השתתפות בפרויקטים חברתיים והתנדבות בקהילה בגיל מבוגר

השתתפות בפרויקטים חברתיים והתנדבות בקהילה בגיל מבוגר
בגיל מבוגר, פעילויות הכוללות השתתפות בפרויקטים חברתיים או התנדבות בקהילה, הן מבורכות ולכך כמה סיבות, מעבר לסיפוק מעצם הנתינה.
במאמר זה נדבר על הסיבות הללו וגם על מציאת מקומות להתנדב ולפעול בהם.

איך מוצאים מקומות ופרויקטים להתנדב בהם בגיל מבוגר

ידוע שלא חסרים מקומות, עמותות או פרויקטים חברתיים שניתן להתנדב בהם או להיות פעילים במסגרתם, אך לא לכולם המידע נגיש, ובעיקר לאנשים מבוגרים שהשימוש באינטרנט הוא לא חלק מסט הכלים שלהם.
יש כמה דרכים להגיע למקומות או פרויקטים:
  • אינטרנט - העזרו בבני משפחה או חברים שמבינים בזה יותר מכם. בקשו מהם לסייע ולהפיק לכם רשימה של דברים שיכולים לעניין אתכם
  • דיור מוגן - אם אתם דיירים בבית דיור מוגן, תוכלו למצוא פעילויות מרוכזות בתחום ההתנדבות או שיתופי פעולה עם הקהילה המקומית
  • רשות מקומית - תוכלו לפנות אל הרשות המקומית ולברר היכן ניתן להתנדב או להשתתף בפעילויות רלוונטיות המתאימות לכם
  • מקומות מוכרים - מכירים כבר עמותה או ארגון חברתי שהייתם רוצים לפעול במסגרתו? פנו אליהם ישירות

השתתפות בפרויקטים חברתיים והתנדבות כמנוע להתפתחות אישית

אם החלטתם לעשות צעד ולפעול במסגרות התנדבותיות, דעו כי הדבר יכול לסייע לכם גם באופן אישי. פעילויות כאלה, או מסגרות התנדבותיות יכולות מאוד לפתח אתכם ברמה האישית, והדבר יכול להתבטא ב-2 אופנים עיקריים:
למידה - במסגרת פעילות או התנדבות תוכלו ללמוד תחום חדש של עשייה תוך כדי
התפתחות אישית מנטלית - תוכלו ללמוד הרבה על עצמכם מתוך התמודדות עם מצבים שונים, ודרך הפעילות גם לעבוד על אופן החשיבה והפעולה שלכם בעניין

העלאת תחושת המסוגלות באמצעות פרויקטים חברתיים והתנדבות

עם היציאה לפנסיה, ישנם לא מעט מבוגרים שמרגישים פתאום ירידה בתחושת המסוגלות או ביכולות שלהם, וזאת לרוב בגלל השינוי המאוד חד במעבר משגרת עבודה יום-יומית לחופש מוחלט. פתאום אין משימות או פרויקטים שממלאים את היום והשגרה שכל כך הכירו - נעלמה. המצב הזה יכול לגרום לערעור ההרגשה שהם יכולים להסתדר לבד או לעשות דברים.
כאשר מצטרפים למסגרת של התנדבות או פעילות, תחושת המסוגלות חוזרת, רק מעצם העובדה שאנו משפיעים ועושים. כמו כן פעילות כזו היא לרוב קבועה, מה שמאפשר סוג של שגרה חדשה שממלאת את השבוע.

התפתחות חברתית במסגרת פעילויות ופרויקטים

מסגרת פעילויות והתנדבות בעמותות ופרויקטים חברתיים, לרוב תוכלו להכיר גם אנשים חדשים דומים לכם. כאשר מדובר לא מעט על בדידות ורגשות שליליים בגיל מבוגר, המסגרות הללו יכולות לתת את המענה. כך, גם יש שגרה חדשה ורצון לקום בבוקר בשביל עשייה, ותוך כדי גם ממלאים את הצורך בחברה של אנשים שלרוב הם בעלי אג'נדה דומה לשלכם, רק מעצם היותם באותה המסגרת והרצון לתת ולעשות. בנוסף, אם במהלך השנים בזמן שעבדתם, הייתם פחות פעילים בקהילה המקומית, זה הזמן להתחבר אליה שוב.

לסיכום, ניתן בהחלט לומר שפעילות התנדבותית, בין אם היא במסגרת הקהילה המקומית או במסגרת עמותות ופרויקטים חברתיים שונים, היא מבורכת, ושני הצדדים מרוויחים ממנה רבות.
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם