זוגיות חדשה בגיל מבוגר - האם לערוך הסכם ממון

זוגיות חדשה בגיל מבוגר - האם לערוך הסכם ממון
מאמר זה מביא מידע כללי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ משפטי מקצועי
 
אין ספק כי לחיות בזוגיות טובה הוא דבר מבורך בכל גיל. בגיל מבוגר, הבדידות היא אחד האויבים הגדולים וזוגיות במידה רבה יכולה לסייע בהפחתת תחושת הבדידות. לעיתים זוגות מתגרשים, וגם נהנים מזוגיות חדשה לאחר מכן, לא תמיד עם נישואין, אלא בחיים משותפים. לכך יכולות להיות השלכות שונות וגם משפטיות. על כן חשוב להיות מודעים לבעיות אפשריות שיכולות להיווצר מזוגיות עם או בלי נישואין, מאחר ויכולות להיות לכך השלכות מרחיקות לכת על בן או בת הזוג ועל הילדים.  

איך מוצאים זוגיות חדשה בגיל מבוגר 

קודם כל, צריך לרצות זוגיות. ככל שמתבגרים רוכשים הרגלים שונים ופחות מוכנים להתפשר, דבר שיכול למנוע את האפשרות של זוגיות בגיל מבוגר. לכן חשוב להיות עם ראש פתוח, לקבל את העובדה שזוגיות מצריכה השקעת מאמצים, פשרות, שינויים שונים, אך היא גם מביאה הרבה ברכה.
הסתכלו על מה שאתם הולכים לקבל ולא על מה שאולי תפסידו. היו גמישים, ואל תהססו להיפגש עם בני/בנות זוג פוטנציאליים, גם אם התחושה הראשונית שלכם היא שהם לא מתאימים לכם. השקיעו זמן להיכרות עם האדם השני לפני שאתם מגבשים דעה והחלטה. לא צריכים להיות גם רציניים מדי, אתם ממש לא חייבים להתחתן (בטח לא זמן קצר אחרי ההיכרות), אפשר גם לקחת את הזמן להכיר יותר, אפילו לגור יחד תקופה לניסיון. אם לא תנסו לבטח זה לא יקרה ולא תדעו אם הייתה יכולה להיות לכם זוגיות טובה.
כיום קל מתמיד להכיר בני או בנות זוג שמעוניינים בזוגיות. אפשר לבחור בדרך הישנה של בליינד דייט, אפשר להשתתף בפעילויות שונות ושם להכיר אנשים, אפשר לבקש מחברים ומכרים, משפחה ועוד אם מכירים מישהו או מישהי שיכולים להתאים לכם (אל תציבו יותר מדי תנאים), ואפשר גם להשתמש באתרי הכרויות למבוגרים, אתרים או אפליקציות להיכרויות במחשב או טלפון הנייד (אם אינכם בטוחים איך, תמיד אפשר לבקש עזרה מאחד הנכדים למשל). מומלץ לבחור בגישה רב ערוצית, ולנצל כל הזדמנות אפשרית כדי להגדיל את הפוטנציאל. צריך גם קצת מזל כדי לפגוש את האדם הנכון בזמן הנכון אך שום דבר לא יקרה אם פשוט לא תנקטו בפעולות. 

מה אומר חוק יחסי ממון בישראל לגבי זוגיות ללא נישואין

חוק יחסי ממון חל על בני זוג נשואים כחוק והוא קובע כיצד יחולק הרכוש בעת גירושין. 
החוק קובע כי זכותו של כל אחד מבני הזוג למחצית מן הזכויות שנצברו על ידי בן זוגו החל מיום נישואין ועד למועד הקובע, ובכלל זה זכותו למחצית זכויות סוציאליות ממקום העבודה. הזכות ניתנת למימוש רק בעת הבשלתה. כלומר נקבע כי כל צד זכאי למחצית שווי הזכויות הפיננסיות של משנהו: קופות גמל, קרנות השתלמות וחסכונות שנצברו על ידו מיום נישואיהם ועד ליום הגשת תביעת גירושין.
על אף האמור לעיל, על ידועים בציבור יכולה לחול חזקת שיתוף (אך יהיה על התובע להוכיח זאת בבית משפט). ככלל, על פי פסיקת בית המשפט במרוצת השנים, בני זוג ידועים בציבור עשויים להיחשב כבעלי זכויות זה ברכושו זה של זה, במקרה של פרידה. במקרים מסוימים ובהתאם לנסיבות, ייתכן אף שיתוף גם אם הרכוש רשום על שם אחד מבני הזוג בלבד. החזקה לרוב חלה על בני זוג המקיימים חיים משותפים וכן משק בית משותף, וכן ששניהם תורמים להתנהלות המשותפת.

חשיבות הסכם ממון כאשר זוגיות הופכת לרצינית וממושכת בגיל מבוגר

כאשר זוגיות הופכת לרצינית, ללא נישואין, בגיל מבוגר, הדבר יכול להיות מתורגם למצב של ידועים בציבור. מאחר ויכולה לחול חזקת שיתוף במצב זה, חשוב להסדיר הסכם ממון או הסכם לחיים משותפים בין בני הזוג על מנת להבטיח כי לא יווצרו בעיות בעת פרידה או פטירה.
ההסכם יקבע את חלקו של כל אחד מבני הזוג ברכוש ובכספים, למשל אם לאחד מבני הזוג דירה שרשומה על שמו בלבד והוא מעוניין שאותה דירה תהיה משותפת לבני הזוג, הסכם ממון יאפשר זאת. במקרה של פטירה, בן הזוג הנותר יהיה זכאי למחצית מהדירה והמחצית השנייה תורש ליורשיו.
צוואה היא מסמך שונה ומדברת רק על מקרה מוות וחלוקת הרכוש האישי ליורשים. תוכלו לקרוא על עריכת צוואות במאמר: איך כותבים צוואה
לכל אחד מצב פיננסי ומשפחתי שונה למדי, ולכן יש צורך לא רק להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום זה אלא גם שהוא יערוך את ההסכם בהתאם לחוק. 

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם