הנחות לאזרחים ותיקים

הנחות לאזרחים ותיקים
אוהבים לקבל הנחות? המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם! :) 
עם ההגעה לגיל הפנסיה, כל תושבי ישראל אשר הגיעו לגיל הפרישה לגמלאות זכאים להנחות רבות בתחומים ומוסדות שונים. את כל אלו כדאי לכם להכיר ובהחלט לנצל. ברוב המקרים תצטרכו להציג תעודת אזרח ותיק אשר מונפקת אוטומטית סמוך לגיל הפנסיה ונשלחת לכתובתכם באמצעות הדואר. אם במקרה ומסיבה כלשהי לא קיבלתם את התעודה, ניתן לפנות למוקד המשרד לשוויון חברתי ולבקש לקבלה. 
בנוסף, קיימים גם מועדוני צרכנות במיוחד לגיל השלישי כמו מועדון "שלישי בשלייקס" שמספקים הנחות נוספות בתחומים רבים כך שכדאי לכם לבדוק.
אז על מה מקבלים הנחות? המשיכו לקרוא.

הנחות למוזיאונים ותערוכות

במוזיאונים הרשמיים כגון מוזיאון ישראל, תל-אביב, ארץ ישראל וחיפה, אתם זכאים להנחה של 50% מגובה דמי הכניסה. כדאי לבדוק גם מול מוזיאונים אחרים בטלפון, באתר האינטרנט שלהם או ישירות בקופה בכניסה אם הם מציעים הנחות מיוחדות לאזרחים ותיקים. ברוב המקומות הללו ישנה הנחה קבועה לאזרחים ותיקים.

הנחות לבתי קולנוע

גם בבתי קולנוע מגיע לכם הנחה בכל ימות השבוע ובכל שעות ההקרנה לאולמות רגילים (כלומר - אולמות VIP, תלת מימד וכדומה - אינם כלולים בכרטיסים המוזלים). עבור סרטים ישראלים תשלמו מחיר נמוך אף יותר מאשר סרטים בינלאומיים. בנוסף, מועדון שלישי בשלייקס מאפשר לכם ליהנות מסרטי קולנוע בימי שלישי (יש לבדוק באילו בתי קולנוע ובאילו שעות) בעלות כרטיס יחיד של 10 ש"ח בלבד.

הנחות לתיאטרון

בתיאטרון גם תוכלו לקבל הנחה של כ-50% ממחיר הכרטיס, ומדובר בכל בתי התיאטרון הגדולים כגון הבימה, הקאמרי, בית לסין, תיאטרון חיפה, החאן, היידישפיל וגשר. יתכנו הנחות נוספות ואחרות דרך מועדוני צרכנות.

הנחות בתחבורה ציבורית

בתחבורה ציבורית אתם זכאים להנחה של 50% באוטובוס, ברכבת ישראל וברכבת הקלה. יש לשים לב כי קבלת ההנחה מותנית ברכישה כרטיס רב קו בלבד (כלומר לא ניתן לממש את ההנחה על רכישת כרטיס נסיעה בודד). לאחר שאתם רוכשים את כרטיס הרב קו עם האישורים המתאימים שאתם אכן אזרחים ותיקים, יש לטעון אותו בחוזה מתאים. יכול להיות שרכישת כרטיס הרב קו לא תהיה לכם פשוטה, אך בהחלט ניתן להיעזר בילדים, בנכדים או בחברים שכבר עברו את התהליך.

הנחה בארנונה 

כאזרחים ותיקים אתם זכאים להנחה בארנונה עבור הדירה בה אתם מתגוררים. במידה וההכנסה שלכם לא עולה על השכר הממוצע במשק, תוכלו לקבל הנחה של 25-30% בארנונה עבור 100 המ"ר הראשונים בדירה שלכם. כזוג תוכלו לקבל את אותה ההנחה במידה והכנסותיכם המשולבות אינן עולות על על 150% מהשכר הממוצע במשק. ההנחה אינה אוטומטית ויש לפנות לעירייה על מנת לבקש אותה. כמו כן, על מנת לקבל את ההנחה, אתם חייבים להוכיח גם כי אתם מקבלים קצבה מביטוח לאומי. מקבלי גמלת סיעוד זכאים ל-70% הנחה בארנונה, ומקבלי השלמת הכנסה וקצבת זקנה לנכה זכאים ל-100% הנחה. קיימת גם הנחה מיוחדת לניצולי שואה, העומדת על 66% לשטח דירה של עד 70 מ"ר. ישנן עוד הנחות עבור קבוצות אוכלוסיה מיוחדות אותן ניתן לבדוק מול הרשות המקומית.

הנחות בבנקים

הבנקים השונים נותנים גם הם הנחות מיוחדות עבור האזרחים הותיקים. למשל, תוכלו לשלם עמלות עבור 4 פעולות בנקאיות בחודש לפי תעריף של פעולה אחת בלבד. ישנם גם מסלולי עמלות מיוחדים כמו מסלול בסיסי בעלו של 10 ש"ח לחודש עבור 10 פעולות אלקטרוניות ופעולה אחת מול פקיד. בבנקים מסוימים תוכלו גם לקבל ייעוץ פיננסי ללא תשלום והטבות מיוחדות במניות. אם אתם לקוח חדש בבנק מסוים תוכלו גם ליהנות מפטור מעמלות למשך 3 חודשים וכן לקחת הלוואה ללא ריבית. חלק מהבנקים גם מציעים הטבות נוספות דרך מועדוני הלקוחות שלהם, עבור רכישות דרך כרטיסי אשראי למשל או מימון דיור מוגן ועוד.  

הנחה בתשלום חשבון החשמל

אם אתם אזרח ותיק ומקבלים קצבת זקנה עם תוספת משלימה תוכלו לבקש לקבל הנחה בחשבון החשמל. ההנחה היא בגובה של 50% מעלות החשמל הביתי עבור 400 קוט"ש ראשונים בכל חודש.
בנוסף לנ"ל קיימות לא מעט הנחות נוספות לפי קריטריונים שונים שכדאי לכם לבדוק אם אתם זכאים להם כגון פטורים והנחות על תרופות ושירותים רפואיים, השאלת ציוד רפואי ושיקומי, סיוע במימון מכשירי שמיעה, טיפולי שיניים, משקפיים, מים, טלפון, שכר דירה, רכישת דירה, שיפוצים והתאמת דיור, מענק חימום, הטבות מס ועוד. בסופו של דבר, כל ההטבות וההנחות מתהוות לסכומים לא קטנים כך שבאמת כדאי לברר ולהיות ערים למה שמגיע לכם. חלק מההטבות הן לכל אזרח ותיק וחלק מהן מיועדות לקבוצות החלשות יותר או לקבוצות אוכלוסיה מיוחדות (כגון ניצולי שואה, עולים וכדומה). 
 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם