חוזה דיור מוגן

חוזה דיור מוגן
מבוגרים רבים שזכו, התבגרו והגיעו בשעה טובה לגיל הפרישה, מוצאים את עצמם חיים לבדם בבית גדול שהתרוקן מהילדים שכבר הקימו לעצמם משפחות משלהם. פתאום משתנים להם החיים. פנסיונרים טריים מוצאים את עצמם עוברים בבת אחת מחיי עבודה פעילים ועמוסים, לימים ארוכים, ריקים ושוממים, והם מחפשים דרכים למלא את הזמן בתוכן ובעניין שיאפשרו להם להמשיך לחיות באורח חיים איכותי, מעניין וחיוני.

לא מעט מחקרים עוסקים במחלה השכיחה ביותר בקרב אוכלוסיית המבוגרים והיא הדיכאון. מטבע הדברים אנשים מבוגרים מאבדים עם השנים את חבריהם ולעיתים גם את בני או בנות זוגם, ומוצאים את עצמם חיים לבד ובבדידות בביתם הפרטי.

לאור דברים אלה אפשר להבין מדוע מעדיפים היום מבוגרים רבים לעבור להתגורר בדיור מוגן. המגורים במסגרת שכזו מאפשרים להם להיחלץ מהבדידות ומסכנת הדיכאון, ולחיות בקרב קהילה מגוננת ומחבקת שמאפשרת להם איכות חיים משמעותית יחד עם רמת חיים גבוהה ונוחה.

למרות כל היתרונות האלה, חשוב לקחת בחשבון שמגורים בבית דיור מוגן מצריכים גם השקעה כלכלית לא פשוטה. בעצם מדובר בחוזה נדלן לכל דבר ועניין. ואכן, לעיתים קרובות החוזה בין הדייר לדיור המוגן מסובך לא פחות מאשר רכישת דירה או בית. לכן, יש המדקדקים וממליצים לא לעשות שום צעד בלי ליווי של עורך דין מומחה בתחום, שיוכל לייעץ לדייר לבחור בעסקה הטובה ביותר עבורו. חשוב להיות מודעים לכך שבמקרים רבים אפשר להגיע להסכם עם ההנהלה באשר לתשלומים עבור הדיור המוגן, וטוב לדעת זאת לפני החתימה על החוזה.

כיוון שטווח המחירים של הדיור המוגן הוא רחב מאד, ותלוי במספר דברים כמו במיקום של הבית וברמת היוקרה שלו, מומלץ מאד למצוא דיור מוגן שמתאים לאמצעים הכלכליים של הדייר. חשוב שהדייר יחתום על חוזה שיוכל לעמוד בו מבחינה כספית.
 

מה צריך לבדוק לפני חתימה על חוזה בדיור מוגן

חשוב לבדוק את מסלולי התשלום האפשריים למימון הדיור המוגן, כמו:
  • מסלול הפיקדון – הכוונה היא להפקדה של סכום כסף מסוים שנשחק במשך השנים. בנוסף לסכום זה הדייר משלם גם תשלומים חודשיים למימון סל השירותים שמציע הדיור המוגן לדיירים (החל משירותי בריאות וניקיון וכלה בשירותי חברה ותרבות).
  • מסלול דמי כניסה – סכום הפיקדון הראשוני נמוך יותר ולכן השחיקה של הסכום בכל חודש מהירה יותר. גם כאן על הדייר לשלם תשלומים חודשיים למימון השירותים שהוא מבקש לקבל בבית המוגן.
  • מסלול פיקדון מופחת – במקום תשלום של מלוא סכום הפיקדון, הדייר יכול לשלם רק חלק מהפיקדון ובתמורה לכך יגדלו התשלומים החודשיים.
כמובן שחוזה הדיור המוגן כולל לא רק את ההיבט של יחידת הדיור, אלא גם את מגוון השירותים השונים שמציע הבית לדייריו. גיל פז מציע לדיירים שמעוניינים בכך, הסכם "הכול כלול” שמאפשר לחתום על חוזה שכולל את כלל השירותים והמתקנים שמציע הבית. כך יכול הדייר לחיות בבית וליהנות בחופשיות וללא מחשבה מוקדמת מכל המתקנים והפעילויות שמפעיל הבית.

מומלץ מאד לבדוק היטב שבחוזה מופיע גם סעיף שמדבר על החזר כספי לדייר או לבני המשפחה שלו במקרה שהדייר מחליט לעזוב את הבית, או חס וחלילה נפטר.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם