התנדבות בגיל השלישי

התנדבות בגיל השלישי
אנשים מבוגרים מאושרים, בטוחים בדרך שבה הם בוחרים לחיות. הם יודעים "מה עובד” ויכולים ליצור חיים מלאים בשלווה הפנימית שכולנו מחפשים. לאנשים אלה יש תכונות מפתח שלא ניתן להתעלם מהן, הם חשים בנוח עם עצמם…

מצב זה מוביל למספר התנהגויות שיש להן תפקיד חשוב בהארכת החיים המאושרים. תוכלו להשתמש במידע זה כדי להעצים גם את רמת האושר שלכם.
 

המאפיינים של אנשים מבוגרים מאושרים

הם לא מזדעזעים מכל דבר קטן

משהו מתרחש כאשר אנשים מבוגרים מגיעים לבשלות. הם מבינים את כוחו האמיתי של המיקוד שבו בחרו. הראש שלהם כבר לא אוצר בתוכו את כל הפרטים הקטנים שיכולים לגרום להם להגיב, להיבהל ולהיכנס לחרדות ברגע מסוים. אנשים מבוגרים מאושרים יודעים שדאגה היא בזבוז זמן יקר שאפשר לבחור ליהנות בו, ולכן הם פשוט משתמשים במידע הזה כדי לשנות את המיקוד שלהם.
 

הם מתמקדים בדברים הטובים בחייהם

באמצעות ניסוי וטעייה, אנשים מבוגרים מאושרים לומדים שחרטות הן חסרות תועלת. היכולת שלהם לצפות למה ש”טוב בחיים” גדלה על ידי הכרת התודה על הרגעים היקרים שנותרו בחייהם. התמקדות חיובית שכזו זוכה לעידוד מהידיעה שחבל לבזבז את החיים על דאגה.

אנשים מבוגרים מאושרים מרגישים שעצם העובדה שיש להם מטרה, היא זכות. הם אינם נאלצים לעבוד, הם יכולים למצוא שמחה בעיסוק כלשהו ובכל פעילות שנמצאת בקרבת מקום מגוריהם ומתאימה לגיל הזהב.

אין דבר מרגיז יותר מהתחושה שמתייחסים אליך כאל חסר תועלת. אנשים מבוגרים מאושרים לעיתים קרובות מתגברים על הסטריאוטיפים ועל הפחד מהמוות הקרב על ידי ניהול חיים מלאים וחיוניים, על ידי עבודה ועל ידי פעילות לגיל הזהב בתחומים שונים.

אנשים מבוגרים מאושרים נוטים יותר להתנדב, שמחים על ההזדמנות לטפל בילדים, ונהנים מפעילויות שבצעירותם נתפשו כמטלות שכדאי לנסות להתחמק מהן…

בישראל, אנשים מבוגרים שמחפשים היכן להתנדב יכולים למצוא את מבוקשתם בתנועת של”מ – שירות לאומי למבוגר – שמאפשרת למבוגרים שרוצים להתנדב לעסוק בתחומי עשייה שונים. תנועה זו רואה באותם גמלאים מתנדבים משאב לאומי כלכלי. הם תופסים אנשים אלה כבעלי ידע וניסיון, וכאנשים שיכולים לתרום רבות לחברה הישראלית. תנועת שירות לאומי למבוגר מכשירה ומדריכה מבוגרים מתנדבים שמעוניינים בכך, ואף מלווה אותם במהלך עבודתם.

ידוע לכל שאנשים מבוגרים בודדים יכולים להתדרדר בקלות לבידוד חברתי. לכן, להתנדבות יש תפקיד חשוב בסיוע לאותם קשישים להמשיך לשמור על קשר עם הקהילה. לקריאה נוספת על התנדבות בגיל השלישי לחצו כאן.

ארגוני צדקה שונים ומועדונים שמיועדים לאנשים מבוגרים מסתמכים בדרך כלל על עבודה של גמלאים מתנדבים, כאשר בפעילות זו טמונות גם הזדמנויות רבות ליצירת קשרי ידידות עם אנשים אחרים. כמו ברוב ארגוני הצדקה, עבודת גמלאים מתנדבים שעוסקים בגיוס כספים מאחורי הקלעים, חשובה לא פחות מהעבודה שנעשית פנים מול פנים.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם