השכלת מבוגרים

השכלת מבוגרים
כאשר חושבים על השכלה לרוב חושבים על גילאי הגנים, בתי הספר, התיכונים והאוניברסיטאות או המכללות, ופחות על גילאים מבוגרים. הסיבה העיקרית לכך היא המציאות של מסלול החיים הסטנדרטי והמוכר בו השכלה נרכשת מוקדם על מנת להכין את האדם לחיים ולשוק העבודה. הרבה חושבים גם שבגיל מבוגר כבר פחות ניתן ללמוד ולרכוש השכלה ושאין ממש סיבה אפילו לנסות. בשורה התחתונה – ההיפך הוא הנכון. מבוגרים רבים אוהבים ללמוד ואף משתוקקים לידע חדש.
אז אם אתם מעוניינים לדעת יותר על השכלת מבוגרים, חשיבותה ומקומות בהם ניתן רכוש השכלה תתפלאו לגלות שלא רק שהדבר אפשרי אלא אף רצוי ביותר.

מהי החשיבות של השכלת מבוגרים והרחבת הידע 

אמנם תהליך רכישת השכלה בגיל מבוגר יכול להיות מעט מאתגר יותר מאשר בגיל צעיר, אך הוא בהחלט אפשרי וחשוב לאיכות חיים טובה יותר. ישנם אספקטים שונים ומועילים שהשכלה יכולה לתרום בצורה מובהקת לקהל בגיל המבוגר:
 • שימור ושיפור יכולות קוגניטיביות: את המוח יש לאמן ולהפעיל על מנת לשמר ולשפר את יכולתו. בגיל מבוגר, כאשר הגוף מזדקן באופן טבעי, רכישת השכלה היא דרך מעולה וגם מעניינת לשמור על מוח פעיל.
 • ניצול זמן: בגיל מבוגר לרוב יהיה זמן פנוי רב יותר וישנה חשיבות גדולה לא להישאר במצבי בטלה. רכישת השכלה היא דרך מעולה לנצל את הזמן הפנוי תוך כדי הרחבת אופקים, רכישת מיומנויות, העמקת ידע בתחומי עניין שונים והימצאות בחברת אנשים. 
 • אתגר: השכלה בגיל מבוגר יכולה להיות קצת יותר מאתגרת, אך יחד עם זאת, הצבת אתגרים לעצמכם והגעה ליעדים הם דרך מעולה ליהנות מתחושת סיפוק והגברת הערך העצמי שלכם. 
 • חברה: השכלה בגיל מבוגר היא הזדמנות להכיר אנשים חדשים וליצור מעגלים חברתיים חדשים החשובים מאוד בגיל מבוגר. הידע שתרכשו גם יעזור לכם רבות בכל המעגלים החברתיים הקיימים שלכם עם נושאי שיחה חדשים ומעניינים שתוכלו לחלוק עמם. 
 • נגיש: יש כיום הרבה מאוד מסגרות בהן ניתן לרכוש השכלה בגיל מבוגר בצורה קלה ונגישה ומותאמת לגיל זה. 

איפה אפשר ללמוד בגיל מבוגר

אם החלטתם ללמוד בגיל מבוגר, השאלה הבאה היא – איפה אפשר לעשות זאת?
ובכן, הקושי העיקרי שלכם יהיה לבחור איפה ומה כי ישנן אופציות רבות מאוד העומדות לרשותכם כך שתמיד יהיו אפשרויות בנושאים רלוונטיים עבורכם.
קורסי השכלה במכללות ואוניברסיטאות: ניתן להשתלב במסגרות סטנדרטיות יחד עם צעירים ולחלוק עמם את ספסל הלימודים כשומעים חופשיים או אפילו להשתלב בלימודים אקדמיים. ישנם גם תנאי הקבלה המותאמים למבוגרים ובמקרים מסוימים ניתן להתקבל ללא תעודת בגרות וללא פסיכומטרי (יתכן צורך במכינה מתומצת לקבלה). כמו כן, ישנן תכניות ומסלולים שונים המיועדים במיוחד למבוגרים. 
 • למידה באינטרנט: קיים שלל רב של אפשרויות למידה וקורסים שונים בתחומים מגוונים שניתן להשתתף בהם דרך רשת האינטרנט, כאלה חינמיים וכאלה בתשלום. היתרון של למידה באינטרנט היא שהיא נגישה מאוד מהבית שלכם, רק צריך מחשב וגישה לרשת ואפשר להתחיל. יחד עם זאת, גם אם אופציה זו נוחה למדי, חסרה בה האינטראקציה החברתית ועם המרצים מאחר ואתם נשארים בבית. 
 • קורסי העשרה שונים: גופים שונים מציעים קורסי העשרה לגיל המבוגר, כולל משרד החינוך, מחלקת החינוך באזור המגורים שלכם, מתנ"סים, בתי דיור מוגן, והעוד. 
 • למידה עצמאית: ניתן גם ללמוד בעצמכם עם גישה לספריות שונות באזור המגורים שלכם, עם מאגרי מידע עצומים ברשת האינטרנט וגישה חופשית. דרך זו לא מתאימה לכל אחד מאחר ונדרשת מידה גבוהה ביותר של התמדה. מסגרת לימודית מסודרת מכניסה אתכם למסלול שקל יותר להיצמד אליו שגם בנוי בצורה מתאימה לכם. 

השכלת מבוגרים בדיור מוגן - מה האפשרויות

דיור מוגן כיום הוא הפתרון המועדף על ידי מבוגרים לחיים איכותיים ומלאי עניין. חוץ מזה שבבתי דיור מוגן אתם שומרים על הפרטיות שלכם בדירה משלכם במתחם, דיור מוגן מציע אופציות רבות ומגוונות להעשרת החיים שלכם כולל השכלה ברמות שונות. דיור מוגן מציע לדייריו פעילויות, הכשרות ואפשרויות השכלה רבות, במתחם עצמו, כך שרק צריך לצאת מהדירה שלכם ולהגיע מבלי שיהיה צורך לנסוע למקום אחר. המגוון רחב ויתכן כי חלק מהתחומים יהיו יותר מושכים מאחרים, כיוון שלכל אחד יש תחומי עניין שונים, אך ניתן להתנסות בכל. תתפלאו לגלות תחומי עניין חדשים עליהם לא חשבתם קודם. בין האפשרויות המוצעות בדיור מוגן תוכלו בדרך כלל למצוא:
 • הרצאות בתחומים רבים
 • חוגים בתחומים מגוונים: אמנות, ספרות, תיאטרון ומשחק, שירה, אקטואליה, תנ"ך ודת, שפות, מוזיקה ונגינה, מחשבים ואינטרנט, משחקי חשיבה והנאה כגון שחמט, סודוקו, תשבצים, קלפים, משחקי חברה ועוד), ביליארד, ריקודים
 • חוגי יצירה: ציור, פיסול, גילוף עץ, קרמיקה, זכוכית, רקמה ותפירה

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם