חוגים לגיל הזהב

חוגים לגיל הזהב
היום הטלוויזיה מוצפת בפרסומות למוצרים שיעצרו את הזקנה ויצעירו אותנו בעשרים שנה… אבל האם יש אמת בפרסומים אלה? בדרך כלל אנחנו לא חושבים בהגיון ולא עוצרים לרגע כדי לבחון את הדברים, אלא ממהרים לרוץ לחנויות שיספקו לנו את המוצרים האלה. לכן, עד שנהיה באמת משוכנעים שמוצרי אנטי אייג’ינג אלה אכן משפיעים, כדאי שנפנה את זמננו לפעילויות שבודאי יעזרו לשמור על גוף ונפש בריאים וחיוניים.

יש מי שחושבים שאפשרויות הבחירה בפעילויות השונות שעומדות בפני אנשים מבוגרים, הן מוגבלות ומצומצמות ככל שמזדקנים. אמנם, יש הרבה אמת באמירה: "הראש רוצה אבל הגוף לא יכול”, עם זאת עדיין יש מגוון של פעילויות במסגרת חוגים לגיל הזהב שמציעים גופים כמו המתנ”ס המקומי, מועדוני קשישים או בית דיור מוגן שניתן להשתתף בהן.
 

איך פעילות בחוגים למבוגרים יכולה לשמור על צלילות

ככל שהשנים עוברות חשוב לשמור על פעילות מחשבתית שתורמת לאדם להרגיש שהוא עדיין צעיר. לשכב כל היום במיטה או לרבוץ מול הטלוויזיה פשוט יגרמו לתחושה של זקנה והזנחה. גם כשמתבגרים חשוב שכל יום יהיה משהו שנוכל להתרגש ממנו וכך לשמור על ראש בריא ורענן.

למשל, עיסוק פשוט בפתרון תשבצים יכול לשמור על הזיכרון ועל תהליך מחשבתי צלול. הניסיון להיזכר ולדלות את הידע השמור במוח הוא תרגיל מנטלי מצוין, בעיקר לאור העובדה שלאנשים מבוגרים יש בנק עצום של ידע וזיכרון. את העיסוק בתשבצים אפשר להרחיב מעבר לעיתון היומי ולמצוא מגוון רב של תשבצים וחידות הגיון גם באינטרנט.

לא מעט רשויות מקומיות מבינות היום את החשיבות של פעילויות פנאי גם בגיל השלישי. זוהי אוכלוסייה של אנשים שבילו את רוב חייהם בעבודה ומשיצאו לגמלאות הם מצאו עצמם חסרי מעש. כתוצאה מכך הם עלולים לשקוע לתוך חיים ריקניים, משעממים וחסרי חיוניות ומשמעות ומכאן הדרך לדיכאון קצרה…

קשישים באזור השרון, לדוגמה, לוקחים חלק במגוון רב של חוגים למבוגרים בכפר סבא. קשת הפעילויות שמציעה העיר מאפשרת לכל מבוגר למצוא את התחום המתאים לו, בין אם מדובר בפעילות פיזית – גופנית, ובין אם בפעילות שמאתגרת את היצירתיות והמחשבה.

בגיל הזהב עדיין לא מאוחר ללמוד שפה חדשה, או לחזק את הידע הקיים בשפה זרה. ואמנם בצד לימודי אנגלית שהם פופולריים ביותר, מבוגרים בוחרים גם ללמוד במסגרת של חוג יידיש בכפר סבא ובכך להיזכר ולהחיות את השפה מבית אבא.

כפר סבא מפעילה מספר רב של חוגים לגיל הזהב שמתקיימים במרכזי יום ובמועדונים לקשישים בעיר. המבוגרים יכולים לבחור בחוגים כגון: הרצאות במגוון נושאים עיוניים, טיולים, התעמלות, ריפוי בעיסוק, טיולים, מחשבים, לימוד אנגלית, לימוד יידיש וגינון.

דיירי בית גיל פז בכפר סבא נהנים משלל פעילויות שמתקיימות בבית עצמו, כמו: האזנה מודרכת למוזיקה, מקהלה, סדנת תיאטרון, ריקודי עם וריקודי שורות, התעמלות לרבות התעמלות במים, פלדנקרייז יוגה, חוג אנגלית וחוג יידיש, משחקי חשיבה, שחמט וברידג’.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם