התעמלות במים

התעמלות במים
מבוגרים רבים חשים שככל שעובר הזמן והגוף מתבגר עוד ועוד, קשה להם לבצע פעילות גופנית רגילה, אפילו תרגילים פשוטים. הפופולריות של תחום התעמלות במים גברה בשנים האחרונות, ומקומות רבים, כגון בתי דיור מוגן, בתי אבות, מרכזי ספורט וכדומה, מציעים לבני גיל הזהב מסגרת ספורטיבית זאת המאפשרת להם לבצע פעילות ספורט איכותית בסביבה תומכת.
מאמר זה יציג לכם את היתרונות הרבים שבפעילות מסוג זה למבוגרים. כמובן שיש להתייעץ עם הרופא המטפל לפני שמתחילים כדי לבדוק אין מניעה מכל סוג שהוא.

מה זה התעמלות במים?

תחום התעמלות זה מבוסס על תרגילים מתחום ההתעמלות הרגילה ביבשה, שעברו הסבה לפעילות במים. התעמלות במים מתאימה לכל הגילאים ואפילו לא נדרש ידע קודם או צורך לדעת לשחות, שכן הפעילות מתרחשת באזור המים הרדודים של הבריכה.
 
הפעילות במים משלבת:
 • יציבות ושיווי משקל
 • קואורדינציה
 • גמישות
 • עבודה על שרירים שונים בגוף
 • שיפור סיבולת לב-ריאה

יתרונות התעמלות במים למבוגרים

לפעילות ההתעמלות במים יש יתרונות מובהקים, במיוחד בכל הנוגע לפעילות גופנית בגיל השלישי. הנה היתרונות החשובים ביותר:
 • הפחתת מתח נפשי ופיזי – המים החמימים העוטפים את הגוף מרגיעים אותו ומפחיתים מתח פיזי וגם מתח וחרדות בנפש. שיפור המצב הנפשי משפיע לטובה גם על איכות השינה.
 • פעילות גופנית גם במצבי פיזיים בעייתיים – מבוגרים הסובלים ממחלות כגון פרקינסון, אוסטאופורוזיס, בעיות מפרקים, בעיות גב, קשיים ביציבות ובשיווי משקל וכדומה, יכולים לבצע את הפעילות ללא חשש מנפילה ופציעות. כמו כן, אין עומס על השלד בגלל חוסר המשקל במים.
 • סיוע בירידה במשקל – הפעילות במים שורפת קלוריות אף יותר מפעילות גופנית רגילה זהה ביבשה וזאת בזכות העובדה שהגוף כבר מצונן על ידי המים והאנרגיה מושקעת במאמץ של הגוף במקום בוויסות חום הגוף. בנוסף, המים משמשים לגורם המתנגד לתנועות שלנו מה שמוסיף למאמץ בלי לשים לב אפילו.
 • העלאת מצב הרוח – הפעילות במים היא לפני הכל פשוט מהנה. עצם העובדה שלא צריך אפילו לדעת לשחות, הופך את החוויה לכיפית וגם המאמץ של הפעילות עצמה פחות מורגש.
 • מפגש חברתי – הפעילות בחוגי התעמלות המים נעשית בקבוצה, מה שמאפשר לקשישים לפגוש חברים וליהנות ממפגש חברתי לפני החוג, במהלכו וגם אחריו. מפגשים כאלו מפחיתים מתחושת הבדידות המאפיינת את הגיל הזה.

איפה מתקיימים חוגי התעמלות במים?

התעמלות במים מן הסתם מחייבת בריכה ומתקנים נלווים ולכן נוכל למצוא חוגים אלו בדרך כלל בקאנטרי קלאב, בריכה עירונית, בתי דיור מוגן יוקרתיים, בריכות רחצה פרטיות, בתי אבות יוקרתיים וכדומה.
חוגים אלו מאוד נפוצים כיום בגלל היתרונות שלהם עבור כל שכבות הגיל, ולגיל המבוגר בפרט, ולכן סבירות גבוהה שנמצא אותם בהרבה מסגרות המחזיקות בריכה.
 
כאשר מבררים לגבי חוג כזה, חשוב לוודא מספר דברים:
 • גישה נוחה לבריכה ולמלתחות
 • חניה לרכב (במידה ויש) או תחבורה ציבורית נוחה
 • מתקנים מונגשים לנכים ובעלי מוגבלויות
אם אתם מתגוררים בבית דיור מוגן יוקרתי או בבית אבות יוקרתי, כמובן שהכל מותאם לאוכלוסייה המבוגרת מבעוד מועד, ובחניה או בתחבורה ציבורית אין צורך. הפעילות גם תהיה כלולה בסל השירותים לדייר.


 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם