התנדבות עם קשישים

התנדבות עם קשישים
שתי פנים לנושא שקושר בין התנדבות לקשישים. המחשבה הראשונה שצצה היא בודאי מתנדבים שמקדישים מזמנם לבני הגיל השלישי. אבל, יש פן נוסף לנושא זה והוא קשישים שהם עצמם מתנדבים למשימות שונות.

פורטל השירותים והמידע של ממשלת ישראל (www.gov.il), כמו גם הג’וינט ישראל – מפתחים תוכניות התנדבות שמבוססות על התפישה שאוכלוסיית המבוגרים לא רק זקוקה לעזרה, אלא יש בכוחה גם לסייע לאחרים.

"אשל” היא האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל, שנוסדה על ידי הג’וינט. אגודה זו פועלת במטרה לחזק את מעמד הקשישים בחברה, להיטיב את איכות חייהם ולשנות את הדימוי שלהם בחברה, ורואה בקידום נושא ההתנדבות .בקרב בני הגיל השלישי נושא מרכזי ומשמעותי

גם אשל וגם המדינה מפתחות תוכניות קהילתיות שכוללות התנדבות בקהילה ומעודדת פיתוח של תוכניות ייחודיות שמאפשרות מצד אחד לשלב מתנדבים בגיל השלישי בהפעלה של תוכניות אלה, ומצד שני להפעיל מתנדבים שיעבדו עם קשישים:
 

מיזמים שמאפשרים התנדבות של קשישים:

  • "עמותת ידיד”, שפועלת להעצמת שכבות חלשות בחברה.
  • תכנית ארצית ששמה "זהב בגן ילדים”, ובמסגרתה מגיעים מתנדבים גמלאים לפחות פעם בשבוע לגן הילדים, ומעבירים לילדים פעולות בתחומים שונים כמו טבע, מוזיקה ואומנות.
  • "עמותת ע.ל.ה” שפועלת על בסיס הרעיון של התנדבות קשישים למען קשישים, במטרה לשפר את איכות החיים של הקשישים שזקוקים לסיוע.
  • "שירות לאומי מבוגר” מפעיל מתנדבים במערכת החינוך ועוד.
  • "התנדבות בגיל” הוא מקבץ של תוכניות שפיתחה "אשל” והיא אף שותפה בהפעלה שלהן: גמלאים למען הרשות לשמירת הטבע והגנים, גמלאים למען בטחונה של ישראל, מוזיקאים גמלאים למען גמלאים ועוד.
  • תוכנית "מחשב לכל גיל” שמאפשרת לקרב את המבוגרים לעולם המחשב ביישומים שנוגעים לצרכים שלהם. התוכנית מופעלת על ידי קשישים שהוכשרו על ידי "אשל”.
 

מיזמים שמאפשרים התנדבות עם קשישים:

  • תוכנית ל”הכשרת מתנדבים בתחום קשישים” – מכשירה מתנדבים לעבוד עם קשישים. ההתנדבות נעשית באמצעות ייעוץ טלפוני וביקורי בית, ומסייעת לקשיש למצות את הזכויות שלו בקהילה ובמוסד לביטוח לאומי.
  • "עמותת חברה טובה” מפרסמת באתר שלה לוח של מתנדבים שמבקשים לעבוד עם קשישים.
  • "המועצה הלאומית להתנדבות בישראל” מיועדת להתנדבות של סטודנטים לעבודה עם גמלאים שונים שחשים בדידות בחייהם. "המועצה הלאומית להתנדבות בישראל” היא עמותה שהוקמה בשנת 1972 על ידי ממשלת ישראל כגוף חיצוני. זאת, במטרה לגייס מתנדבים למען צמצום הפערים החברתיים שקיימים במדינה. זהו הגוף הוותיק ביותר בארץ שעוסק בהתנדבות ואשר מעניק שירותים לארגוני ההתנדבות ולמתנדבים בישראל. לדוגמה, "המועצה הלאומית להתנדבות בישראל” מפעילה מתנדבים שמסייעים לניצולי שואה למצות את הזכויות המגיעות להם. המועצה גם מפעילה אגף הכשרות והדרכה שמציע קשת רחבה של הכשרות, קורסים, השתלמויות וימי עיון שמיועדים לבעלי תפקידים שונים בארגונים שמפעילים מתנדבים, ולציבור המתנדבים בכלל.
לחצו כאן לקריאה נוספת על התנדבות בני גיל הזהב
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם