הכרויות לגיל השלישי – למען הבריאות

הכרויות לגיל השלישי – למען הבריאות
"יום האהבה” הוא אמנם רק יום אחד בשנה, שבו אנחנו מביעים אהבה ומקבלים אהבה באופן קצת יותר מודגש (מתנה אישית, ארוחה חגיגית, בילוי משותף וכדומה). אבל, האהבה חשובה לנו בכל יום ויום בחיינו, גם כשהיינו צעירים וגם כשהגענו כבר לגיל השלישי. למעשה, לא חשוב מהו סטאטוס מערכת היחסים שלנו עם בן או בת הזוג, אף פעם אנחנו לא מפסיקים לחשוב על אהבה.

בעולם שלנו, "אהבה” היא מילה שבה משתמשים בתדירות גבוהה והיא בדרך כלל עטופה בתקוות ובציפיות גדולות. עם זאת, ציפייה רבה כל כך יכולה להלחיץ מאוד. לכן, אהבה יכולה לעיתים להיות מורגשת כמו חיוך מאולץ שלפעמים עלינו להעלות על פנינו.

בעצם, חיוך מאולץ הוא לא הדבר הגרוע ביותר (הוא יותר טוב מהבעה זועפת), וכבר אמר הסופר קורט וונגוט "אתה מה שאתה מתיימר להיות”… במקרה הזה, ההתיימרות להיות שמח יכולה גם להוביל לאושר ולדברים טובים!

הנה כמה רעיונות (טובים במיוחד ל”יום האהבה”, אבל גם לשאר ימות השנה) שיזרימו לכיוון שלכם אהבה ואושר מהאנשים שאכפת לכם מהם, כמו בן או בת הזוג שלכם, ואפילו אנשים זרים ברחוב:

  • אם אתם כאלה שבדרך כלל מטפלים באחרים, תנו לעצמכם מדי פעם פינוק נוסף. בין אם מדובר בשוקולד או בעיסוי שבדי. כאשר תטפלו בעצמכם יהיה לכם קל יותר לטפל באדם אחר. לאחר מכן, העבירו את האהבה העצמית שסיגלתם לעצמכם, למישהו שאכפת לכם ממנו. תוכלו לעשות זאת על ידי כך שתבצעו משהו רק בשבילו או בשבילה. למשל, השמיעו מוסיקה שהוא או היא אוהבים, או שלפו מהמדף את אלבום הצילומים הישן והתבוננו בו יחדיו מחובקים, תוך כדי העלאת זיכרונות וחוויות מהעבר.
  • מעשים אקראיים של חסד באמת משתלמים בהמשך הדרך והם טובים לכל המעורבים! למשל, אם אתם מתגוררים בדיור מוגן כמו בית גיל פז, הקפידו ליצור קשר עין עם דיירים אחרים (בעיקר ב”יום האהבה”) והעניקו לכל אחד את החיוך הכי רחב שלכם מדי בוקר, צהריים וערב – כך תוכלו להאיר גם את היום שלהם וגם את שלכם.
  • אם אתם עובדים במסגרת בית אבות, או דיור מוגן כמו בית גיל פז, חשוב שתדעו שאנשים מבוגרים שמעודדים אותם לקשט את אזור המגורים שלהם, חווים אושר רב יותר ואיכות חיים גבוהה יותר. אולי אי אפשר לצבוע את הקירות בסגול, אבל אפשר לנצל את ההזדמנות של "חג האהבה” ואפילו כל יום חול אחר, כדי לתלות על הקיר יצירת אומנות אהובה, או עציץ עם צמח יפה, שיוסיפו לחדר צבע ועליזות וישמחו את ליבם.

אמא תרזה הידועה טענה כי: בכל פעם שאתה מחייך למישהו – זוהי בעצם פעולה של אהבה. מתנה לאותו אדם, דבר יפה כשלעצמו”. ודבורה קילטר (Deborah Quilter), במאמר בשם "יוגה לבריאות הלב” טוענת ש”חג האהבה” הוא תזכורת גדולה לטפל בלב של עצמנו. אז קחו דברים אלה לתשומת לבכם, וקדימה, צאו לאהוב ולאהב.

 
בואו לבקר. עכשיו אתם יכולים ליהנות ממסלולי הצטרפות נוחים במיוחד
התקשרו 2686*
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
    

אירועים אחרונים בבית גיל פז - לחצו לפרטים:
seperator

מאמרים שעשויים לעניין אותך:

דיור מוגן מחירים
דיור מוגן מחירים
בישראל מתחולל בשנים האחרונות שינוי תרבותי שמתבטא בכך שיותר ויותר בני גיל הזהב מבקשים לעבור לגור במסגרת דיור מוגן. כלכלנים מציינים שחלק מתהליך זה מקורו בטרנד שהגיע מארצות הברית, וחלקו כתוצאה מרמת החיים הגבוהה של ישראלים שהגיעו לגיל השלישי, והם יכולים להרשות לעצמם לעבור לגור בדיור מוגן.
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
על ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות
בישראל חיים כיום כ-700,000 קשישים וקיימים כ-600 מוסדות שונים שמיועדים לטיפול בקשישים. רובם של מוסדות אלה נמצא בבעלות פרטית. מכל הקשישים בישראל רק כ-4% מתגוררים במסגרות ומוסדות שונים. במאמר זה נתמקד בבית דיור מוגן בהשוואה לבית אבות ובהבדלים העיקריים שביניהם.
חושבים לעבור?
נשמח לשמוע מכם
דיור מוגן בכפר סבא
פניה בצ'אט
חייג
כתוב אלינו
בית אבות יוקרתי באזור השרון - כפר סבא
רחוב הגבורות 1א' כפר-סבא
מתעניינים: 09-7642221
עמדת הקבלה 24/7: 09-7642222

 
בקרו אותנו בפייסבוק בקרו אותנו באינסטגרם