הרצאות לגמלאים

הרצאות לגמלאים
הגעתם לגיל בו כבר יש הרבה פחות טרדות יום-יומיות עם קריירה, עבודה ומטלות אינסופיות. עכשיו יש  לכם זמן רב פנוי אותו ניתן למלא בפעילויות חדשות ומרתקות, או להעמיק בתחביבים הקיימים שלכם.
חשוב בגיל הזה להמשיך ולהעשיר את הידע, לפתח את הדמיון ולהזין את חוש הסקרנות, גם בגלל שיש צורך לשמור על הפעילות במוח מבחינה פיזית ומנטלית, וגם כי זה משפר את מצב הרוח ומעסיק אתכם במהלך היום.

הרצאות מומלצות לגמלאים

הרצאה המותאמת לבני הגיל השלישי, היא זו העונה על מספר קריטריונים:
 • יכולתו של המרצה להעביר את ההרצאה בצורה מעניינת התואמת את נקודת המבט של שכבת הגיל הספציפית הזו.
 • נושאי עניין – מצד אחד ניתן לדבר על היסטוריה ועל טיולים בעולם ומהצד השני בני הגיל השלישי גם שמחים ללמוד דברים חדשים וניתן לדבר איתם על טכנולוגיות חדשות, אמנות מודרנית ועוד.
 • ההרצאה צריכה להיות במקום בו נוח להתנהל – מעט מדרגות, כסאות מרווחים, אולם מונגש לנכים ובעלי מוגבלויות פיזיות וכדומה.
 • שעה נוחה – ההרצאה צריכה להיקבע למועד בו הערנות עדיין גבוהה.
בבתי דיור מוגן רבים קיימת מחלקת תרבות, בה פועלים יום-יום להבאת התוכן האיכותי והמרצים הנחשבים, ישירות אל הדיירים. גם בבית גיל פז ישנן הרצאות כ-3-4 פעמים בשבוע, מעבר לשאר החוגים והפעילויות.
פנסיונרים שחיים בביתם יכולים למצוא הרצאות במתנ"סים ובאולמות בעיר מגוריהם. ברוב הישובים והערים ישנה מחלקה המטפלת בצרכי האוכלוסייה המבוגרת, וניתן להתעדכן שם או במחלקת התרבות המקומית.

על אילו נושאים מדברים בהרצאות לגמלאים?

להלן מספר נושאים עליהן מתבססות ההרצאות השונות:
 • טיולים בעולם – רשמים של מדריכי טיולים ממקומות ומתרבויות בעולם
 • טכנולוגיה – המצאות טכנולוגיות חדשניות, בין אם הן עוד בשלבי פיתוח ובין אם הם כבר ניתנות ליישום בפועל
 • היסטוריה של ארץ ישראל
 • היסטוריה מהעולם
 • מוסיקה – קלאסית, מודרנית, מוסיקת עולם
 • אמנות ואדריכלות
 • תקשורת
 • פוליטיקה
 • קולנוע
 • מחול ואמנויות הבמה

איפה יש הרצאות לגמלאים?

כפי שדובר מעלה, ניתן למצוא הרצאות למבוגרים במסגרות עירוניות כגון מתנ"ס או ספריה, מעונות יום לקשישים, מקומות פרטיים, מוזיאון קרוב במידה ויש, בתי אבות, בתי דיור מוגן, ועוד. כמו כן, במכללות ואוניברסיטאות יש תכניות מיוחדות וסדרות הרצאות עבור פנסיונרים אליהן ניתן להצטרף.
ניתן למצוא הרצאות שאינן מיועדות דווקא לבני גיל הזהב במסגרות שונות, ובמקרה כזה, יש לוודא כי המקום מונגש ונוח להגעה ולשהייה.

מחירי הרצאות לגמלאים

יש טווח רחב של מחירים והוא תלוי בכמה גורמים כגון מסגרת ההרצאה, המוניטין של המרצה, וכדומה. לרוב, מחיר הרצאה יהיה כמה עשרות שקלים וישנן מסגרות בהן ניתן לרכוש מראש סדרת הרצאות או מנוי.
אם מדובר במסגרת המציעה מנוי, כדאי ללכת לראות הרצאה אחת לדוגמה במחיר רגיל, כדי לבדוק האם אתם מתחברים למסגרת ולמרצה. אמנם אי אפשר להסיק מהרצאה אחת על סדרה שלמה, אבל תוכלו לראות איך ההרצאה מתנהלת, אופי המשתתפים וכדומה.
בבתי דיור מוגן, מתקיימות הרצאות בתדירות כמעט יום-יומית, והן כלולות במחיר. בכל תחילת חודש מקבלים הדיירים לוח פעילויות חודשי, בו יוכלו למצוא את כל נושאי ההרצאות ושמות המרצים, כך שיוכלו לארגן את זמנם בהתאם להרצאות בהן הם בוחרים להשתתף.

לחצו כאן לצפייה בלוח הפעילויות החודשי של בית גיל פז. 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם