפטיים.
 

דיור מוגן כמהלך עסקי

דיור מוגן הינו קומפלקס של דירות שבו כל דייר רוכש יחידת דיור יחד עם מגוון של שירותים ופעילויות חברתיות ותרבותיות. דיור מוגן מיועד לבני גיל הזהב שמחפשים סביבת מגורים קהילתית, שקטה, בטוחה ומהנה. רכישת זכויות מגורים בדיור מוגן כרוכה בתשלום כספי ובהסכמים עם החברה שמנהלת את הקומפלקס.

המסלול הכספי הנפוץ במרבית העסקאות וההסכמים מכונה בעגה המקצועית "מסלול הפיקדון הנשחק". כלומר, זכות הדייר נקנית לאחר הפקדת סכום ראשוני (שנשחק בשיעור מסוים כפי שנקבע בהסכם ולפי גובה ההפקדה), כאשר יתרת הסכום מוחזרת לדיירים במידה שהם עוזבים את המגורים, או ליורשיהם במידה שנפטרו במהלך השהות בדיור המוגן. בנוסף להפקדה הראשונית משלמים הדיירים גם דמי אחזקה חודשיים.
 

הבטחת כספי הפיקדון

הנהלת הדיור המוגן אינה מפקידה את סכום הכסף בקרן או בפיקדון כלשהו, אלא משתמשת בכספי ההפקדה להוצאות הניהול השוטפות של העסק, כגון החזר הלוואות לבנק.
כדי שכספי הפיקדון יישמרו והדייר לא יעמיד את כספו בסכנה, רצוי שיבטיח את זכויותיו בנכס כך שכספו יובטח בכל סיטואציה עסקית מורכבת.

בפני הדייר עומדות האפשרויות הבאות:
  • ערבות בנקאית.
  • רישום הערת אזהרה בטאבו על יחידת הדיור שלהם.
  • העברת יחידת הדיור על שם הדייר
  • ביטוח כספי הפיקדון.
 

חוק דיור מוגן

בשנת 2009 הוגשה הצעת חוק בנושא חוק דיור מוגן, שנועד בין היתר להבטיח את כספי הפיקדון מפני פשיטת רגל של בעלי העסק. החוק מחייב את הנהלת הדיור המוגן להבטיח את כספי הדיירים על פי חוק ולא רק על פי יכולת המשא ומתן של הדיירים.

החוק מחייב את ההנהלה שמפעילה את הדיור המוגן לפעול באחת מחמש הדרכים הבאות:
  • לתת ערבות בנקאית לדיירים.
  • לשעבד את יחידת הדיור או את החלק היחסי של הקרקע שעליו היחידה בנויה, לטובת הדיירים בקומפלקס.
  • לרשום הערת אזהרה בטאבו לגבי יחידת הדיור.
  • להעביר את הבעלות ואת כל הזכויות ביחידת הדיור על שם הדיירים.
  • לבטח את יחידת הדיור כאשר הדיירים רשומים בפוליסה כמוטבים.
על מנת לשמור על זכויות הקשיש לקיום בכבוד, קובע החוק שכל הוראות החוק שכלולות ב”חוק מכר הדירות”, יחולו גם במקרה זה, עם שינויים שמתאימים לאופי העסקה. לדוגמה, תקופת השכירות תכלול לא רק את התקופה של עשרים וחמש שנה ויותר, אלא גם תקופות שכירות של למעלה מחצי שנה. זאת, על מנת להבטיח שהקשישים יקבלו את כספם גם במקרה שבו הם החליטו לצאת מהדיור המוגן לאחר תקופת שהות קצרה ומכל סיבה שהיא.

למידע נוסף: דיור מוגן מחירים בגיל פז

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם